Alessi

Alessi to włoski mistrz designu, który od ponad 100 lat dba o to, "by to, co zwyczajne, stało się nadzwyczajne" i oferuje niepowtarzalne przedmioty codziennego użytku, które z biegiem lat stają się ikonami designu. Dlatego usiądź z nami do stołu i zakochaj się we włoskim designie z Alessi!
398 pozycji razem
Szklanka do long drinków MAMI, zestaw 4 szt., 500 ml, Alessi ALSG1193S4
Zestaw garnków POTS & PANS, 7 el., stal nierdzewna, Alessi
1 690 zł
ALAJM100S7
Zestaw garnków MAMI, 7 el., stal nierdzewna, Alessi
1 890 zł
ALSG100S7
Lunchbox FOOD A PORTER, 2 pojemniki, szary, Alessi
289 zł
ALSA02G
Zestaw garnków POTS & PANS, 9 el., stal nierdzewna, Alessi
2 190 zł
ALAJM100S9
Ręczna wyciskarka do cytrusów JUICY SALIF, Alessi
409 zł
ALPSJS
Czajnik kuchenny 9093 2 l, srebrny / czarny, Alessi
719 zł
AL9093B
Czajnik 9093 2 l, srebrno-niebieski, Alessi
719 zł
AL9093
Zestaw garnków EDO, 7 el., stal nierdzewna, Alessi
1 790 zł
ALPU100S7
Chlebak GNAM 30 cm, czarny, Alessi
329 zł
ALASG22B
Wysoki garnek MAMI 20 cm, stal nierdzewna, Alessi
839 zł
ALSG10020
Wazon CREVASSE 42 cm, stal nierdzewna, Alessi
1 390 zł
ALZH01
LED lampa stołowa AR04 47 cm, szara, Alessi
Outlet
1 790 zł –25 %
1 342 zł
ALAR04G
Kosz łazienkowy BIRILLO 21 cm, biały, Alessi
379 zł
ALPL10W
Stolik pomocniczy PICK-UP 49 cm, czarny, Alessi
2 390 zł
ALJW02B
Patelnia do smażenia CONVIVIO 24 cm, stal nierdzewna, Alessi
Nowość
ALDC11024
Zestaw garnków POTS & PANS, 6 el., stal nierdzewna, Alessi
1 790 zł
ALAJM100S6A
Czajnik elektryczny PLISSE 1,7 l, biały, Alessi
479 zł
ALMDL06W
Czajnik elektryczny PLISSE 1,7 l, szary, Alessi
479 zł
ALMDL06G
Zestaw sztućców MU, 24 szt., Alessi
1 490 zł
ALTI04S24
Chlebak GNAM, 30 cm, biały, Alessi
329 zł
ALASG22W
Pudełko na leki YOYO, srebrne, Alessi
179 zł
ALBM08
Misa na owoce KAKTUS! 29 cm, czarny, Alessi
429 zł
ALMSA0429B
Wgórę
Inne produkty

ALESSI – włoska fabryka marzeń

Historia marki Alessi

Alessi to włoska marka założona w 1921 roku przez Giovanniego Alessi Anghini. Od samego początku produkty tworzone głównie poprzez obróbkę metali na zimno znane były z wysokiej jakości, wykwalifikowanego rzemiosła, perfekcyjnego wykończenia, nowoczesnego wyglądu, kreatywności i innowacyjności. Pierwsze przemysłowe, ale jednocześnie dekoracyjne produkty, takie jak stalowe kosze i misy na owoce, zostały wyprodukowane już w 1945 roku i to właśnie w tym czasie ALFRA (Alessi FRAtelli) rozpoczęła współpracę z niezależnymi projektantami. Produkty Alessi w dalszym ciągu wytwarzane są we Włoszech, przez wysoko wykwalifikowanych rzemieślników w fabryce w Crusinallo, Omegna.

Wizja i cel marki Alessi

Alberto Alessi, wnuk założyciela firmy powiedział kiedyś, że "Prawdziwe dzieło projektowe musi poruszać ludzi, przekazywać emocje, przywoływać wspomnienia, zaskakiwać i iść wbrew powszechnemu myśleniu." To właśnie on wpłynął na sposób myślenia Alessi o designie i wpłynął na postrzeganie jego misji. Alessi stawia sobie za zadanie przekładanie twórczych ekspresji na realne przedmioty domowe, zdolne do spełniania marzeń i zaspokajania ludzkich pragnień. Ma być fabryką marzeń czyniącą zwykłe niezwykłym. Produkty mają odpowiadać na potrzebę szczęścia i sztuki. Ale Alessi to nie tylko fabryka marzeń, to swego rodzaju laboratorium badań przemysłowych nad sztuką użytkową.

Sławni projektanci i współprace

Kiedy Alberto Alessi dołączył do firmy w 1970 roku, dał jasno do zrozumienia, że chce produkować przedmioty, które były nie tylko funkcjonalne, ale także zdolne zaspokoić ludzką potrzebę sztuki i poezji. To właśnie wtedy Alessi rozpoczął współpracę z grupą artystów, w tym z Salvadorem Dalí, a później z tak znanymi projektantami jak Ettore Sottsass, Richard Sapper, Achille Castiglioni i Alessandro Mendini, którzy przyczynili się do przekształcenia firmy w fabrykę marzeń, jaką wyobrażał sobie Alberto.

Przez lata na pracę dla Alessi zdecydowało się wielu znanych artystów i projektantów, w tym takie gwiazdy designu jak Zaha Hadid, Aldo Rossi, Toyo Ito, Marcel Wanders, Miriam Mirri, Michael Graves czy Philippe Starck.

Materiały i ich jakość

Większość produktów Alessi powstała w wyniku przetwarzania na zimno metali (stali nierdzewnej, miedzi, mosiądzu i niklu), ale w jej katalogu znajduje się również wiele innych materiałów, takich jak drewno, porcelana, szkło czy plastik. Wszystkie materiały i procesy poddawane są rygorystycznym standardom jakości, są ponadczasowe i eleganckie oraz nie szukają usilnie kompromisu pomiędzy technologiczną złożonością produkcji przemysłowej a dbałością o szczegóły typową dla sztuki i rzemiosła.

Produkty Alessi od prawdziwych ikon designu

Alessi słynie z artykułów gospodarstwa domowego i przyborów kuchennych - funkcjonalnych, pięknych i stylowych produktów, które mogą być zarówno użyteczne, jak i dekoracyjne. Katalog obejmuje naczynia kuchenne, obiadowe, szkło, sztućce, akcesoria do kawy i herbaty oraz akcesoria barowe, a także przedmioty dekoracyjne do salonu i funkcjonalne produkty łazienkowe.

Pośród najbardziej popularnych produktów Alessi znajdziemy takie ikony designu jak:

Gdzie można znaleźć produkty Alessi?

Wiele produktów Alessi można zobaczyć w znanych muzeach na całym świecie, takich jak Centre Pompidou, Victoria and Albert Museum czy Museum of Modern Art. Można je również dostrzec w różnych magazynach o designie i wnętrzach. Właściwie trudno znaleźć taki, w którym nie byłoby żadnego z produktów Alessi! Produkty kuchenne ze słynnej włoskiej fabryki snów można zobaczyć również w filmach. Są uwielbiane przez wszystkich i stanowią doskonałe prezenty dla miłośników designu, jak również idealne prezenty ślubne.