Continenta

Niemiecka marka Continenta słynie z drewnianych akcesoriów kuchennych, wykonanych z wysokiej jakości drewna akacjowego, kauczukowego, bukowego, wenge i oliwnego, a także różnych rodzajów drewna egzotycznego, a chlebaki, deski, bloki na noże czy tace Continenta wytwarzane są bezpośrednio w krajach, w których uprawiane są dane gatunki. Naturalnie!
51 pozycji razem
Chlebak 36 cm, z drewnianą pokrywą/deską do krojenia, Continenta CONT3932
Deska do krojenia 36 x 23 cm, brązowa, drewniana, Continenta CONT4811
Deska do krojenia 42,5 x 29 cm, brązowa, drewno akacjowe, Continenta CONT4851
Deska do krojenia 54 x 29 cm, brązowa, drewniana, Continenta CONT4852
Łyżka do mieszania 30 cm, szpiczasta, drewniana, Continenta CONT4922
Łyżka do mieszania 30 cm, drewniana, Continenta
44 zł
CONT4921
Chlebak 40 x 26 cm, drewno, Continenta
399 zł
CONT3292
Chlebak 34,5 x 23 cm, z pokrywą / deską do krojenia, Continenta CONT3141
Łopatka kuchenna 32 cm, do patelnia wok, drewno, Continenta CONT4932
Taca śniadaniowa 61 x 35 cm, drewno akacjowe, Continenta
549 zł
CONT4868
Taca śniadaniowa 61 x 35 cm, drewno kauczukowe, Continenta CONT3061
Taca do serwowania 45 x 34 cm, antypoślizgowa, czarna, Continenta CONT2912
Obrotowa deska do serów 30 cm, Continenta
119 zł
CONT3012
Pęseta do serwowania 15 cm, drewniana, Continenta
42 zł
CONT4942
Blok na noże, elastyczna wkładka, drewno, Continenta
239 zł
CONT3314
Taca na sztućce 35 x 30 x 7 cm, drewno, Continenta
145 zł
CONT30741
Wgórę
Inne produkty

Continenta - design, funkcjonalność i wykonanie

Continenta to niemiecka firma z siedzibą we Freiburgu. Od 1977 roku opracowuje wysokiej jakości akcesoria kuchenne i domowe we współpracy ze znanymi projektantami i obecnie jest jednym z liderów rynku w zakresie wysokiej jakości drewnianych narzędzi kuchennych, oferując ekskluzywnie produkowane przybory kuchenne, takie jak deski do krojenia, chlebaki i pojemniki do przechowywania.

Continenta – jej design, zamysł i jakość produktów

U serca designu firmy Continenta leży miłość do wykonania i formalnego, funkcjonalnego wzornictwa. Produkty Continenta są tworzone ręcznie i przechodzą ścisłą kontrolę jakości. Cechuje je staranne wykonanie i użyteczne detale. Deski do krojenia są wyposażone w szuflady ze stali nierdzewnej, pojemniki na chleb z półkami lub zintegrowane deski do krojenia chleba i deski do krojenia mają antypoślizgowe nóżki dla bezpiecznej podstawy.

Continenta – sekret tkwi w materiałach

Szeroki asortyment Continenty obejmuje szerokie spektrum odcieni i słojów drewna, a jej produkty wykonane są z takich twardych gatunków drewna jak akacja, drewno kauczukowe, bukowe drewno sercowe, dąb, orzech włoski i drzewo oliwne. Wszystkie produkty są wytwarzane zgodnie ze specyfikacją firmy Continenta w krajach, w których rośnie drewno, a są to przede wszystkim Azja Południowo-Wschodnia i Europa Wschodnia.

Continenta stosuje wyłącznie drewno pochodzące ze zrównoważonych upraw, które jest przetwarzane na produkty o długiej trwałości i uszlachetniane wysokiej jakości, samodzielnie przygotowanym olejem twardym. Olej chroni powierzchnię produktów, wnika głęboko we włókna i przywraca drewnu jego naturalną barwę oraz wspiera właściwości antybakteryjne drewna.

Ponieważ drewno świetnie sprawdza się w połączeniu z ceramiką i dodaje każdej kuchni naturalnego wyglądu, Continenta wykorzystuje również ten materiał, a jej wyroby ceramiczne są produkowane w Europie, podobnie jak dmuchane szkło różnych produktów z katalogu.

Drewniane deski do krojenia firmy Continenta 'wybiegające poza standard'

Deski do krojenia Continenta charakteryzują się najlepszymi właściwościami cięcia, dużą grubością materiału, twardością, funkcjonalnością trwałością i profesjonalną jakością. Są w 100% naturalne i wykonane z klimatycznej mozaiki indywidualnie klejonych drewnianych kostek, które sprawiają, że każdy egzemplarz jest niepowtarzalny. Deski są przyjazne dla noży, uszlachetnione bezpiecznym dla żywności twardym olejem, który chroni drewno i wspomaga jego właściwości antybakteryjne. Deski bez wątpienia przetrwają wieki, będąc funkcjonalną ozdobą Twojej kuchni.