Grille kontaktowe

10 pozycji razem

Grill kontaktowy - idealne urządzenie do grillowania i podgrzewania różnych potraw

Czym są grille kontaktowe?

Grille kontaktowe, znane również jako wyciskarki do panini, to urządzenia kuchenne stworzone do szybkiego i wygodnego grillowania żywności. Składają się one z dwóch płyt grzewczych, które łączą się ze sobą, aby jednocześnie gotować jedzenie po obu stronach. Wiele potraw, w tym hamburgery, drób, warzywa i kanapki, można przygotować za pomocą grilla kontaktowego. Mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków i są dostępne w różnych wersjach i rozmiarach.

Są one popularnym urządzeniem w kuchniach domowych, a także w kuchniach komercyjnych, takich jak restauracje i kawiarnie. Kompaktowy rozmiar i łatwość obsługi sprawiają, że są one wygodnym narzędziem dla zapracowanych kucharzy, którzy chcą przygotować szybkie i smaczne posiłki.

W Kulina, starannie wybraliśmy szeroki wybór wytrzymałych grilli kontaktowych od znanych producentów, takich jak Severin, Tefal, i WMF.

Jak czyścić grill kontaktowy?

Grill kontaktowy można wyczyścić, usuwając wszelkie dodatkowe cząstki jedzenia, myjąc go wilgotną szmatką lub gąbką i używając pasty z sody oczyszczonej do usuwania trudnych plam lub przypalonych pozostałości.

Ważne jest również, aby trzymać się z dala od ściernych środków czyszczących. Jeśli grill ma zdejmowane płyty, należy je czyścić oddzielnie w zmywarce lub ciepłej wodzie z mydłem.

Jaka jest różnica między grillem kontaktowym a opiekaczem do kanapek?

Termin "grill kontaktowy" odnosi się do urządzenia do gotowania z dwiema płytami grzewczymi, które są połączone zawiasami. Płyty mogą być otwierane i zamykane jak muszle i często są prążkowane, co odciska ślady grilla na jedzeniu. Płyty grillowe grilla kontaktowego są często większe niż kwadratowe szczeliny standardowych opiekaczy do kanapek, zapewniając szerszy zakres opcji gotowania.

A opiekacz do tostówto z kolei małe urządzenie nablatowe przeznaczone do przygotowywania kanapek w kształcie kwadratu (lub trójkąta), zazwyczaj z chleba tostowego. Można go otwierać i zamykać jak książkę dzięki dwóm zawiasom, które są typowo płaskie. opiekacz do tostówumożliwia przygotowanie szerokiej gamy kanapek, na przykład z grillowanym serem, szynką i serem lub tuńczykiem.

Możesz również sprawdzić nasze kolekcje innych grilli elektrycznych i innych niezbędnych urządzeń kuchennych, takich jak roboty kuchenne, tostery, kuchenki elektryczne i czajniki.