Holmegaard

Holmegaard - założona w 1825 roku marka jest ikoną designu i jednym z najbardziej rozpoznawalnych skandynawskich producentów szkla dla Twojego domu i stołu - pięknych kieliszków do wina, szklanek, karafek, wazonów, lampionów i innych. Zakochaj się w szkle Holmegaard.
58 pozycji razem
Kielisze do brandy PERFECTION, zestaw 6 szt., 360 ml, Holmegaard HMG4802419
Kieliszek do likieru PERFECTION, zestaw 6 szt., 50 ml, Holmegaard HMG4802426
Kieliszek do czerwonego wina PERFECTION 1,4 l, przezroczysty, Holmegaard HMG4802425
Kieliszek do wódki CABERNET, zestaw 6 szt., 60 ml, Holmegaard HMG4303387
Kieliszek do koktajli CABERNET, zestaw 6 szt., 290 ml, Holmegaard HMG4303379
Kieliszek do wina PERFECTION, zestaw 6 szt., 900 ml, Holmegaard HMG4802416
Kieliszek do szampana REGINA, 250 ml, Holmegaard
395 zł
HMG4302700
Kieliszek do czerwonego wina REGINA 280 ml, Holmegaard
350 zł –15 %
297 zł
HMG4302701
Karafka do wina PERFECTION 2,2 l, Holmegaard
270 zł
HMG4802319
Kieliszek do wina czerwonego CABERNET, 690 ml, Holmegaard
528 zł
HMG4303384
Wgórę
Inne produkty

Holmegaard - okulary i drobna biżuteria dla miłośników szkła

Holmegaardduńska ikona designu i znany producent zarówno szkła dmuchanego, jak i maszynowego, została założona przez hrabinę Henriette Danneskiold-Samsøe w 1825 roku. Zrealizowała marzenie swojego zmarłego męża o tworzeniu wyrobów ze szkła i przekształciła je w artystyczną i estetyczną markę, która nawet po 200 latach od jej narodzin jest nadal istotna i wpływowa, jeśli chodzi o wystrój wnętrz i funkcjonalny design.

Historia marki zaczyna się od kilku małych warsztatów szklarskich, które z biegiem lat rozwinęły się w dużą, nowoczesną firmę. Najważniejsze momenty w historii marki wyznaczają następujące daty i projekty:

  • W 1906 roku zaprojektowano pierwszą serię kieliszków do wina,
  • w 1928 roku słynny wazon JEB 65 został stworzony przez Jacoba E. Banga
  • W 1942 roku Per Lütken rozpoczął pracę dla marki i dał życie ponad 3000 szklanych produktów
  • w 1969 roku seria okularów Fontaine została zaprojektowana przez Michaela Banga
  • w 1985 roku Holmegaard dołączył do Royal Copenhagen
  • w 2008 roku Holmegaard została przejęta przez Rosendahl Design Group

Holmegaard - najwyższej jakości szkło dmuchane ustnie i maszynowo

Będąc jedną z najpopularniejszych skandynawskich marek, Holmegaard oferuje szkło dmuchane maszynowo i ustnie, produkowane przy użyciu najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii. Każdy kawałek dmuchanego szkła jest unikalny i wykonany ręcznie przez dmuchacza szkła.

Z drugiej strony, szkło dmuchane maszynowo przechodzi przez zaawansowaną metodę produkcji, która wymaga specjalnie wyprodukowanych narzędzi i wysokiej precyzji, aby zapewnić taką samą wysoką jakość jak szkło dmuchane ustnie.

Holmegaard jest popularna ze względu na dekoracyjne wazony w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, dekoracyjne, ale wciąż praktyczne miski, piękne lampiony oraz szeroką ofertę kieliszków do napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Misja i wizja firmy

Holmegaard jako marka pozostaje wierna swojemu dziedzictwu. Jej misją jest tworzenie funkcjonalnych i dekoracyjnych produktów z pasją do rzemiosła. Firma stara się przesuwać granice tego, co jest możliwe podczas pracy ze szkłem i stara się pokazać swoim klientom, jak światło może odbijać się w szkle. Zabawa efektami optycznymi jest ważną częścią każdego projektu z katalogu Holmegaard.

Holmegaardmisją firmy jest nie tylko produkcja funkcjonalnego szkła (takiego jak kieliszki do wina), ale także dostarczanie nowoczesnym użytkownikom szklanych przedmiotów, których mogą używać jako małych luksusowych przedmiotów w codziennym życiu lub eksponować jako szklaną sztukę w swoich domach.

Holmegaardprojektanci i ikony designu

Na przestrzeni lat wielu projektantów i artystów przyczyniło się do rozwoju i popularności Holmegaard. Do dziś niektórzy z najlepszych duńskich artystów przyczyniają się do tego, jak wygląda szkło Holmegaard.

Wśród znanych projektantów pracujących dla Holmegaard byli Per Lütken, Jacob E. Bang, Cecilie Manz, Maria Berntsen, Peter Svarrer i Arne Jacobsen - jeden z najsłynniejszych skandynawskich projektantówXX wieku i ojciec funkcjonalnego wzornictwa.

Dwie ikony designu Holmegaard to Wazon Cocoon zaprojektowany przez Petera Svarrera i misa Provence zaprojektowana przez Pera Lütkena.

Peter Svarrer (mistrz światła) pracuje dla Holmegaard od 1997 roku i oprócz zaprojektowania wazon Cocoon, który w 2023 roku obchodzi swoje20. urodziny, stworzył również znaną i funkcjonalną kolekcję Future i Cabernet oraz świeczniki na tealighty z serii Reflections.

Przez lata miska Provence autorstwa Per Lütken, o łagodnych kształtach, miękkich kolorach i kobiecym, delikatnym wyglądzie, była dmuchana w wielu różnych kolorach i rozmiarach. Każda misa Provence jest unikalna i wydmuchiwana bez użycia formy, dlatego misy z tej serii mogą różnić się rozmiarem i kształtem.

Sprawdź, co mamy dla Ciebie w Kulina i zakochaj się w szklanych produktach Holmegaard, które staną się elegancką ozdobą Twojego stołu i domu.