Herbata

46 pozycji razem
Kalendarz adwentowy Kusmi Tea 2023
KULINA WEEKEND
182 zł –15 %
154 zł
KUSMI21211A2500
Wgórę
Inne produkty

Herbaty - jakie są rodzaje herbat i którą wybrać?

Kiedy należy pić herbatę?

Nie ma złej pory na filiżankę herbaty! Tak z pewnością powiedziałby każdy miłośnik herbaty, ale ogólnie rzecz biorąc, najlepszy czas na picie herbaty to 30-60 minut po śniadaniu lub obiedzie. Według dietetyków nie należy pić herbaty zaraz po wstaniu z łóżka, na pusty żołądek - zamiast tego należy wybrać herbatę ziołową lub wodę z dodatkiem miodu lub cytryny. Podobnie, jeśli masz problemy ze snem, nie powinieneś pić herbaty wieczorem, ponieważ zawiera ona kofeinę. Zamiast tego wypij rumianek lub inny rodzaj herbaty ziołowej.

Oczywiście herbatę można dopasować nie tylko do pory dnia, ale także do pory roku, pogody czy pory roku. Ice tea jest idealna, gdy na zewnątrz jest gorąco, a zimowe mieszanki z przyprawami świetnie sprawdzają się w okresie świątecznym.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje herbaty?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele różnych rodzajów herbaty, ale najpopularniejsze rodzaje naparów, które ludzie zwykle piją, to:

  • czarna herbata
  • zielona herbata
  • biała herbata
  • herbata owocowa
  • herbata ziołowa

Różne rodzaje herbaty nie tylko zawierają różne składniki, ale także wymagają różnych czasów parzenia i temperatur wody, dlatego zawsze czytaj instrukcje na opakowaniu, a wybierając czajnik, upewnij się, że wybierasz czajnik z regulacją temperatury, jeśli zwykle pijesz zieloną lub białą herbatę - ponieważ wymagają one innej temperatury parzenia niż czarna herbata.

Pij herbatę w kubku lub filiżance - w zależności od tego, co wolisz - a jeśli jesteś fanem tradycyjnej ceremonii parzenia i najlepszej jakości herbaty liściastej, zaopatrz się w ładny czajniczek lub zaparzacz do herbaty.

Czy herbata liściasta jest lepsza od herbaty w torebkach?

Tak, a różnica jest ogromna! Herbata sypana jest wytwarzana z całych liści, a torebki herbaty w większości przypadków zawierają pył herbaciany. Małe gatunki herbaty dają olejkom eterycznym odpowiedzialnym za smak i aromat więcej możliwości odparowania. Dlatego też, jeśli chcesz cieszyć się prawdziwym smakiem herbaty, zawsze lepiej jest wybrać herbatę sypaną niż w torebkach.

Torebki herbaty oferują gorszą jakość herbaty również dlatego, że napar jest ograniczony rozmiarem torebki. Liście herbaty nie mają możliwości uwolnienia swojego aromatu, gdy są ściśnięte w małej torebce, dlatego producenci herbat premium oferują swoim klientom przyjemny kompromis, dostosowując rozmiar torebki do liści herbaty. Po prostu powiększają torebki z herbatą!

Na przykład Kusmi Tea, który można znaleźć w Kulina, oferuje swoim klientom torby w kształcie piramidy, dzięki czemu można uzyskać znacznie lepszy smak.

Dlatego jeśli szukasz mieszanki premium wykonanej z wysokiej jakości liści herbaty (która będzie doskonałym prezentem dla wszystkich koneserów herbaty), sprawdź szeroką gamę sypanych herbat czarnych, zielonych, białych i owocowych, które mamy w ofercie, a jeśli szukasz doskonałego smaku, ale bez konieczności parzenia herbaty w dzbanku, wybierz herbatę Kusmi w torebkach piramidkach.