Laguiole

Laguiole Style de Vie to noże i sztućce stworzone z miłości do gotowania i jedzenia. Holenderska marka sprawi, że Twoje doznania kulinarne i stół będą wyjątkowo gustowne!
32 pozycji razem
Noże do steków PREMIUM w zestawie, 6 szt., z drewnianym blokiem, Laguiole LAGSDV-303870
Noże do steków INNOVATION w zestawie, 6 szt., rękojeść dębowa, Laguiole LAGSDV-301319
Szabla do szampana LUXURY 30 cm, uchwyt z drewna oliwnego, Laguiole LAGSDV-301333
Noże do steków w zestawie z blokiem na noże PREMIUM, 6 szt., Laguiole LAGSDV-303917
Nóż Santoku i deska do krojenia LAGUIOLE LUXURY w zestawie, Laguiole LAGSDV-301180
Zestaw noży do sera PREMIUM, 8 szt, z deską do krojenia, czarny, Laguiole LAGSDV-301531
Korkociąg LUXURY, pudełko upominkowe, hebanowy uchwyt, Laguiole LAGSDV-300022
Nóż do sera w zestawie PREMIUM, 3 szt., czarne rękojeści, Laguiole LAGSDV-300176
Zestaw noży INNOVATION, 6 szt., ze stojakiem magnetycznym, dąb, Laguiole LAGSDV-301449
Scyzoryk LUXURY, hebanowa rękojeść, Laguiole
145 zł
LAGSDV-300626
Zestaw noży LUXURY, 6 szt, ze stojakiem magnetycznym, drewno oliwne, Laguiole LAGSDV-301104
Łyżka stołowa LAGUIOLE LUXURY , zestaw 6 szt., drewno oliwne, Laguiole LAGSDV-301463
Wgórę
Inne produkty

Laguiole Style de Vie - sztuka spożywania posiłku

Laguiole Style de Vie to prestiżowa holenderska marka dla miłośników gotowania produkująca noże i sztućce klasy premium. Jej produkty podzielone są na cztery serie - Premium, Prestige, Innovation i Luxury - każda z nich ma swoją specyfikę. Noże charakteryzują się bardzo dobrą jakością i szykownym wyglądem.

Idea stojąca za firmą Laguiole Style de Vie

Noże ze stali nierdzewnej Laguiole Style de Vie powstały z miłości do gotowania i spożywania posiłków. Mają wnosić charakter na stół za każdym razem, gdy siedzisz i jesz - czy to z rodziną, czy z przyjaciółmi. Noże i sztućce (noże do steków, noże do zadań specjalnych, noże kuchenne) zostały zaprojektowane tak, aby uprzyjemnić spożywanie posiłków i zwrócić uwagę na dobre jedzenie i pięknie udekorowany stół.

Produkty firmy Laguiole Style de Vie

Cztery serie - Premium, Prestige, Innovation i Luxury - oferują nieco inne zakresy produktów, wzory, ostrza i uchwyty wykonane z różnych materiałów (stal nierdzewna, miedź, naturalne drewno, plastik itp.).

W katalogu marki znajdziemy:

Oraz inne sztućce, które będą wspaniałą ozdobą każdego stołu.

Historia noży Laguiole

'Laguiole' to nie tylko nazwa marki czy etykiety, ale przede wszystkim nazwa małej wioski w regionie Owernia we Francji. Wyrób sztućców rozpoczął się w Lagiuole pod koniec XVIII wieku, a sławę zyskał od 1860 roku. Początkowo w wiosce było 5 rzemieślników tworzących noże, ale aby zaspokoić potrzeby klientów musieli poprosić o pomoc fabryki sztućców z Thiers i produkować noże ze znakiem Laguiole. W 1987 roku mieszkańcy Aveyron przenieśli fabrykę do Laguiole, ale współcześnie różne modele noży Laguiole są obecnie produkowane na całym świecie.

Pszczoła jako symbol noży Laguiole

W 1909 roku Jules Calmels wpadł na pomysł, aby dodać symbol pszczoły nad sprężyną po prostu ze względów estetycznych. Ale - jeśli wolisz romantyczne historie - według legendy, to sam Napoleon zezwolił producentom sztućców z Aveyron na używanie pszczoły jako emblematu na znak ich odwagi w walce. Ciekawostką jest fakt, że w języku francuskim la mouche (mucha) to techniczne słowo sztućcowe odnoszące się do spłaszczonej części na końcu sprężyny.

Ponieważ jednak Jules Calmel - który jako pierwszy umieścił na la mouche pszczołę - nie opatentował pomysłu, wkrótce w Laguiole i Thiers pojawiły się dziesiątki wytwórców sztućców, którzy produkowali noże Laguiole z kwiatami, owadami lub innymi zwierzętami na sprężynce. Jednak - po niemal systematycznym stosowaniu - to właśnie pszczoła stała się synonimem noży Laguiole.