Gofrownice

10 pozycji razem
Gofrownica LONO, WMF
Sticker
438 zł –22 %
Gofrownica LONO, WMF
W magazynie (11 Szt)
340 zł
WM0415210011

Gofrownice - prosty sposób na idealne gofry

Co to jest gofrownica i do czego służy?

Gofrownica to urządzenie używane w kuchni do przygotowywania gofrów. Zazwyczaj składa się z dwóch metalowych płyt o wzorzystych powierzchniach, które są podgrzewane i dociskane do siebie w celu ugotowania ciasta na gofry.

Gofrownice można znaleźć w szerokiej gamie rozmiarów, stylów i wzorów. Niektóre wersje mają wymienne płyty, które pozwalają użytkownikom generować gofry o różnych kształtach lub wzorach. Aby uczynić gotowanie gofrów prostszym i bezpieczniejszym, niektóre gofrownice są również wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak kontrola temperatury lub automatyczne wyłączanie.

W naszym sklepie internetowym dostępna jest oszałamiająca kolekcja gofrownic, w której można kupić wybrany produkt od znanych producentów, takich jak WMF.

Możesz także spojrzeć na kolekcję tosterów lub opiekaczy do kanapek Kulina- inne fantastyczne urządzenia kuchenne.

Jak używać gofrownicy?

Mechanizm gofrownicy jest porównywalny z mechanizmem opiekacza do kanapek. Aby korzystać z gofrownicy, użytkownik najpierw nagrzewa urządzenie i nakłada nieprzywierający spray lub olej na powierzchnie do gotowania.

Ciasto gofrowe jest następnie dodawane do dolnej płyty, która jest następnie przykrywana górną płytą, która naciska na ciasto, aby ugotować je w kształcie gofra. Czas gotowania i temperatura mogą się różnić w zależności od przepisu i używanej gofrownicy.

Jaka jest różnica między gofrownicą belgijską a zwykłą gofrownicą?

Główną różnicą między gofrownicą belgijską a zwykłą gofrownicą jest rozmiar, grubość i tekstura produkowanych gofrów.

Gofry belgijskie często mają większe kieszenie i są grubsze niż zwykłe gofry. Są one przygotowywane na bazie ciasta drożdżowego, które rośnie przed gotowaniem, nadając im puszyste wnętrze i chrupiącą powierzchnię zewnętrzną. Belgijskie gofry są zwykle podawane z bitą śmietaną, owocami lub syropem i mają lekki, przewiewny charakter.

Z drugiej strony, zwykłe gofry są zazwyczaj mniejsze, cieńsze i mają płytsze kieszenie niż gofry belgijskie. Mają gęstszą konsystencję, ponieważ są wykonane z ciasta, które często zawiera proszek do pieczenia lub sodę oczyszczoną.

Gdy gofry będą gotowe, posyp je ulubionymi słodkimi dodatkami do gofrów.