Kuchenne noże dla dzieci

1 pozycji razem
Dziecięcy nóż szefa kuchni RED SPIRIT 15 cm, czerwony, F.DICK FDCK8174915

Noże dla dzieci - pozwól dzieciom gotować razem z Tobą

Wcześniej udostępnianie jakiegokolwiek noża dziecku w wieku poniżej 10 lat wydawało się ryzykowne, ale dzisiejsze noże przyjazne dzieciom są skutecznymi narzędziami do uczenia dzieci pewności siebie w kuchni i zajmowania ich podczas gotowania.

Kulina oferuje noże kuchenne przeznaczone dla młodych kucharzy od 6 roku życia, wyprodukowane przez renomowane firmy, takie jak F.DICK.

Noże dla dzieci pozwalają dzieciom uczestniczyć w gotowaniu zdrowych posiłków, a tym samym zrozumieć znaczenie przygotowywania domowych posiłków, które mogą być zarówno smaczne, jak i pełne warzyw. Rozmiar ostrzy i rękojeści tych noży jest specjalnie dostosowany do potrzeb małych kucharzy. Aby zapobiec urazom, końcówki ostrzy są często zaokrąglone, a dobrze wyprofilowane, ergonomiczne uchwyty wykonane są z antypoślizgowego tworzywa sztucznego. Ostrza lub rękojeści noży dla dzieci często posiadają ozdobne wzory, atrakcyjne dla małych kucharzy.

Kiedy należy po raz pierwszy zapoznać dziecko z nożem?

Z nożami można zapoznać dziecko już w wieku dwóch lat, choć nie będzie ono w stanie bezpiecznie się nimi posługiwać przed ukończeniem 6 lub 7 roku życia. Zacznij od sztućców dla dzieci - najpierw łyżki, następnie widelce przyjazne dzieciom, a na końcu noże. Gdy dziecko opanuje już posługiwanie się nożem i widelcem podczas jedzenia obiadu, można zacząć myśleć o zapoznaniu go z nożem kuchennym i zaangażowaniu go w proste zadania związane z gotowaniem.

Jak mogę zapewnić dziecku fizyczne wsparcie podczas używania noża?

  • Podczas gdy ty używasz noża do siekania posiłku, możesz pozwolić dziecku trzymać się twoich rąk.
  • Dłonie na dłoniach. Możesz skrzyżować swoje dłonie nad dłońmi dziecka, gdy oboje trzymacie nóż.
  • Możesz trzymać koniec noża, podczas gdy dziecko trzyma nóż, aby ułatwić ruch.
  • Możesz pomóc dziecku, wspierając je i kierując jego ruchem, gdy trzyma nóż.
  • Ponadto możesz ćwiczyć posługiwanie się nożem podczas wykonywania innych czynności, takich jak zabawa ciastoliną lub tworzenie rękodzieła.

Noże dla dzieci mogą przecinać miękką żywność, ale nie są tak ostre jak noże dla dorosłych. To dobry sposób na zainspirowanie małych kucharzy i nauczenie ich podstawowych umiejętności posługiwania się nożem, zanim zaczną używać właściwych narzędzi. Pamiętaj, aby nie pozwalać dziecku używać noża, gdy nie ma Cię w kuchni.