Tydzień dla duszy

Miesiąc poświęcony dobremu samopoczuciu rozpoczynamy od tygodnia na wyciszenie umysłu. Bo wszystko zaczyna się w głowie. Niezależnie od tego, czy chcemy się zrelaksować, schudnąć, czy osiągnąć lepsze wyniki, nasz umysł jest głównym motorem działania. A gdzie lepiej czerpać inspirację niż na Dalekim Wschodzie. Japończycy od wieków badają potęgę umysłu. Rytuał picia herbaty odświeża i regeneruje ciało i ducha. A filiżanka herbaty i chwila ciszy dla siebie to pierwszy i prosty krok, który możemy zrobić w tym miesiącu, by żyć lepiej i lżej.

 

teapot

#1 PONIEDZIAŁEK
Twój herbaciany rytuał

Zrób sobie filiżankę dobrej herbaty i delektuj się nią. Nie trzeba brać udziału w kursie parzenia herbaty. Wystarczy wyłączyć komputer i telefon, a następnie skupić się na każdym jej łyku. Wyłącz głowę i poczuj swój oddech. Wystarczy 10 minut. Herbatę można przygotować w imbryku lub termosie i zaplanować 10 minut na "wyłączenie się", nawet w ciągu pracowitego dnia.

Made in Japan ceramic

#2 WTOREK
Praktykuj Mindfulness

Mamy tendencję do skupiania się na rozwiązywaniu problemów, a piękne chwile po prostu umykają. Mindfullness uczy nas w pełni je dostrzegać i cieszyć się pięknem życia. Żyć w pełni, TU i TERAZ.

Postaraj się ćwiczyć świadome postrzeganie teraźniejszości. Na przykład w małych radościach dnia, takich jak uśmiech dziecka lub partnera. Nie są uśmiechnięci? Uśmiechnij się pierwszy/a. Świadomie, patrząc im w oczy. Może to jest właśnie to, czego im (i Tobie) potrzeba. Pełna koncentracja nie działa w Twoim przypadku? Zgadnij, dlaczego Japończycy nie jedzą sztućcami, tylko pałeczkami. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak posługiwać się pałeczkami gwarantujemy, że podczas "ćwiczeń" nie będziesz mysleć o niczym innym :-)

 

Kusmi tea

#3 ŚRODA
Spróbuj medytacji

Można spróbować połączyć medytację z ćwiczeniami mindfulness. Pomocne mogą być aplikacje mobilne, które prowadzą użytkownika przez proces medytacji. Popularne aplikacje to np. Mindfulness (medytacje trwające od 3 do 30 minut) oraz Headspace, w której znany buddyjski mnich Andy Puddicombe prowadzi użytkownika przez 10-minutowe bloki medytacyjne. Najlepszy czas na medytację to 20 minut przed snem lub rano po przebudzeniu.

Po medytacji można napić się herbaty wellness - na przykład poranna filiżanka herbaty Detox będącej mieszanką mate, zielonej herbaty i trawy cytrynowej, orzeźwi Cię i pobudzi, a wieczorem uspokoi Cię mieszanka Be Cool składająca się z werbeny, lukrecji i mięty.

Photoalbum

#4 CZWARTEK
Dzień wdzięczności 

Czwartek jest często najtrudniejszy. Jesteśmy zmęczeni i przytłoczeni. Często skupiamy się tylko na problemach i negatywnych aspektach, a dobro w naszym życiu uznajemy za oczywiste. Nie uwierzysz, jak wielką moc ma regularne uświadamianie sobie, za co w życiu możemy być wdzięczni. Eksperci zalecają spisanie takiej listy i regularne do niej wracanie. Możesz po prostu zapisywać swoje cenne chwile na papierze lub zachować je w staroświeckim fotoalbumie wdzięczności. A jeśli jesteś wdzięczny za kogoś konkretnego w swoim życiu, koniecznie powiedz mu o tym dzisiaj!

 

Made in Japan teacups

#5 PIĄTEK
Zacznij czytać książkę

Czy ciebie też irytują te "listy lektur obowiązkowych" gwiazd i zastanawiasz się, skąd oni biorą na to czas, skoro ty nie możesz skończyć nawet magazynu z obrazkami? A jednak nadal siedzisz przy komputerze o północy i nie zrobiłeś nic pożytecznego w ciągu ostatniej godziny? Wystarczy wyłączyć komputer. Zamiast odkładać lekturę na później, poświęć godzinę przed snem na książkę. Zdziwisz się, jak dużo przeczytasz, a także jak bardzo poprawi się jakość Twojego snu.

 

Woodwick candle

#6 SOBOTA
Weź kąpiel

Nie chodzi o szybki prysznic i w pośpiechu położenie dzieci do łóżka. Zapal kilka świec zapachowych, nalej wina, i może kontynuuj lekturę książki. Ciesz się chwilą całkowitego relaksu, wszystkimi zmysłami. Aromaterapia wzmacnia równowagę i harmonię ciała zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Możesz wypróbować na przykład wieczorną kompozycję świec zapachowych WoodWick Evening Onyx. Jaśmin łagodzi napięcie, niepokój i lęk, jest naturalnym środkiem antydepresyjnym. Drzewo sandałowe i czarna orchidea działają uspokajająco i erotyzują.

Made in Japan breakfast

#7 NIEDZIELA
Śniadanie z najbliższymi

Ciesz się długim śniadaniem w gronie najbliższych. Przygotuj jajka, naleśniki, nakryj stół przy użyciu pięknej zastawy. Po prostu rób to, co kochasz, a na co nie masz czasu przez cały tydzień. Na przykład wspólna pogawędka, a potem wyjście na świeże powietrze. 

 

Wiesz, że godzina to tylko 4% całego dnia?

Te codzienne rytuały zajmą Ci 10-30 minut dziennie. Czy naprawdę nie możesz wygospodarować 1-2% swojego dnia, aby poczuć się lepiej?

 

17 pozycji razem
Miska na makaron Black Pearl 20 cm 900 ml MIJ
77 zł –26 %
57 zł
MIJC2443
Miska Udon Aurora 20 cm 950 ml MIJ
77 zł –26 %
57 zł
MIJC9057
Talerz płytki Earth & Sky 25 cm MIJ
106 zł –25 %
79 zł
MIJC9011
Płytki talerz Sky Blue 27 cm MIJ
159 zł –25 %
119 zł
MIJC8957
Płytki talerz Black Pearl 25 cm MIJ
106 zł –25 %
79 zł
MIJC6125
Płytki talerz Copper Swirl 25 cm MIJ
106 zł –25 %
79 zł
MIJC3803
Płytki talerz do przystawek Black Pearl  17 cm MIJ
53 zł –26 %
39 zł
MIJC8070
Kubek bez ucha metaliczny 150 ml MIJ
48 zł –25 %
36 zł
MIJC0032
Czajnik elektryczny 1,5 l biały Eva Solo
637 zł –30 %
449 zł
ES502920
Zestaw do sushi Black Sakura 6 szt. MIJ
264 zł –25 %
198 zł
MIJC0317
Zaparzacz do herbaty Tea maker 1,0 l antracyt Eva Solo
432 zł
ES567489
Album na zdjęcia Moments that Matter XL Printworks
129 zł
PRPW00529
Czajnik Umea Tea for one Bredemeijer biały 500 ml
219 zł –14 %
189 zł
BRED142007
Świeca zapachowa z wosku sojowego FRAGA biała Ø 9 cm Blomus BM65654
Zestaw herbat Wellness Kusmi Tea 5 x  puszka 25g
131 zł –9 %
119 zł
KUSMIBIEN525R