Szatkownice i rozdrabniacze

5 pozycji razem
Elektryczny siekacz do warzyw KULT X, WMF
349 zł
WM0416590011
Ręczny siekacz do warzyw 5 SECOND, 900 ml, Tefal
110 zł –5 %
104 zł
TEFK1320404
Ręczny rozdrabniacz do żywności MULTI czarny, 0,9 l, WMF
193 zł –8 %
WM1876786040

Rozdrabniacze i szatkownice do żywności - szybkie i skuteczne urządzenie do rozdrabniania żywności

Co to jest rozdrabniacz do żywności?

Rozdrabniacz do żywności to urządzenie kuchenne służące do szybkiego i skutecznego rozdrabniania i siekania żywności. Zazwyczaj składa się z pojemnika wyposażonego w ostrza tnące i pokrywę. Gdy użytkownik umieści żywność do posiekania w pojemniku i włączy urządzenie, żywność zostanie szybko pokrojona na mniejsze kawałki.

Rozdrabniacze do żywności mogą być używane do siekania szerokiej gamy składników, takich jak owoce, warzywa, orzechy i zioła. Rozdrabniacze oszczędzają czas i wysiłek w kuchni i są szczególnie przydatne do przygotowywania składników do dań takich jak sałatki czy frytki.

Na stronie Kulina oferujemy szeroki wybór rozdrabniaczy do żywności od znanych producentów, takich jak KitchenAid, Tefal, i WMF.

Jaka jest różnica między rozdrabniaczem a robotem kuchennym?

Rozdrabniacze i roboty kuchenne to urządzenia kuchenne służące do siekania, krojenia i mielenia składników. Oba urządzenia różnią się jednak znacząco pod kilkoma istotnymi względami.

Robot kuchenny jest bardziej złożonym urządzeniem niż rozdrabniacz do żywności. Rozdrabniacze do żywności są powszechnie używane do szybkich, precyzyjnych zadań, takich jak krojenie orzechów, cebuli lub czosnku. Pomagają również w przygotowaniu niewielkich ilości sosów sałatkowych, pesto i salsy.

W porównaniu do rozdrabniacza do żywności, robot kuchenny jest większym i bardziej wydajnym urządzeniem. Zawiera silnik, który napędza wiele przystawek i ostrzy, umożliwiając wykonywanie większej liczby zadań. Robot kuchenny może również wyrabiać ciasto i siekać, kroić, szatkować, przecierać i miksować żywność.

Które warzywa lub potrawy można posiekać za pomocą rozdrabniacza elektrycznego?

Rozdrabniacz elektryczny może być używany do szybkiego i łatwego siekania szerokiej gamy warzyw. Niektóre z warzyw, które można posiekać za pomocą elektrycznego rozdrabniacza do żywności to cebula, czosnek, marchew, seler, zielona papryka, brokuły, kalafior, kapusta, cukinia, ziemniaki, słodkie ziemniaki, pomidory, grzyby, fasolka szparagowa, groszek, kukurydza, szpinak, jarmuż, sałata, rzodkiewki itp.

Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre warzywa mogą wymagać nieco większej ostrożności podczas siekania w elektrycznym rozdrabniaczu do żywności, ponieważ mogą zostać zbyt drobno posiekane lub zamienione w puree.

Pamiętaj, że warzywa powinny być siekane w pobliżu czasu, w którym będą spożywane, ponieważ siekanie ich zbyt wcześnie spowoduje utratę części wartości odżywczych. Z drugiej strony, krojenie niektórych rodzajów warzyw, takich jak seler, sałata i pasternak, może zwiększyć zawartość polifenoli.

Jeśli potrzebujesz więcej narzędzi do obróbki świeżych lub gotowanych warzyw, sprawdź naszą ofertę tarek kuchennych i krajalnic, desek do krojenia, wyciskarek i wyciskarek.