Nóż do wędlin IKON 14 cm, ząbkowane ostrze, Wüsthof

Kod: WU4926
Marka: WÜSTHOF
889 zł
W magazynie (2 Szt)

Nóż uniwersalny Ikon to praktyczny nóż średniej wielkości z ząbkowanym ostrzem do wszechstronnego zastosowania. Z łatwością można pokroić np. twardą kiełbasę, ser lub surowe warzywa. Tworzy smaczne plasterki. Praktyczny do zimnych obiadów lub pikników.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Nóż uniwersalny Ikon to praktyczny nóż średniej wielkości z ząbkowanym ostrzem do wszechstronnego zastosowania. Z łatwością można pokroić np. twardą kiełbasę, ser lub surowe warzywa. Tworzy smaczne plasterki. Praktyczny do zimnych obiadów lub pikników.

Seria Ikon

 • Luksusowe noże kute, najwyższej jakości wykonane w Solingen
 • Piękna rękojeść wykonana z wyselekcjonowanego drewna grenadill
 • Ergonomiczny, przyjemny w dotyku, z trzema nitami
 • Grawer z logo na pięcie rękojeści ze stali nierdzewnej
 • Każdy nóż jest unikalny, doskonale wyważony
 • Wykonany z wysokiej jakości niemieckiej stali stopowej X50CrMoV15
 • Nadzwyczajne ostrze, które jest łatwe w utrzymaniu
 • Twardość 58 HRC w skali Rockwella
 • Precyzyjnie ręcznie gładzone i polerowane dla uzyskania doskonałej krawędzi
 • Ścisła ciągła kontrola jakości, ostrze sprawdzane laserem
 • Skrócony kształt nasady noża pozwala na wykorzystanie całego ostrza i łatwiejsze ostrzenie
 • Płynne przejście między okuciem a uchwytem
 • Gładkie, higieniczne mocowanie rękojeści
 • Noże nie nadają się do mycia w zmywarce
 • Przedłużona gwarancja na wady produkcyjne i materiałowe na 15 lat

Marka WÜSTHOF wzbogaciła swoją ofertę o luksusowe noże z serii Ikon, które są wykute z jednego kawałka stopowej stali nierdzewnej X50CrMoV15. Są to idealnie wyważone noże o doskonałej krawędzi. Wyjątkową ostrość noży Ikon zapewnia precyzyjne ręczne honowanie i końcowe polerowanie ostrzy. Jakość ostrza jest wysoka i, co ważne, łatwo odnawialna.

Drewniana, przymocowana trzema nitami rękojeść noży Ikon wykonana z afrykańskiego drewna grenadill przyciąga wzrok już na pierwszy rzut oka. Jego dynamiczny kształtnie nie pozostawi żadnego kucharza obojętnym. Rękojeść w pełni spełnia wymagania pod względem ergonomii, natomiast pod względem estetycznym doskonale łączy nowoczesny design z elegancką strukturą drewna, zwanego również hebanem mozambickim.

WÜSTHOF, to noże najwyższej jakości, wykonane z wielką starannością o każdy detal. Dokładnie tak, jak się tego oczekuje się od noży Solingen .

Zastosowane technologie i materiały

Noże WÜSTHOF produkowane są z wysokiej jakości niemieckiej stali X50CrMoV15, która zawiera ok. 0,5 % węgla oraz pierwiastki stopowe: chrom, molibden i wanad. Dzięki dodatkowi chromu jest odporny na korozję, co jest pożądane w przypadku noży kuchennych.

Precyzyjne ostrza są formowane z taśmy stalowej poprzez kucie w matrycy. Są one utwardzane przez 15 minut w temperaturze 1070 °C, a następnie szybko schładzane do temperatury 60 °C w ciągu dwóch minut. Późniejsze odpuszczanie (proces powolnego podgrzewania Materiału do 200 °C przez 45 minut) uwalnia ostrze od naprężeń wewnętrznych i stabilizuje jego strukturę martenzytyczną. Dzięki temu ostrze uzyskuje optymalną wymaganą twardość 58° Rockwell i wyższą ciągliwość.

Stabilne ostrze i idealna geometria noża zapewniają wyjątkową wydajność cięcia i precyzyjną kontrolę cięcia. Ostry kąt zapewnia jeszcze większą ostrość, co sprawia, że krojenie staje się przyjemniejsze. Dzięki klinowemu szlifowi, nóż bez trudu wbija się w żywność.

Jelec jest zintegrowany jako część ostrza z jednego kawałka stali. Zapewnia właściwe rozłożenie ciężaru oraz precyzyjną i bezpieczną manipulację z nożem. Okucia w podstawie noży Ikon płynnie przechodzą w górną część rękojeści, co zapewnia jeszcze wygodniejszy chwyt.

Ergonomiczna rękojeść wykonana jest z afrykańskiego drewna grenadill. Jest to bardzo trwałe, twarde drewno o gęstości większej niż heban. Ze względu na wysoką zawartość żywicy jest stosunkowo niewrażliwy na wilgoć, ale nie nadaje się do mycia w zmywarce. Drewniane rękojeści noży Ikon są trwale połączone z trzpieniem za pomocą trzech nitów. Perfekcyjne połączenie poszczególnych części zapobiega gromadzeniu się osadów i bakterii.

Ostrzenie noży WÜSTHOF

Każdy nóż trzeba od czasu do czasu naostrzyć, ponieważ po dłuższym użytkowaniu się tępi. Do konserwacji i ożywiania ostrza używamy chromowanych ostrzałek, a do ostrzenia noży polecamy kamienie do ostrzenia WÜSTHOF. Dla mniej doświadczonych oferujemy również ostrzałki o prostszej obsłudze. Wystarczy kilka razy delikatnie przejechać ostrzem przez rowek szlifierski, a ostrze zostanie przywrócone do stanu używalności.

Firma Ed.Wüsthof Dreizackwerk KG została założona w Solingen już w 1814 roku. W ciągu 200 lat istnienia firmy siedem pokoleń rodziny Wüsthof sprawowało nad nią pieczę. Szczyci się jednymi z najbardziej zaawansowanych, wysoce zautomatyzowanych procesów produkcyjnych na świecie. Przykładowo w produkcji noży w blisko 40 etapach wykorzystuje 100 robotów.

Dziś noże WÜSTHOF sprzedawane są w ponad 80 krajach na całym świecie. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów i nowoczesnych technologii sterowanych komputerowo są wygodne w użytkowaniu i przygotowywaniu potraw. Kulinarna rozkosz sama w sobie.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Noże uniwersalne
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.14 kg
Kolor: Brązowy
Materiał: Stal nierdzewna
Rozmiar: 14 cm
Długość ostrza: 14 cm
Rodzaj produktu: Nóż uniwersalny
Seria: WÜSTHOF Ikon
Margin: D
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: