Alessi

Alessi to włoski mistrz designu, który od ponad 100 lat dba o to, "by to, co zwyczajne, stało się nadzwyczajne" i oferuje niepowtarzalne przedmioty codziennego użytku, które z biegiem lat stają się ikonami designu. Dlatego usiądź z nami do stołu i zakochaj się we włoskim designie z Alessi!
314 pozycji razem
Zestaw garnków MAMI, 7 el., stal nierdzewna, Alessi
3 489 zł –49 %
1 779 zł
ALSG100S7
Chlebak GNAM 30 cm, czarny, Alessi
316 zł
ALASG22B
Pudełko na leki YOYO, srebrne, Alessi
169 zł
ALBM08
Misa na owoce LA STANZA DELLO SCIROCCO 27 cm, czarny, Alessi ALMT02B
Wazon CREVASSE 42 cm, stal nierdzewna, Alessi
1 279 zł
ALZH01
Młynek do pieprzu GRIND, czarny, Alessi
535 zł
ALWAL03B
Dozownik mydła w płynie BIRILLO 300 ml, biały, Alessi
186 zł
ALPL05W
Zestaw sztućców NUOVO MILANO, 24 szt., Alessi
1 999 zł –35 %
1 299 zł
AL5180S24
Czajnik BULBUL 2,5 l, stal nierdzewna, Alessi
907 zł
ALAC100
Zestaw sztućców NUOVO MILANO, 30 szt., Alessi
2 395 zł –35 %
1 539 zł
AL5180S30
Elektryczna wyciskarka do cytrusów PLISSE, biała, Alessi
Sticker
521 zł
ALMDL07W
Dzbanek do zaparzania herbaty CHA 900 ml, stal nierdzewna, Alessi ALNF01
Zestaw sztućców DRY, 30 szt., Alessi
2 046 zł –33 %
1 359 zł
AL4180S30
Temperówka CASTOR, Alessi
Temperówka CASTOR, Alessi
W magazynie (17 Szt)
270 zł
ALRT02
Garnek do mleka MAMI 1,3 l, stal nierdzewna, Alessi
581 zł
ALSG302
Misa na owoce SARRIA 28 cm, stal nierdzewna, Aleesi
535 zł
AL90084
Czajnik 9093, fioletowa rączka, Alessi
884 zł
AL9093VA
Ręczna wyciskarka do cytrusów JUICY SALIF, Alessi
369 zł
ALPSJS
Misa na owoce TEXTURE 21 cm, czarna, Alessi
256 zł
ALJM1721BT
Pojemnik na karmę dla psa LULAJAR 1,5 l, czarny, Alessi
209 zł
ALAMMI21B
Szczotka do WC BIRILLO, biała, Alessi
646 zł
ALPL08W
Wgórę
Inne produkty

ALESSI – włoska fabryka marzeń

Historia marki Alessi

Alessi to włoska marka założona w 1921 roku przez Giovanniego Alessi Anghini. Od samego początku produkty tworzone głównie poprzez obróbkę metali na zimno znane były z wysokiej jakości, wykwalifikowanego rzemiosła, perfekcyjnego wykończenia, nowoczesnego wyglądu, kreatywności i innowacyjności. Pierwsze przemysłowe, ale jednocześnie dekoracyjne produkty, takie jak stalowe kosze i misy na owoce, zostały wyprodukowane już w 1945 roku i to właśnie w tym czasie ALFRA (Alessi FRAtelli) rozpoczęła współpracę z niezależnymi projektantami. Produkty Alessi w dalszym ciągu wytwarzane są we Włoszech, przez wysoko wykwalifikowanych rzemieślników w fabryce w Crusinallo, Omegna.

Wizja i cel marki Alessi

Alberto Alessi, wnuk założyciela firmy powiedział kiedyś, że "Prawdziwe dzieło projektowe musi poruszać ludzi, przekazywać emocje, przywoływać wspomnienia, zaskakiwać i iść wbrew powszechnemu myśleniu." To właśnie on wpłynął na sposób myślenia Alessi o designie i wpłynął na postrzeganie jego misji. Alessi stawia sobie za zadanie przekładanie twórczych ekspresji na realne przedmioty domowe, zdolne do spełniania marzeń i zaspokajania ludzkich pragnień. Ma być fabryką marzeń czyniącą zwykłe niezwykłym. Produkty mają odpowiadać na potrzebę szczęścia i sztuki. Ale Alessi to nie tylko fabryka marzeń, to swego rodzaju laboratorium badań przemysłowych nad sztuką użytkową.

Sławni projektanci i współprace

Kiedy Alberto Alessi dołączył do firmy w 1970 roku, dał jasno do zrozumienia, że chce produkować przedmioty, które były nie tylko funkcjonalne, ale także zdolne zaspokoić ludzką potrzebę sztuki i poezji. To właśnie wtedy Alessi rozpoczął współpracę z grupą artystów, w tym z Salvadorem Dalí, a później z tak znanymi projektantami jak Ettore Sottsass, Richard Sapper, Achille Castiglioni i Alessandro Mendini, którzy przyczynili się do przekształcenia firmy w fabrykę marzeń, jaką wyobrażał sobie Alberto.

Przez lata na pracę dla Alessi zdecydowało się wielu znanych artystów i projektantów, w tym takie gwiazdy designu jak Zaha Hadid, Aldo Rossi, Toyo Ito, Marcel Wanders, Miriam Mirri, Michael Graves czy Philippe Starck.

Materiały i ich jakość

Większość produktów Alessi powstała w wyniku przetwarzania na zimno metali (stali nierdzewnej, miedzi, mosiądzu i niklu), ale w jej katalogu znajduje się również wiele innych materiałów, takich jak drewno, porcelana, szkło czy plastik. Wszystkie materiały i procesy poddawane są rygorystycznym standardom jakości, są ponadczasowe i eleganckie oraz nie szukają usilnie kompromisu pomiędzy technologiczną złożonością produkcji przemysłowej a dbałością o szczegóły typową dla sztuki i rzemiosła.

Produkty Alessi od prawdziwych ikon designu

Alessi słynie z artykułów gospodarstwa domowego i przyborów kuchennych - funkcjonalnych, pięknych i stylowych produktów, które mogą być zarówno użyteczne, jak i dekoracyjne. Katalog obejmuje naczynia kuchenne, obiadowe, szkło, sztućce, akcesoria do kawy i herbaty oraz akcesoria barowe, a także przedmioty dekoracyjne do salonu i funkcjonalne produkty łazienkowe.

Pośród najbardziej popularnych produktów Alessi znajdziemy takie ikony designu jak:

Gdzie można znaleźć produkty Alessi?

Wiele produktów Alessi można zobaczyć w znanych muzeach na całym świecie, takich jak Centre Pompidou, Victoria and Albert Museum czy Museum of Modern Art. Można je również dostrzec w różnych magazynach o designie i wnętrzach. Właściwie trudno znaleźć taki, w którym nie byłoby żadnego z produktów Alessi! Produkty kuchenne ze słynnej włoskiej fabryki snów można zobaczyć również w filmach. Są uwielbiane przez wszystkich i stanowią doskonałe prezenty dla miłośników designu, jak również idealne prezenty ślubne.