Nóż do warzyw 8 cm Ikona WÜSTHOF

Kod: WU4984
489 zł –20 %
Nóż do warzyw 8 cm Ikona WÜSTHOF
489 zł –20 % 391 zł
W magazynie (2 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Nóż do warzyw Ikon to mały, lekki, wszechstronny nóż z krótkim prostym ostrzem. Nadaje się do czyszczenia lub krojenia warzyw i owoców, może być również stosowany np. do czyszczenia grzybów.

Seria Ikon

 • Luksusowe noże kute najwyższej jakości wykonane w Solingen
 • Piękna rękojeść wykonana z wyselekcjonowanego drewna grenadill
 • Ergononomiczny, przyjemny w dotyku, z trzema nitami
 • Aplikacja ze stali nierdzewnej z logo na pięcie rękojeści
 • Każdy nóż jest unikalny, doskonale wyważony
 • Top niemiecka stal stopowa X50CrMoV15 używana
 • Nadzwyczajne ostrze, które jest łatwe w utrzymaniu
 • Twardość 58 HRC w skali Rockwella
 • Precyzyjne ręczne gładzenie i polerowanie dla uzyskania doskonałej krawędzi
 • Ścisła ciągła kontrola jakości, ostrze sprawdzane laserem
 • Skrócony kształt osłony pozwala na wykorzystanie całego ostrza i łatwiejsze ostrzenie
 • Płynne przejście między okuciem a uchwytem
 • Bezszwowe, higieniczne mocowanie smoczków
 • Noże nie nadają się do mycia w zmywarce
 • Przedłużona gwarancja na wady produkcyjne i Materiałowe na 15 lat

Marka WÜSTHOF wzbogaciła swoją ofertę o luksusowe noże z serii Ikon, które są wykute z jednego kawałka stopowej stali nierdzewnej X50CrMoV15. Są to doskonale wyważone noże o doskonałej krawędzi. Wyjątkową ostrość noży Ikon zapewnia precyzyjne ręczne honowanie i końcowe polerowanie ostrzy. Selfkość ostrza jest wysoka i, co ważne, łatwo odnawialna.

Drewniana, trójnożna rękojeść noży Ikon wykonana z afrykańskiego drewna grenadill przyciąga wzrok już na pierwszy rzut oka. Jego dynamiczny kształt sprawi, że żaden kucharz nie zmarznie. Rękojeść w pełni spełnia wymagania pod względem ergonomii, natomiast pod względem estetycznym doskonale łączy nowoczesny design z elegancką strukturą drewna, zwanego również hebanem mozambickim.

WÜSTHOF, to noże najwyższej jakości, wykonane z wielką starannością o każdy szczegół. Dokładnie tak, jak oczekiwano od noży Solingen .

Zastosowane technologie i Materiały

Noże WÜSTHOF produkowane są z wysokiej jakości niemieckiej stali X50CrMoV15, która zawiera ok. 0,5 % węgla oraz pierwiastki stopowe: chrom, molibden i wanad. Dzięki dodatkowi chromu jest odporny na korozję, co jest pożądane w przypadku noży kuchennych.

Precyzyjne ostrza są formowane z taśmy stalowej poprzez kucie w Matrycy. Są one utwardzane przez 15 minut w temperaturze 1070 °C, a następnie szybko schładzane do temperatury 60 °C w ciągu dwóch minut. Późniejsze odpuszczanie (proces powolnego podgrzewania Materiału do 200 °C przez 45 minut) uwalnia ostrze od naprężeń wewnętrznych i stabilizuje jego strukturę martenzytyczną. Dzięki temu ostrze uzyskuje optymalną wymaganą twardość 58° Rockwell i wyższą ciągliwość.

Stabilne ostrze i idealna geometria noża zapewniają wyjątkową wydajność cięcia i precyzyjną kontrolę cięcia. Ostry kąt zapewnia jeszcze większą ostrość, co sprawia, że krojenie staje się przyjemniejsze. Dzięki klinowemu szlifowi, nóż bez trudu penetruje żywność.

Osłona jest zintegrowana jako część ostrza z jednego kawałka stali. Zapewnia prawidłowe rozłożenie ciężaru oraz precyzyjną i bezpieczną kontrolę noża. Okucia na głowni noży Ikon płynnie przechodzą w górną część ricasso, co zapewnia jeszcze wygodniejszy chwyt.

Ergononomiczna rękojeść wykonana jest z afrykańskiego drewna grenadill. Jest to bardzo trwałe, twarde drewno o gęstości większej niż heban. Ze względu na wysoką zawartość żywicy jest stosunkowo niewrażliwy na wilgoć, ale nie nadaje się do mycia w zmywarce. Drewniane ostrza noży Ikon są trwale połączone z trzpieniem za pomocą trzech nitów. Perfekcyjne połączenie poszczególnych części zapobiega gromadzeniu się osadów i bakterii.

Ostrzenie noży WÜSTHOF

Każdy nóż trzeba od czasu do czasu naostrzyć, ponieważ po dłuższym użytkowaniu tępi się. Do konserwacji i ożywiania ostrza używamy chromowanych osełek, a do ostrzenia noży polecamy kamienie do ostrzenia WÜSTHOF. Dla mniej doświadczonych oferujemy również szlifierki o prostszej obsłudze. Wystarczy kilka razy delikatnie przejechać ostrzem przez rowek szlifierski, a ostrze zostanie przywrócone do stanu używalności.

Red. FirmaWüsthof Dreizackwerk KG została założona w Solingen już w 1814 roku.W ciągu 200 lat istnienia firmy siedem pokoleń rodziny Wüsthof sprawowało nad nią pieczę. Szczyci się jednymi z najbardziej zaawansowanych, wysoce zautoMatyzowanych procesów produkcyjnych na świecie. Na przykład w produkcji noży w blisko 40 etapach wykorzystuje 100 robotów.

Dziś noże WÜSTHOF sprzedawane są w ponad 80 krajach na całym świecie. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy Materiałów i nowoczesnych technologii sterowanych komputerowo są wygodne w użytkowaniu i przygotowywaniu potraw. Kulinarna rozkosz sama w sobie.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Noże specjalne
Gwarancja: 2 lata

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: