Holmegaard

Holmegaard - założona w 1825 roku marka jest ikoną designu i jednym z najbardziej rozpoznawalnych skandynawskich producentów szkla dla Twojego domu i stołu - pięknych kieliszków do wina, szklanek, karafek, wazonów, lampionów i innych. Zakochaj się w szkle Holmegaard.
57 pozycji razem
Kieliszek do szampana REGINA, zestaw 6 szt., 250 ml, Holmegaard HMG4302700
Szklanka do piwa CHARLOTTE AMALIE 300 ml, Holmegaard
158 zł –6 %
147 zł
HMG4304912
Kieliszek do czerwonego wina PERFECTION 1,4 l, przezroczysty, Holmegaard HMG4802425
Szklanka do wody REGINA 190 ml, Holmegaard
276 zł
HMG4302703
Szklanka do wody FONTAINE 240 ml, Holmegaard
120 zł –16 %
100 zł
HMG4300115
Kieliszek do wina czerwonego CABERNET, 690 ml, Holmegaard
540 zł
HMG4303384
Karafka na wodę CABERNET 1,2 l, Holmegaard
211 zł
HMG4303399
Kieliszek do wina Burgundy CABERNET, zestaw 2 szt., 690 ml, Holmegaard HMG4303410
Dekoracja wielkanocna SOUVENIR EASTER 7,5 cm, żółta Holmegaard HMG4800435
Wgórę
Inne produkty

Holmegaard - okulary i drobna biżuteria dla miłośników szkła

Holmegaardduńska ikona designu i znany producent zarówno szkła dmuchanego, jak i maszynowego, została założona przez hrabinę Henriette Danneskiold-Samsøe w 1825 roku. Zrealizowała marzenie swojego zmarłego męża o tworzeniu wyrobów ze szkła i przekształciła je w artystyczną i estetyczną markę, która nawet po 200 latach od jej narodzin jest nadal istotna i wpływowa, jeśli chodzi o wystrój wnętrz i funkcjonalny design.

Historia marki zaczyna się od kilku małych warsztatów szklarskich, które z biegiem lat rozwinęły się w dużą, nowoczesną firmę. Najważniejsze momenty w historii marki wyznaczają następujące daty i projekty:

  • W 1906 roku zaprojektowano pierwszą serię kieliszków do wina,
  • w 1928 roku słynny wazon JEB 65 został stworzony przez Jacoba E. Banga
  • W 1942 roku Per Lütken rozpoczął pracę dla marki i dał życie ponad 3000 szklanych produktów
  • w 1969 roku seria okularów Fontaine została zaprojektowana przez Michaela Banga
  • w 1985 roku Holmegaard dołączył do Royal Copenhagen
  • w 2008 roku Holmegaard została przejęta przez Rosendahl Design Group

Holmegaard - najwyższej jakości szkło dmuchane ustnie i maszynowo

Będąc jedną z najpopularniejszych skandynawskich marek, Holmegaard oferuje szkło dmuchane maszynowo i ustnie, produkowane przy użyciu najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii. Każdy kawałek dmuchanego szkła jest unikalny i wykonany ręcznie przez dmuchacza szkła.

Z drugiej strony, szkło dmuchane maszynowo przechodzi przez zaawansowaną metodę produkcji, która wymaga specjalnie wyprodukowanych narzędzi i wysokiej precyzji, aby zapewnić taką samą wysoką jakość jak szkło dmuchane ustnie.

Holmegaard jest popularna ze względu na dekoracyjne wazony w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, dekoracyjne, ale wciąż praktyczne miski, piękne lampiony oraz szeroką ofertę kieliszków do napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Misja i wizja firmy

Holmegaard jako marka pozostaje wierna swojemu dziedzictwu. Jej misją jest tworzenie funkcjonalnych i dekoracyjnych produktów z pasją do rzemiosła. Firma stara się przesuwać granice tego, co jest możliwe podczas pracy ze szkłem i stara się pokazać swoim klientom, jak światło może odbijać się w szkle. Zabawa efektami optycznymi jest ważną częścią każdego projektu z katalogu Holmegaard.

Holmegaardmisją firmy jest nie tylko produkcja funkcjonalnego szkła (takiego jak kieliszki do wina), ale także dostarczanie nowoczesnym użytkownikom szklanych przedmiotów, których mogą używać jako małych luksusowych przedmiotów w codziennym życiu lub eksponować jako szklaną sztukę w swoich domach.

Holmegaardprojektanci i ikony designu

Na przestrzeni lat wielu projektantów i artystów przyczyniło się do rozwoju i popularności Holmegaard. Do dziś niektórzy z najlepszych duńskich artystów przyczyniają się do tego, jak wygląda szkło Holmegaard.

Wśród znanych projektantów pracujących dla Holmegaard byli Per Lütken, Jacob E. Bang, Cecilie Manz, Maria Berntsen, Peter Svarrer i Arne Jacobsen - jeden z najsłynniejszych skandynawskich projektantówXX wieku i ojciec funkcjonalnego wzornictwa.

Dwie ikony designu Holmegaard to Wazon Cocoon zaprojektowany przez Petera Svarrera i misa Provence zaprojektowana przez Pera Lütkena.

Peter Svarrer (mistrz światła) pracuje dla Holmegaard od 1997 roku i oprócz zaprojektowania wazon Cocoon, który w 2023 roku obchodzi swoje20. urodziny, stworzył również znaną i funkcjonalną kolekcję Future i Cabernet oraz świeczniki na tealighty z serii Reflections.

Przez lata miska Provence autorstwa Per Lütken, o łagodnych kształtach, miękkich kolorach i kobiecym, delikatnym wyglądzie, była dmuchana w wielu różnych kolorach i rozmiarach. Każda misa Provence jest unikalna i wydmuchiwana bez użycia formy, dlatego misy z tej serii mogą różnić się rozmiarem i kształtem.

Sprawdź, co mamy dla Ciebie w Kulina i zakochaj się w szklanych produktach Holmegaard, które staną się elegancką ozdobą Twojego stołu i domu.