Kawa

4 pozycji razem
Syrop karmelowy 250 ml, Nicolas Vahé
42 zł
NV104981101
Syrop o smaku orzechów laskowych 250 ml, Nicolas Vahé
42 zł
NV104981099
Syrop Yuzu Nicolas Vahé 200 ml
58 zł
NV111040121
Syrop waniliowy 250 ml, Nicolas Vahé
42 zł
NV104981100

Mieszanki kaw, które pozwolą ci cieszyć się kawą w stylu baristy w domu

Jakie są podstawowe rodzaje kawy?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją cztery podstawowe rodzaje ziaren kawy: Arabica, Robusta, Excelsa i Liberica. Mają one różne profile smakowe, z których najpopularniejsze to Arabica i Robusta.

Jakie są najpopularniejsze napoje kawowe?

Jeśli chodzi o rodzaje napojów kawowych, istnieje kilka klasyków, które każdy domowy barista powinien znać i być w stanie przygotować. Należą do nich espresso (zwykłe, espresso doppio i espresso cortado), lungo, czarna, americano, flat white, cappuccino, café late i latte macchiato.

Jak wybrać odpowiednią kawę dla siebie?

Wybierając odpowiednią mieszankę kawy lub ziaren, należy wziąć pod uwagę rodzaj posiadanego ekspresu do kawy, stosowaną metodę parzenia, rodzaj najczęściej przygotowywanych napojów kawowych i oczywiście osobiste preferencje.

Jeśli chcesz cieszyć się kawą w stylu baristy w domu, musisz mieć pewność, że używasz wysokiej jakości mieszanki kawy, świeżo zmielonych ziaren, przefiltrowanej wody i ekspresu do kawy, który pozwoli Ci zaparzyć kawę jak profesjonalista. Zapoznaj się z naszą ofertą legendarnych ekspresów do kawy z dźwignią lub automatycznych ekspresów do kawy tutaj lub wybierz coś mniejszego do powolnego parzenia kawy - francuską prasę lub ekspres do kawy na kuchence.

W sklepie Kulina oferujemy różne rodzaje mieszanek kawy (wszystkie wysokiej jakości), a także syropy do kawy, które dodadzą słodyczy białym napojom kawowym. Najpopularniejsze smaki kawy to:

  • wanilia
  • karmel
  • orzech laskowy
  • cynamon i przyprawa do dyni (szczególnie zimą)
  • mokka

Wybierz smak, który lubisz najbardziej i ciesz się filiżanką kawy, jakbyś był w swojej ulubionej kawiarni na rogu.