Czajniki

9 pozycji razem
Czajnik ORBIT 2 l, WMF
329 zł –17 %
Czajnik ORBIT 2 l, WMF
W magazynie (21 Szt)
273 zł
WM0651026040
Czajnik kuchenny IL CONICO 2 l, Alessi
1 023 zł
AL90017
Czajnik BULBUL 2,5 l, stal nierdzewna, Alessi
907 zł
ALAC100
Czajnik 9093, fioletowa rączka, Alessi
Outlet
884 zł
AL9093VA
Czajnik kuchenny 9093 2 l, srebrny / czarny, Alessi
693 zł
AL9093B
Czajnik kuchenny 9093 2 l, srebrno-biały, Alessi
693 zł
AL9093W
Czajnik 9093 2 l, srebrno-niebieski, Alessi
693 zł
AL9093
Czajnik NORDIC KITCHEN 1 l, na indukcję, czarny, Eva Solo
495 zł
ES502926

Czajniki - nadaj swojej kuchni styl retro dzięki czajnikczą

Standardowe czajniki elektryczne nie są obecnie tak popularne jak kiedyś, ale nadal są używane w wielu gospodarstwach domowych. Co więcej, najlepsi projektanci, tacy jak Michael Graves i Aldo Rossi, podjęli wysiłek i zaprojektowali dla marki piękne czajniki, które stały się ikonami designu Alessi które są obecnie ikonami designu. Dlatego jeśli czujesz, że tradycyjny czajnik elektryczny to coś dla Ciebie lub jeśli lubisz styl retro w swojej kuchni, nie wahaj się i wybierz stylowy czajnik w Kulina.

Czy czajniki elektryczne są lepsze od czajników elektrycznych?

Trudno powiedzieć, który typ czajnika jest lepszy. Czajniki elektryczne pozwalają na szybkie zagotowanie wody i są wyposażone w automatyczne wyłączanie. W dłuższej perspektywie mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ są bardziej energooszczędne niż czajniki elektryczne, ale trzeba pamiętać, aby gotować tylko tyle wody, ile potrzeba.

Wybór między czajnik czajnik elektryczny a czajnikiem elektrycznym sprowadza się zasadniczo do osobistego gustu i wymagań, w tym preferencji wizualnych.

A jeśli jesteś fanem herbaty, w sklepie Kulina znajdziesz również wspaniałe czajniki, które pozwolą Ci zaparzyć najlepszą herbatę.

Dlaczego Amerykanie używają czajników elektrycznych?

Większość domów w USA jest zasilana napięciem 100-127 V, podczas gdy w Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach napięcie wynosi 220-240 V. Tak więc czajniki elektryczne nie podgrzewałyby wody tak szybko jak w Wielkiej Brytanii ze względu na niższe napięcie w USA. W rezultacie większość osób decyduje się na gotowanie wody w tradycyjnym czajniku.

Dlaczego nie powinienem napełniać czajnika gorącą wodą?

Nie zaleca się napełniania czajnika gorącą wodą, ponieważ może to być niebezpieczne i może uszkodzić czajnik.

Szok termiczny, który może spowodować pęknięcie lub uszkodzenie elementów czajnika, takich jak szkło lub metal, może wystąpić, gdy gorąca woda zostanie wlana do zimnego czajnika.

Napełnienie czajnika gorącą wodą może mieć również wpływ na jakość wody, a także na kwestie bezpieczeństwa, ponieważ gorąca woda może zawierać więcej rozpuszczonych minerałów i metali niż zimna woda, co może zmienić smak i jakość wody.

Dlatego też zazwyczaj zaleca się umieszczenie zimnej wody w czajniku, a następnie podgrzanie jej do pożądanej temperatury. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat parzenia i serwowania herbaty, przeczytaj nasz przewodnik dla koneserów herbaty tutaj.