Noże stołowe

8 pozycji razem
Nóż do Nutelli BISTRO, WMF
49 zł –16 %
Nóż do Nutelli BISTRO, WMF
W magazynie (26 Szt)
41 zł
WM1287686040
Nóż stołowy MAXIME, szary, Blomus
81 zł
BM64134
Nóż stołowy STELLA, czarny, Blomus
59 zł
BM64199
Nóż stołowy STELLA, srebrny, Blomus
60 zł
BM63828
Nóż stołowy MACHINE COLLECTION 23 cm, Seletti
83 zł
SLT10959
Nóż stołowy MAXIME, ciepły szary, Blomus
81 zł
BM64133
Nóż stołowy, złoty, Bitz
50 zł –14 %
Nóż stołowy, złoty, Bitz
W magazynie (1 Szt)
43 zł
BITZ130100

Noże stołowe - duży wybór noży do nakrycia stołu

Czym są noże stołowe?

nóż stołowy to specyficzny rodzaj sztućców przeznaczonych do krojenia i spożywania posiłków przy stole. Są one niezbędne w kuchni lub jadalni i są używane codziennie i przy każdej okazji.

nóż stołowy ma rękojeść o długości od 20 do 23 cm i ostrze ze spiczastym lub zaokrąglonym czubkiem. Noże stołowe są dostępne w różnych kolorach (polerowana lub matowa stal, złoto, czerń) oraz z prostymi lub ząbkowanymi krawędziami.

W sklepie Kulina można kupić najlepsze noże stołowe renomowanych producentów, takich jak Bitz, Blomus, WMF, oraz ZWILLING solo oraz w zestawach sztućców do jadalni. Wybierając noże, upewnij się, że kupujesz również widelce i łyżki tego samego producenta i z tej samej kolekcji.

Co więcej, noże stołowe nie muszą być nudne! Sprawdź noże według Seletti marki i spodziewaj się niespodziewanego!

Jaka jest różnica między nóż stołowy a nóż do steków?

nóż stołowy i nóż do nóż do steków różnią się przede wszystkim konstrukcją i przeznaczeniem.

nóż stołowy to uniwersalny nóż, który może być używany do krojenia i spożywania szerokiej gamy posiłków przy stole, w tym mięsa i warzyw. Zazwyczaj ma długą rękojeść i długie, ostre ostrze ze spiczastym lub zaokrąglonym czubkiem. Zwykle dostarczane w zestawach, noże stołowe są przeznaczone do użytku zwidelcami i łyżkami stołowymi z tej samej kolekcji.

Z drugiej strony, nóż do steków został stworzony specjalnie do krojenia steków i innych potraw przy stole. Zazwyczaj ma on krótsze i ostrzejsze ostrze niż zwykły nóż stołowy, a jego ostrze jest często ząbkowane, co ułatwia krojenie steków. Noże do steków mogą być kupowane pojedynczo lub w zestawach i często są cięższe i bardziej wytrzymałe niż noże stołowe.

A jeśli szukasz więcej sposobów na serwowanie jedzenia z designem, możesz również sprawdzić naszą kolekcję sztućców i pałeczek do serwowania pałeczki do sushi.