Nóż do chleba 20 cm Classic Ikon crème WÜSTHOF

Kod: WU4166020
589 zł
W magazynie (2 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Nóż do chleba Classic Ikon ma długie, grube ząbkowane ostrze. To ostrze bez trudu kroi twardy chleb i inne wypieki. Dzięki długim, przeszywającym końcówkom daje zgrabne plasterki.

Seria Classic Ikon cr?me

 • Eleganckie kute noże wysokiej jakości wykonane w Solingen
 • Dla profesjonalnych kucharzy i entuzjastów kuchni
 • Kremowy uchwyt wykonany z specjalnego Materiału syntetycznego
 • Ergononomiczny, przyjemny w dotyku, z trzema nitami
 • Aplikacja ze stali nierdzewnej z logo na pięcie rękojeści
 • Top niemiecka stal stopowa X50CrMoV15 używana
 • Nadzwyczajne ostrze, które jest łatwe w utrzymaniu
 • Twardość 58 HRC w skali Rockwella
 • Specjalny, sterowany komputerowo proces szlifowania PEtec
 • Precyzyjne ręczne gładzenie i polerowanie dla uzyskania doskonałej krawędzi
 • Ścisła ciągła kontrola jakości, ostrze sprawdzane laserem
 • Skrócony kształt osłony pozwala na wykorzystanie całego ostrza i łatwiejsze ostrzenie
 • Płynne przejście między okuciem a uchwytem
 • Bezszwowe, higieniczne mocowanie smoczków
 • Noże można myć w zmywarce, jednak zaleca się mycie ręczne
 • Przedłużona gwarancja na wady produkcyjne i Materiałowe na 15 lat
 • Seria ta otrzymała wyróżniający znak jakości i higieny NSF w USA

WÜSTHOF, to noże wysokiej jakości, wykonane z wielką starannością o każdy szczegół. Dokładnie tak, jak oczekiwano od noży Solingen. Elegancka seria noży Classic Ikon cr?me, których ostrza wykutez jednego kawałka stopowej stali nierdzewnej X50CrMoV15, zachwyca dynamicznym kształtem, jakością wykonania i idącym za tym wysokim komfortem użytkowania.

Rękojeść noży Classic Ikon wykonana jest z wytrzymałego Materiału syntetycznego w delikatnym kremowym kolorze. Spełnia wymagania pod względem ergonomii, a pod względem estetycznym z wyczuciem łączy nowoczesny design z typowym wyglądem rękojeści z trzema nitami. Wytrzymały Materiał rękojeści jest odporny na mycie w zmywarce, ale zalecamy mycie ręczne, aby zachować jakość ostrza, co jest preferowane w przypadku noży wysokiej jakości.

Dziękispecjalnemu , sterowanemu komputerowoprocesowi ostrzenia nożyWÜSTHOF noże pozostają idealnie ostre. Komputer używa lasera do pomiaru ostrza i przekazuje robotowi informacje potrzebne do jego idealnego naostrzenia. Dzięki komputerowemu wspomaganiu produkcji noże te charakteryzują się wyjątkowo wysoką początkową wydajnością cięcia (na całej długości ostrza) oraz długą żywotnością. Selfkość ostrza jest wysoka i, co ważne, łatwo odnawialna.

Na koniec musimy wspomnieć o ważnym certyfikacie NSF, który seria Classic Ikon cr?me otrzymała w USA. Celem NSF jest ochrona zdrowia publicznego i środowiska. Certyfikuje ona m.in. sprzęt kuchenny, w tym noże, które nie są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Produkt jest również testowany pod względem konstrukcji, bezpieczeństwa Materiałów i użytkowania. Logo NSF można znaleźć na produktach, które są produkowane w sposób przyjazny dla środowiska i nie obciążają go niepotrzebnie.

Zastosowane technologie i Materiały

Noże WÜSTHOF produkowane są z wysokiej jakości niemieckiej stali X50CrMoV15, która zawiera ok. 0,5 % węgla oraz pierwiastki stopowe: chrom, molibden i wanad. Dzięki dodatkowi chromu jest odporny na korozję, co jest pożądane w przypadku noży kuchennych.

Precyzyjne ostrza są formowane z taśmy stalowej poprzez kucie w Matrycy. Są one utwardzane przez 15 minut w temperaturze 1070 °C, a następnie szybko schładzane do temperatury 60 °C w ciągu dwóch minut. Późniejsze odpuszczanie (proces powolnego podgrzewania Materiału do 200 °C przez 45 minut) uwalnia ostrze od naprężeń wewnętrznych i stabilizuje jego strukturę martenzytyczną. Dzięki temu ostrze uzyskuje optymalną wymaganą twardość 58° Rockwell i wyższą ciągliwość.

Specjalny proces ostrzenia noży WÜSTHOF o nazwie PEtec (Precision Edge Technology) zapewnia idealny kąt cięcia. Jest to najnowocześniejsza technologia, w której noże są ostrzone przez roboty, które są kontrolowane i monitorowane przez komputery. Zaletą tego procesu jest precyzyjna geometria na całej długości ostrza, niezwykła i niezwykle wysoka początkowa wydajność cięcia noża, porównywalna z ostrzem brzytwy, a także długa żywotność ostrza.

Stabilne ostrze i idealna geometria noża zapewniają wyjątkową wydajność cięcia i precyzyjną kontrolę cięcia. Ostry kąt zapewnia jeszcze większą ostrość, co sprawia, że krojenie staje się przyjemniejsze. Dzięki klinowemu szlifowi, nóż bez trudu penetruje żywność.

Osłona jest zintegrowana jako część ostrza z jednego kawałka stali. Zapewnia prawidłowe rozłożenie ciężaru oraz precyzyjną i bezpieczną kontrolę noża. Okucia na klawiaturze Classic Ikon płynnie przechodzą w górną część ricasso, co zapewnia jeszcze wygodniejszy chwyt.

Ergononomiczny uchwyt wykonany jest z wytrzymałego Materiału syntetycznego, który jest odporny na stłuczenia, uderzenia i działanie kwasów spożywczych. Można go myć w zmywarce. Trzony są przymocowane do trzonu trzonu trzema nitami. Perfekcyjne połączenie poszczególnych części zapobiega gromadzeniu się osadów i bakterii, dzięki czemu noże spełniają standardy higieniczne.

Ostrzenie noży WÜSTHOF

Każdy nóż trzeba od czasu do czasu naostrzyć, ponieważ po dłuższym użytkowaniu tępi się. Do konserwacji i ożywienia ostrza używamy chromowanych osełeki polecamy kamienie do ostrzenia WÜSTHOF. Dla mniej doświadczonych oferujemy również szlifierki o prostszej obsłudze. Wystarczy kilka razy delikatnie przejechać ostrzem przez rowek szlifierski, a ostrze zostanie przywrócone do stanu używalności.

Red. FirmaWüsthof Dreizackwerk KG została założona w Solingen już w 1814 roku.W ciągu 200 lat istnienia firmy siedem pokoleń rodziny Wüsthof sprawowało nad nią pieczę. Szczyci się jednymi z najbardziej zaawansowanych, wysoce zautoMatyzowanych procesów produkcyjnych na świecie. Na przykład w produkcji noży w blisko 40 etapach wykorzystuje 100 robotów.

Dziś noże WÜSTHOF sprzedawane są w ponad 80 krajach na całym świecie. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy Materiałów i nowoczesnych technologii sterowanych komputerowo są wygodne w użytkowaniu i przygotowywaniu potraw. Kulinarna rozkosz sama w sobie.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Noże do chleba
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.14 kg
Kolor: Kremowy
Materiał: Stal nierdzewna
Właściwości: Można myć w zmywarce
Rodzaj produktu: Nóż do pieczywa
Rozmiar: 20 cm
Seria: WÜSTHOF Classic Ikon creme
K překladu: CZ AUTO
Margin: E

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: