Ekspresy kolbowe

20 pozycji razem
Ekspres dźwigniowy ECF01WHEU, biały, Smeg
1 709 zł –13 %
1 475 zł
SMEECF01WHEU
Pół-automatyczny ekspres do kawy ECF01RDEU, czerwony, Smeg
1 709 zł –13 %
1 484 zł
SMEECF01RDEU
Ekspres dźwigniowy ESPERTO ABILE srebrny, La Pavoni
6 699 zł –10 %
5 968 zł
LPVLPLESA01EU
Ekspres dźwigniowy ESPERTO COMPETENTE, złoto, La Pavoni
7 549 zł –10 %
6 726 zł
LPVLPLESC01EU
Ekspres dźwigniowy EUROPICCOLA BASE srebrny, La Pavoni
3 149 zł –10 %
2 805 zł
LPVLPLENQ01EU

Półautomatyczne ekspresy do kawy - zostań domowym baristą

Czym jest półautomatyczny ekspres do kawy?

Istnieją trzy różne rodzaje ekspresów do kawy: automatyczne, półautomatyczne i ręczne. Połączenie procesów automatycznych i ręcznych jest stosowane w półautomatycznych ekspresach do kawy, które wymagają, aby użytkownik zmielił ziarna kawy i ręcznie napełnił kolbę (zwaną także portafiltrem) przed zamontowaniem jej w ekspresie do kawy. Półautomatyczny ekspres pozwala na przygotowanie dokładnie takiej kawy, jak lubisz.

Jak działa półautomatyczny ekspres do kawy?

Obsługując półautomatyczny ekspres do kawy należy zmielić ziarna kawy, włożyć do filtra, a następnie ubić i zamontować kolbę. W zależności od modelu naszego półautomatycznego ekspresu następnie bądź wybieramy jedynie interesujące nas ustawienie dla wybranego napoju (liczbę i wielkość shotów) bądź własnoręcznie regulujemy czas parzenia opuszczając odpowiednio dźwignię ekspresu.

Dlaczego warto kupić półautomatyczny ekspres do kawy?

Półautomatyczne ekspresy do kawy są dość wymagające jeśli chodzi o ich działanie, ale dają dużą kontrolę nad procesem parzenia, więc jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem kawy i jeśli gustujesz w niuansach w swoim espresso ten typ ekspresu do kawy jest na pewno warty inwestycji. Istnieje kilka powodów, dla których warto kupić dźwigniowy ekspres do kawy, z których dwa najważniejsze to:

  • Jakość kawy

Półautomatyczne ekspresy do kawy są prawdopodobnie najlepszymi typami ekspresów do robienia aromatycznych filiżanek kawy. Masz całkowitą kontrolę nad smakiem, ciśnieniem i intensywnością espresso. Możesz zostać domowym baristą i serwować kawę w kawiarnianym stylu w domu.

  • Czas zaparzania

Jedną z zalet posiadania półautomatycznego ekspresu do kawy jest to, że shoty espresso nie są wstępnie zaprogramowane w urządzeniu. Oznacza to, że półautomatyczny ekspres do kawy umożliwi Ci przygotowanie idealnego, spersonalizowanego do twoich potrzeb shota za każdym razem.

Podsumowując, półautomatyczny ekspres do kawy łączy technologię z fachową wiedzą na temat parzenia kawy, dając Ci swobodę ekspresji i możliwość dostosowania każdej filiżanki do Twoich osobistych preferencji.

W Kulinie oferujemy fantastyczny wybór domowych ekspresów do kawy klasy premium od renomowanych producentów, takich jak La Pavoni, Smeg czy KitchenAid. Możesz również przejrzeć nasz wybór przelewowych ekspresów do kawy, jeśli Ty i Twoja rodzina potrzebujecie naprawdę dużo kawy o poranku.