Emile Henry

Emile Henry to ikoniczne, tradycyjne, francuskie naczynia do pieczenia i gotowania. To także piękne kolory i design do Twojej kuchni w stylu retro!
11 pozycji razem

Emile Henry - historia legendarnych, francuskich naczyń kuchennych

Emile Henry to rodzinna firma "made in France" założona w 1850 roku w Marcigny, małym miasteczku w prowincji Burgundia we Francji. Emile Henry z prawie 200-letnią historią, doświadczeniem i pasją do gotowania, jest obecnie znanym na całym świecie producentem najwyższej jakości ceramicznych naczyń do pieczenia, które mogłeś zauważyć oglądając programy kulinarne, przewijając zdjęcia na Instagramie, przeglądając magazyny wnętrzarskie, czy też podziwiając kuchnie słynnych szefów kuchni na całym świecie.

Najpopularniejsze produkty Emile Henry to kamienie do pizzy, formy do pieczenia, naczynia do piekarnika, garnki do gulaszu, naczynia tagine.

Dlaczego szefowie kuchni na całym świecie kochają produkty Emile Henry?

Jest wiele powodów, dla których znani szefowie kuchni (oraz ci, pozostający w zaciszu domowym) kochają produkty Emile Henry.Produkty mają poręczne, praktyczne kształty, które są odpowiednio zaprojektowane do gotowania i pieczenia. Mają odpowiednie wymiary, pojemność i głębokość. Mają też świetne kolory i stylowy wygląd retro, który sprawia, że każda kuchnia wygląda wyjątkowo, a gotowanie jest o wiele przyjemniejsze.

Glina z Burgundii – czym wyróżniają się naczynia Emile Henry?

Naczynia do zapiekania i obiadów Emile Henry są wykonane z gliny z Burgundii, która równomiernie i powoli rozprowadza ciepło do samego środka naczynia, dzięki czemu potrawy gotują się równomiernie, wydobywając smaki i aromaty. Kiedy jedzenie jest zrobione i wyjmujesz je z piekarnika lub z kuchenki i umieszczasz na blacie kuchennym, dzięki doskonałym właściwościom zatrzymywania ciepła gliny burgundzkiej, jedzenie pozostaje gorące i aromatyczne na dłużej.

Marka stosuje zastrzeżony proces produkcji High Resistance Oven Ceramic state-of-the-art, dzięki któremu produkty Emile Henry nie odpryskują i nie pękają łatwo. Można także kroić bezpośrednio na powierzchni, nie rysując jej i nie uszkadzając. Szkliwa użyte w procesie produkcji nie pękają, nie odbarwiają się i nie blakną z upływem czasu. Wszystkie produkty Emile Henry objęte są ograniczoną, domową 10-letnią gwarancją na pęknięcia spowodowane wadliwym wykonaniem.

Czy produkty Emile Henry mogą trafiać z zamrażarki prosto do piekarnika?

Tak, wszystkie produkty Emile Henry są odporne na szok termalny, i mogą trafiać prosto z zamrażarnika do rozgrzanego piekarnika.

Czy produkty Emile Henry mogą być używane w mikrofalówce?

Tak, naczynia żaroodporne mogą być użyte w mikrofalówce, w celu podgrzania twojego posiłku.

Czy produkty Emile Henry mogą być myte w zmywarce?

Tak, mycie naczyń jest bardzo łatwe, gdyż wszystkie produkty Emile Henry są odpowiednie do mycia w zmywarce, a resztki potraw nie trzymają się ich powierzchni.