Sztućce do steków

10 pozycji razem
Sztućce do steków w zestawie, 12 el., WMF
296 zł
WM1280239990
Sztućce do steków w zestawie RANCH, WMF
1 088 zł
WM1280636046
Sztućce do steków w zestawie NUOVA 12 el., WMF
245 zł
WM1291436046
Sztućce do steków w zestawie, 4 el., Rösle
277 zł
ROS25146
Sztućce do steków w zestawie STEAKTOOLS, 8 el., Höfats
404 zł
HO030501
Widelec do steków AJAX, zestaw 4 szt., F.DICK
359 zł
FDCK9158600
Zestaw noży do steków AJAX, 4 szt., F.DICK
369 zł –7 %
342 zł
FDCK8158400
Sztućce do steków w zestawie DINNER, 2 szt., Zwilling
69 zł
ZW07150259

Sztućce do steków - noże i widelce do idealnie przyrządzonych steków

Czym są sztućce do steków?

Sztućce do steków to specjalny rodzaj sztućców przeznaczonych do wygodnego i efektywnego krojenia steków i innych kawałków mięsa. Noże i widelce do steków są przeznaczone do szybkiego i precyzyjnego krojenia steków.

Widelec do steków ma zwykle trzy bardzo długie, spiczaste zęby, które doskonale nadają się do chwytania kawałka mięsa i przytrzymywania go podczas krojenia.

Noże do steków są dobrze wyważone i mają ząbkowane lub nie ząbkowane, bardzo ostre ostrza. Ząbkowane ostrza z szeregiem ostrych zębów, oddzielonych rowkami, mogą łatwo kroić twarde warstwy mięsa, ponieważ ostre zęby tworzą wiele małych rozdarć, aby zmniejszyć tarcie. Dzięki temu można kroić mięso bez zbyt mocnego dociskania. Ostrza bez ząbków są lepsze do miękkich kawałków mięsa i szybciej się tępią, choć łatwiej je naostrzyć.

Co wyróżnia dobre sztućce do steków?

Ostre noże do steków, ząbkowane lub nie, podobnie jak widelce do steków, muszą dobrze leżeć w dłoni, być solidne i dobrze wyważone. Nie chcesz przecież szarpać drogiego, doskonale przyrządzonego steku słabym nożem.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących doboru odpowiednich sztućców do steków:

  • Komfort: Chcesz cieszyć się kolacją, więc wybierz modele z miękkimi, zakrzywionymi uchwytami wykonanymi ze stali nierdzewnej lub drewna, które są ergonomicznie zaprojektowane, aby zwiększyć komfort jedzenia.
  • Przechowywanie i konserwacja: Aby noże do steków pozostały ostre i skuteczne, należy je bezpiecznie przechowywać. Niektórzy producenci oferują zestawy sztućców do steków w ładnych i eleganckich futerałach, które świetnie sprawdzą się także, jeśli chcesz podarować sztućce do steków jako prezent dla miłośnika mięsa.
  • Niektóre sztućce do steków można myć ręcznie lub w zmywarce, ale zawsze zalecamy ręczne mycie wszystkich cennych przedmiotów w kuchni, a odpowiednie, wysokiej jakości sztućce do steków są z pewnością jednym z kuchennych skarbów.
  • Reputacja marki i doświadczenie: Na rynku sztućców istnieją znane marki z dużym doświadczeniem. Noże i widelce do steków to tylko jedna z oferowanych przez nich rzeczy, które są najwyższej jakości, trwałe, łatwe w użyciu i skuteczne. Niektóre z tych niezawodnych marek to WMF, Laguiole lub F.DICK . Możesz kupować te produkty w naszym sklepie.