Kubki termiczne

100 pozycji razem
Kubek termiczny MINIMA 450 ml, czarny, szklany, Viva Scandinavia VS22001
Kubek termiczny URBAN TO GO 350 ml, mocca, Eva Solo
153 zł –29 %
108 zł
ES567108
Kubek termiczny IMPULSE 350 ml, antracytowy, WMF
108 zł
WM690937390
Kubek termiczny CITY TO GO 350 ml, mocca, Eva Solo
197 zł –22 %
152 zł
ES567033
Kubek termiczny IMPULSE 350 ml, ziemisty, WMF
140 zł –12 %
123 zł
WM690926700
Kubek termiczny TO GO 350 ml, mocca, Eva Solo
163 zł
ES567031
Kubek termiczny IMPULSE 350 ml, stal nierdzewna, WMF
119 zł –14 %
102 zł
WM690926040
Kubek termiczny CITY TO GO 350 ml, żółty, Eva Solo
197 zł –24 %
148 zł
ES567043
Kubek termiczny TO GO 350 ml, szampan, Eva Solo
153 zł –29 %
108 zł
ES567032
Wgórę
Inne produkty

Kubek termiczny - dla każdego miłośnika kawy i herbaty

Czym są kubki termiczne?

Kubek termiczny lub kubek podróżny to rodzaj kubka, który ma pewne cechykolby próżniowej . Jest przenośny (czasami z uchwytem lub pętlą dla wygodniejszego transportu), ma zakręcaną pokrywkę i często jest szczelny. Wiele z nich ma dwuścienną konstrukcję, która lepiej utrzymuje temperaturę napojów. Właściwości izolacyjne sprawiają, że kubki termiczne mają ogromną przewagę nad tradycyjnymi butelkami na wodę.

Kubki podróżne i termiczne mogą być używane do gorących napojów, takich jak herbata lub kawa, lub do zimnych napojów, takich jak woda lub mrożona herbata. Mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego i są dostępne w różnych kolorach, pojemnościach i stylach - niektóre są bardziej sportowe, inne bardziej eleganckie.

Jak czyścić kubek termiczny?

Bardzo ważne jest regularne czyszczenie kubka podróżnego. W przeciwnym razie może zacząć brzydko pachnieć, a wewnątrz kubka może zacząć rozwijać się pleśń. Praktyczne podejście do czyszczenia kubka termicznego może być trudne, jednak przestrzeganie poniższych prostych wskazówek może pomóc:

  • W misce wymieszaj ciepłą wodę z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Pozostaw pokrywkę do namoczenia w tym roztworze na około 10 minut. Po upływie tego czasu spłucz wodę z mydłem z pokrywy.
  • Podczas namaczania pokrywki, wyczyść sam kubek używając płynu do naczyń, ciepłej wody i gąbki. Należy jednak unikać stosowania chloru lub wybielacza i zbyt gorącej wody, ponieważ mogą one uszkodzić wnętrze stali nierdzewnej, zmniejszając tym samym właściwości izolacyjne kubka termicznego.

Jak wybrać najlepszy kubek termiczny dla siebie?

Wybór idealnego kubka podróżnego może być trudny, ponieważ na rynku dostępnych jest tak wiele różnych opcji. Naszym celem na Kulina jest zapewnienie naszym klientom jak najszerszej gamy produktów, ale wszystkie nasze produkty są trwałe i wykonane z materiałów bezpiecznych dla żywności. Oferujemy kubki podróżne i termiczne renomowanych producentów, takich jak Eva Solo, Stelton, oraz Kambukka. Jeśli jednak nie wiesz, który kubek podróżny wybrać, zapoznaj się z kilkoma ważnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kubka termicznego:

  • Zatrzymywanie ciepła i przeznaczenie kubka

Skuteczność utrzymywania ciepła lub zimna napojów może różnić się w zależności od rodzaju izolacji. Zdecyduj, czy chcesz, aby Twoja kawa pozostała gorąca podczas podróży do biura, czy podczas całego dnia wędrówki. Niektóre kubki są lepsze jako kubki termiczne do dojazdów do pracy lub poruszania się po mieście, podczas gdy inne są lepsze na długie podróże.

  • Materiał i styl

Producenci często wykorzystują stal lub stal nierdzewną do produkcji kubków termicznych. Technologia podwójnych ścianek skutecznie utrzymuje temperaturę płynów, a oba materiały są trwałe i ekologiczne. Są również łatwe w czyszczeniu i nie pochłaniają zapachów. Można jednak również kupić kubek z korpusem wykonanym z tworzywa sztucznego, ponieważ takie kubki podróżne są znacznie bardziej stylowe.

  • Pokrywa

Kubki termiczne mają pokrywki typu flip-up lub zakręcane, z których obie dobrze uszczelniają pojemnik, choć wersje zakręcane są bardziej niezawodne i trwałe. Upewnij się, że pokrywa jest łatwa do czyszczenia, nie przecieka i nie odpada z łatwością. Dodatkowo, miejsce powinno być wygodne do picia.