Kubki na szcoteczki

41 pozycji razem
Kubek na szczoteczki do zębów SONO, jasnoszary, Blomus
109 zł
BM69066
Kubek na szczoteczki do zębów MODO, ciemnoszary, Blomus
199 zł
BM66360
Kubek na szczoteczki do zębów MODO, ciepły szary, Blomus BM66355
Kubek na szczoteczki do zębów MODO, jasnoszary, Blomus
199 zł
BM66365
Kubek na szczoteczki do zębów DUO 70552, biały, Joseph Joseph JS70552
Kubek na szczoteczki do zębów SONO, ciemnoszary, Blomus
109 zł
BM69041
Kubek na szczoteczki do zębów BIRILLO, biały, Alessi
101 zł
ALPL03W
Kubek na szczoteczki do zębów SONO, taupe, Blomus
109 zł
BM69048
Wgórę
Inne produkty

Uchwyty na szczoteczki do zębów - dla doskonałej organizacji łazienki

Uchwyty na szczoteczki do zębów to praktyczne akcesoria łazienkowe przeznaczone do przechowywania szczoteczek do zębów i innych materiałów do higieny jamy ustnej, takich jak pasta do zębów. Zazwyczaj są one dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach i są wykonane z wielu różnych materiałów, w tym plastiku, szkła, porcelany, ceramiki, stali nierdzewnej lub metalu. Uchwyty na szczoteczki do zębów mogą być wolnostojące (do postawienia na blacie łazienkowym lub umywalce) lub przeznaczone do montażu na ścianie lub lustrze.

Uchwyty na szczoteczki do zębów mogą pomóc w utrzymaniu porządku i poręczności artykułów do higieny jamy ustnej. Ponadto mogą zapobiegać przenoszeniu zarazków poprzez oddzielanie i przechowywanie szczoteczek do zębów w pozycji pionowej, aby mogły wyschnąć między użyciami.

W sklepie Kulina znajdziesz wiele modeli uchwytów na szczoteczki do zębów znanych producentów m.in Blomus, Brabantia, oraz Joseph Joseph. Są one często dostępne jako element większej kolekcji akcesoriów łazienkowych i można je kupić razem z pasującymi do nich dozownik do mydła, mydelniczkami i uchwytami na papier toaletowy. Sprawdź je i nadaj swojej łazience elegancki wygląd!

Jaki jest najlepszy sposób przechowywania szczoteczki do zębów?

Idealnym miejscem do przechowywania szczoteczki do zębów jest uchwyt lub kubek, który jest przeznaczony do przechowywania jej w pozycji pionowej i oddzielonej od innych szczoteczek do zębów. Oto kilka wskazówek dotyczących prawidłowej konserwacji szczoteczek do zębów:

  • Oddziel szczoteczki do zębów: Jeśli to możliwe, przechowuj szczoteczki do zębów oddzielnie, aby zapobiec przenoszeniu bakterii i zarazków.
  • Używaj kubka lub uchwytu: Uchwyty lub kubki na szczoteczki do zębów są przeznaczone do przechowywania szczoteczek w pozycji pionowej, z dala od innych elementów łazienki.
  • Szczoteczki do zębów powinny być suche: Po użyciu szczoteczki należy dokładnie opłukać wodą i strząsnąć nadmiar wody. Szczoteczkę należy następnie przechowywać w uchwycie, aby mogła wyschnąć.
  • Unikaj dzielenia się szczoteczkami do zębów: Bardzo ważne jest, aby używać własnej szczoteczki do zębów i unikać korzystania z cudzych. Dzielenie się szczoteczkami może przenosić bakterie i zarazki.
  • Regularnie wymieniaj szczoteczki do zębów: Szczoteczki do zębów należy wymieniać co trzy do czterech miesięcy lub wcześniej, jeśli włosie zaczyna się strzępić lub zużywać.

Jak długo działa szczoteczka do zębów?

Według British Dental Association szczoteczka do zębów powinna być wymieniana co trzy do czterech miesięcy lub wcześniej, jeśli włosie zacznie się strzępić lub zużywać.

Wynika to z faktu, że włosie szczoteczki do zębów może z czasem utracić część swojej zdolności do skutecznego usuwania płytki nazębnej i zarazków z zębów i dziąseł.

Ponadto ważne jest, aby okresowo czyścić szczoteczkę do zębów, myjąc ją wodą po każdym użyciu i umieszczając ją w uchwyt na szczoteczkę do zębów , gdzie może wyschnąć na powietrzu. Ważne jest również regularne czyszczenie uchwytów na szczoteczki do zębów, ponieważ gromadzi się w nich woda spływająca ze szczoteczek.