Dzbanki do herbaty

4 pozycji razem
Dzbanek do zaparzania herbaty CHA 900 ml, stal nierdzewna, Alessi ALNF01
Czajnik Thomas Viva Scandinavia 1,2 ja srebrny
533 zł
VS81502
Czajnik Thomas Viva Scandinavia 0,9 ja srebrny
422 zł
VS78002

Dlaczego potrzebujesz imbryka do herbaty?

Chociaż imbryk nie jest niezbędny do przygotowania herbaty, jest on konieczny, jeśli chce się zaparzyć najlepszą herbatę sypaną, którą wszyscy miłośnicy herbaty cenią za głęboki smak i aromat. Być może uda się przygotować znośną filiżankę herbaty z torebki, ale herbaty premium i zapaleni fani herbaty zasługują na coś bardziej wyszukanego.

Czajniczek do herbaty bardzo poprawia doświadczenie picia herbaty, zwłaszcza jeśli rzeczywiście docenia się jej smak. Jednoczesne parzenie większej ilości herbaty jest również prostsze dzięki posiadaniu pojemnego czajnika i czajniczka do herbaty, który pozwoli na zaparzenie 4 lub 5 filiżanek herbaty za jednym razem.

Co odróżnia imbryki od czajników elektrycznych?

  • Czajniki elektryczne lub kuchenne to urządzenia, które służą do doprowadzania wody do wrzenia. Imbryki natomiast to naczynia, które służą do parzenia i podawania herbaty poprzez umieszczenie w nich liści herbaty w dołączonym sitku do zaparzania i zalanie ich gorącą wodą.
  • Podczas gdy czajniczki do herbaty są często wykonane z porcelany, szkła lub kamionki, czajniki elektryczne są wykonane z metalu, stali i plastiku. Mimo to niektóre imbryki (wykonane ze stali nierdzewnej lub żeliwa) można postawić na kuchence, aby dłużej utrzymać ciepło herbaty.
  • Imbryki - podobnie jak czajniki - są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i stylach, ale ich wygląd jest o wiele ważniejszy, gdyż stawia się je na stole, obok filiżanek do herbaty, cukiernic i dzbanków do mleka.

Aby jeszcze lepiej przygotować herbatę, zapoznaj się z naszym obszernym poradnikiem zakupowym, pełnym najlepszych akcesoriów do parzenia herbaty.

Jakie są najważniejsze cechy dzbanków do parzenia herbaty?

Ponieważ czajniczek służy do parzenia herbaty, najważniejszym elementem tego akcesorium wydaje się być sitko do herbaty. Kiedy herbata jest gotowa, należy je wyjąć i umieścić na spodku. W niektórych imbrykach pokrywka służy jako podstawka pod sitko do herbaty, co jest bardzo praktyczne. Czajniczek do herbaty powinien mieć również wygodny uchwyt, który nie nagrzewa się, oraz pokrywkę, która nie zdejmuje się zbyt łatwo. Niektóre imbryki posiadają również niekapiący dzióbek, który pozwala utrzymać stół w czystości. Możesz także wybrać stylowy kubek do herbaty lub podgrzewacz do czajniczka, dzięki któremu herbata nie ostygnie zbyt szybko.

W Kulinie znajdziesz szeroką ofertę dzbanków do parzenia herbaty wykonanych ze szkła, porcelany, kamionki, ceramiki, żeliwa lub stali nierdzewnej. Możesz wybrać czajniczki w różnym stylu - skandynawskim, minimalistycznym, azjatyckim, klasycznym, prostym lub nieco szalonym, a także dopasować ich pojemność do swoich potrzeb. Wybierz 0,5 l lub mniejszy, jeśli potrzebujesz imbryka tylko dla siebie lub większy dla popołudniowej herbaty dla całej rodziny.

Wybieraj spośród marek premium dedykowanych herbacie i dostępnych w Kulinie, takich jak Viva Scandinavia, MIJ czy Bredemeijer lub postaw na coś innego i sprawdź ofertę marek Seletti, Blomus czy Kahler.