Młynki do przypraw

72 pozycji razem
Zestaw młynków do soli i pieprzu CERAMIL, drewno, WMF
329 zł –11 %
290 zł
WM0652314500
Młynek do przypraw DE LUXE zestaw, 3 szt., WMF
523 zł
WM0667949990
Zestaw młynków do soli i pieprzu, czarne, Bitz
419 zł –12 %
365 zł
BITZ821500
Zestaw elektrycznych młynków do soli i pieprzu ZELI, Peugeot PG228480
Młynek do soli GRIND, srebrny, Alessi
442 zł
ALWAL03
Uniwersalny młynek do przypraw DE LUXE, WMF
209 zł –12 %
182 zł
WM0667716040
Młynek do pieprzu kolor czekolada, drewno bukowe 30 cm PARIS Peugeot PG8704301
Elektryczny młynek do soli lub pieprzu, WMF
329 zł –19 %
265 zł
WM0667306030
Młynek do pieprzu drewniany ZWILLING® Spices
269 zł –27 %
195 zł
ZW39500027
Zestaw młynków do soli i pieprzu, zielone, Bitz
419 zł –8 %
385 zł
BITZ821501
Młynek do pieprzu GRIND, czarny, Alessi
535 zł
ALWAL03B
Solniczka i pieprzniczka w zestawie ELBPHILHARMONIE, 10 cm, Philippi PHP181015
Wgórę
Inne produkty

Młynki do soli i pieprzu, solniczki i pieprzniczki, młynki do przypraw - zmiel, potrząśnij, dopraw!

Dlaczego potrzebuję młynka do przypraw?

Dodanie świeżo zmielonych przypraw do Twoich potraw może naprawdę zrobić różnicę! Jak to możliwe? Przyprawy zawierają olejki, które sprawiają, że mają niesamowity smak, a olejki te uwalniają się podczas używania młynka do przypraw. W momencie gdy mielimy przyprawy, ich cząstki wchodzą w kontakt ze światłem i powietrzem, a jeśli są przechowywane przez dłuższy czas, tracą swoje smaki i aromaty. Dlatego tak ważne jest, aby mielić przyprawy na świeżo, mieć kilka młynków do przypraw zawsze pod ręką w kuchni lub na stole w jadalni i na bieżąco podbijać smak serwowanych potraw.

Rozdrobnienie twardych, suszonych przypraw wymaga użycia młynka do przypraw. Młynki z regulacją stopnia przemiału, mielą przyprawy w różnym stopniu - bardzo drobno lub grubiej, a młynki do soli i pieprzu to dwa przykłady podstawowych młynków do przypraw, których potrzebuje każda kuchnia.

Jakie są rodzaje młynków do przypraw?

Elektryczne i ręczne młynki do przypraw to dwie podstawowe odmiany.

  • Elektryczne młynki do przypraw mogą być ładowane poprzez kabel lub zasilane bateriami. Ponieważ elektryczny młynek do przypraw wymaga mniej wysiłku fizycznego niż ręczny, jest to doskonała opcja jeśli chodzi o wygodę użytkowania.
  • Ręczny, stołowy młynek do przypraw jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć lepszą kontrolę nad ilością dodawanej soli lub pieprzu, szczególnie jeśli chcesz postawić przyprawy na stole. Upewnij się, że twój ręczny młynek do soli lub pieprzu ma regulowany mechanizm mielenia, dzięki któremu możesz kontrolować nie tylko ilość, ale także stopień przemiału przypraw.

Należy również pamiętać, że potrzebujesz różnych młynków do przypraw suchych i mokrych lub składników takich jak nasiona lnu. Ręczne młynki do przypraw zazwyczaj nie nadają się do mokrych składników, które możesz zmielić w specjalnych młynkach, młynkach elektrycznych lub zwykłym młynku do kawy.

Oczywiście można też użyć zwykłych solniczek i pieprzniczek, które są niezwykle poręczne w codziennym użytkowaniu. Ani one, ani młynki do przypraw nie muszą być nudne. Dzięki różnym wzorom dostępnym w Kulinie możesz dopasować te akcesoria do stylu swojego domu. Świetnie nadają się też na prezent - zwłaszcza w zestawie. A jeśli szukasz czegoś wyjątkowego i jednocześnie smacznego sprawdź naszą ofertę przypraw & specjałów, które dodadzą Twojej kuchni wyjątkowego smaku i aromatu.

Zarówno ręczne, jak i elektryczne młynki do przypraw oraz nasze solniczki i pieprzniczki dostępne są w Kulinie w różnych kolorach, pojemnościach, rozmiarach, markach i materiałach. Sprawdź legendarne młynki do przypraw marki Peugeot, niezawodne młynki do soli i pieprzu marki Cole & Mason, stylowe młynki do przypraw marki Kahler oraz oryginalne solniczki i pieprzniczki marki Philippi.