filiżanki i spodki

100 pozycji razem
Filiżanka do herbaty ze spodkiem CLASSIC, 300 ml, Viva Scandinavia VS75800
Miska na sake 80 ml, niebieska, MIJ
22 zł
MIJC5463
Filiżanka do herbaty ze spodkiem 220 ml, czarny/granatowy, Bitz BITZ821343
Kieliszek do sake BLUE DRIP 50 ml, MIJ
27 zł
MIJC7924
Miska na sake AQUA & DK GREEN DRIP 30 ml, MIJ
29 zł
MIJC7926
Kubek do kawy BARISTA, zestaw 2 szt., biały, WMF
114 zł
WM695959440
Filiżanka do herbaty PEACOCK 9 cm, 120 ml, MIJ
32 zł
MIJC1830
Spodek do kubka CARACTERE, biały, REVOL
77 zł
RV652766
Filiżanka do kawy ze spodkiem 220 ml, szary, Bitz
107 zł –17 %
88 zł
BITZ821346
Kieliszek do sake CELADON 35 ml, MIJ
22 zł
MIJC5465
Filiżanka do herbaty ze spodkiem HYBRID ZORA, Seletti
276 zł
SLT09744
Kubek do sake EARTH 50 ml, brązowy, MIJ
Nowość
29 zł
MIJC5167
Filiżanka do kawy ze spodkiem TOILETPAPER LIPSTICKS 110 ml, Seletti SLT15972
Wgórę
Inne produkty

Filiżanki i spodki - niezbędny zestaw do herbaty o piątej

Jakie jest pochodzenie filiżanki i spodka?

Filiżanka i spodek mają długą i fascynującą historię i były używane do serwowania herbaty i kawy przez wieki. Mówi się, że filiżanka i spodek powstały w Chinach około XVII wieku, kiedy picie herbaty stało się popularne wśród wyższych sfer.

Obecnie filiżanki i spodki są używane do serwowania herbaty i kawy zarówno w domu, jak i w kawiarniach i restauracjach na całym świecie.

Filiżanki i spodki z czasem zmieniły swój wygląd, ale ich podstawowa funkcja pozostaje taka sama: mała filiżanka do przechowywania gorących napojów i spodek do zbierania rozlanych lub kapiących napojów.

W sklepie Kulina można kupić filiżanki i spodki renomowanych marek, takich jak Bitz, Seletti, Viva i Scandinavia, we wszystkich rozmiarach, stylach i z różnych materiałów.

Jaka jest różnica między filiżankami do kawy i herbaty?

Istnieją pewne szerokie rozróżnienia między kubkami przeznaczonymi do kawy i herbaty, ale nie ma sztywnych i szybkich zasad dotyczących tego, którego typu należy używać. Oto niektóre z kluczowych różnic:

  • Rozmiar i kształt: Filiżanki do herbaty są zazwyczaj mniejsze i mają bardziej delikatny i cienki kształt, podczas gdy filiżanki do kawy są większe i mają szerszy i bardziej cylindryczny kształt.
  • Uchwyt: Filiżanki zazwyczaj mają krótki uchwyt, który można chwycić palcami, podczas gdy filiżanki do kawy mają większy uchwyt, który można chwycić całą dłonią.
  • Materiały: Filiżanki do kawy są często wykonane z cięższych materiałów, takich jak kamionka lub ceramika, ale filiżanki do herbaty są czasami wykonane z delikatniejszych materiałów, takich jak porcelana lub porcelana kostna.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór ulubionego kubka do herbaty i kawy zależy od osobistych preferencji.

Herbaciana etykieta - jak mieszać cukier w filiżance?

Etykieta herbaty odnosi się do zbioru zasad i procedur, które były historycznie stosowane w związku z podawaniem i spożywaniem herbaty. Sposób mieszania cukru w filiżance jest kluczową częścią etykiety herbacianej.

Zgodnie z tradycją, po przelaniu herbaty z czajniczka do filiżanki, dodaje się odpowiednią ilość cukru, delikatnie miesza herbatę łyżeczką, a następnie degustuje się ją w celu stwierdzenia, czy jest wystarczająco słodzona.

Uzależnienie od mleka do herbaty i cukru jest głównie kwestią gustu, dlatego nie ma dobrej lub złej metody. Teraz, gdy herbata jest gotowa, możesz podać ją w filiżance, kubku lub szklance do herbaty/kawy.

Jeśli chcesz uzyskać więcej wskazówek na temat niezbędnych przedmiotów do przygotowania i serwowania herbaty, przeczytaj nasz przewodnik po zakupach, aby dowiedzieć się więcej.