Peugeot

Peugeot to francuski producent legendarnych i niezawodnych młynków do przypraw. Jako lider na rynku gwarantuje Ci najlepszy smak, wysoką jakość, długotrwałe rozwiązania i design, który cieszy oko. Dla najlepszego smaku w Twojej kuchni i pięknego wyglądu Twojego stołu.
17 pozycji razem
Zestaw elektrycznych młynków do soli i pieprzu ZELI, Peugeot PG228480
Elektryczny młynek do soli ELIS SENSE , Peugeot
465 zł
PG27179
Młynek do soli FIDJI 20 cm, drewno oliwne/stal nierdzewna, Peugeot PG33835
Młynek do gałki muszkatołowej MADRAS 15 cm, czekolada, Peugeot PG33095
Młynek do chilli OLERON 14 cm, czekolada, akryl, Peugeot
215 zł
PG28428

Peugeot – najlepszy smak Twojej kuchni

Młynki do soli i pieprzu, młynki do kawy i młynki do przypraw Peugeot są uwielbiane zarówno przez smakoszy, jak i wielkich kucharzy. Stały się ikonami zastawy stołowej i używa się ich z przyjemnością. Charakteryzują się rozpoznawalnym, eleganckim wzornictwem, słyną z jakości i niezniszczalnych materiałów, z których są wykonane, z różnorodności kształtów i kolorów oraz z dożywotniej gwarancji.

Historia smaku- dzieje marki Peugot

Wszystko zaczęło się w 1810 roku, kiedy bracia Peugeot - Jean Pierre i Jean Frédéric - przerobili młyn odziedziczony po swoich młynarskich przodkach na stalownię. W 1840 roku wykonali pierwszy młynek do kawy (nazwany później "zwykłym modelem"), a w 1850 roku na łopatkach po raz pierwszy pojawił się Lew na strzale - symbol, który marka Peugeot ma w swoim logo. Symbolizuje on cechy przyborów Peugeot - odporność na ząbki, elastyczność ostrza i szybkie, sprawne cięcie, a w 1858 roku został oficjalnie zarejestrowany jako znak towarowy.

W 1874 roku wyprodukowano pierwszy model stołowego młynka do pieprzu Peugeot - model Z, który jest najbardziej popularny i dlatego produkowany do dziś! Początkowo był produkowany z białej porcelany, później z posrebrzanego metalu, bakelitu i drewna. W 1879 roku do katalogu dodano model Y (pierwszy, który był używany głową w dół, z mechanizmem ukrytym w głowicy), a w 1881 roku pojawiły się modele X, A i C.

Auberge i Paris – prawdziwe klasyki z kolekcji marki Peugot

W 1956 roku powstał prawdziwy klasyk - model Auberge, który do dziś znajduje się w kolekcji Peugeot, będąc prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym wzorem Peugeot, który można dostrzec w najlepszych restauracjach na całym świecie. Właściwie... jest jeden młynek do soli i pieprzu, który może konkurować z modelem Auberge, jeśli chodzi o popularność - i jest to model Paris z 1987 roku, jeden z najbardziej symbolicznych modeli, które są oferowane w nielakierowanym lub lakierowanym drewnie. Wykonane w bogatej gamie kolorów i wielkości, mierzą od 10 do 110 cm! Po prostu nie można ich przegapić!

Ale dwie gwiazdy z kolekcji Peugeot to nie jedyne projekty, z których słynie marka. W 1997 roku pojawiły się pierwsze elektryczne młynki do pieprzu i soli, a w 2004 roku Peugeot opatentował system u'Select do regulacji stopnia rozdrobnienia, który pozwala uzyskać dokładnie taką grubość przemiału, jaka jest pożądana (z sześcioma opcjami dla pieprzu i trzema dla soli).

Peugeot – dla całkowitej przyjemności spotkań przy stole

Peugeot dba nie tylko o smak serwowanych potraw, ale także o wygląd stołu. W 2006 roku znany projektant zastawy stołowej Thomas Bastide stworzył młynek Java z wyciętym wzorem rowków, który daje genialne złudzenie optyczne. W 2011 roku Peugeot postanowił połączyć swoją tradycję z nowymi technologiami, tworząc elektryczne młynki Elis Sense, które mogą być obsługiwane za pomocą prostego dotyku dłoni i są podświetlane diodą LED.

Oprócz młynków do soli i pieprzu, Peugeot oferuje młynki do różnego rodzaju przypraw i nasion (m.in. do chili, nasion lnu i soli morskiej), młynki do kawy, akcesoria do wina, a nawet naczynia do pieczenia.

Świetny kunszt i jakość - gwarancja firmy Peugeot

Ręczne mechanizmy mielące Peugeot posiadają dożywotnią gwarancję, a młynki elektryczne 5-letnią. Gwarancje te nie obejmują normalnego zużycia, przypadkowych uszkodzeń lub jakiegokolwiek użytkowania młynka niezgodnie z jego przeznaczeniem.