Tydzień dla duszy

Miesiąc poświęcony dobremu samopoczuciu rozpoczynamy od tygodnia na wyciszenie umysłu. Bo wszystko zaczyna się w głowie. Niezależnie od tego, czy chcemy się zrelaksować, schudnąć, czy osiągnąć lepsze wyniki, nasz umysł jest głównym motorem działania. A gdzie lepiej czerpać inspirację niż na Dalekim Wschodzie. Japończycy od wieków badają potęgę umysłu. Rytuał picia herbaty odświeża i regeneruje ciało i ducha. A filiżanka herbaty i chwila ciszy dla siebie to pierwszy i prosty krok, który możemy zrobić w tym miesiącu, by żyć lepiej i lżej.

 

teapot

#1 PONIEDZIAŁEK
Twój herbaciany rytuał

Zrób sobie filiżankę dobrej herbaty i delektuj się nią. Nie trzeba brać udziału w kursie parzenia herbaty. Wystarczy wyłączyć komputer i telefon, a następnie skupić się na każdym jej łyku. Wyłącz głowę i poczuj swój oddech. Wystarczy 10 minut. Herbatę można przygotować w imbryku lub termosie i zaplanować 10 minut na "wyłączenie się", nawet w ciągu pracowitego dnia.

Made in Japan ceramic

#2 WTOREK
Praktykuj Mindfulness

Mamy tendencję do skupiania się na rozwiązywaniu problemów, a piękne chwile po prostu umykają. Mindfullness uczy nas w pełni je dostrzegać i cieszyć się pięknem życia. Żyć w pełni, TU i TERAZ.

Postaraj się ćwiczyć świadome postrzeganie teraźniejszości. Na przykład w małych radościach dnia, takich jak uśmiech dziecka lub partnera. Nie są uśmiechnięci? Uśmiechnij się pierwszy/a. Świadomie, patrząc im w oczy. Może to jest właśnie to, czego im (i Tobie) potrzeba. Pełna koncentracja nie działa w Twoim przypadku? Zgadnij, dlaczego Japończycy nie jedzą sztućcami, tylko pałeczkami. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak posługiwać się pałeczkami gwarantujemy, że podczas "ćwiczeń" nie będziesz mysleć o niczym innym :-)

 

Kusmi tea

#3 ŚRODA
Spróbuj medytacji

Można spróbować połączyć medytację z ćwiczeniami mindfulness. Pomocne mogą być aplikacje mobilne, które prowadzą użytkownika przez proces medytacji. Popularne aplikacje to np. Mindfulness (medytacje trwające od 3 do 30 minut) oraz Headspace, w której znany buddyjski mnich Andy Puddicombe prowadzi użytkownika przez 10-minutowe bloki medytacyjne. Najlepszy czas na medytację to 20 minut przed snem lub rano po przebudzeniu.

Po medytacji można napić się herbaty wellness - na przykład poranna filiżanka herbaty Detox będącej mieszanką mate, zielonej herbaty i trawy cytrynowej, orzeźwi Cię i pobudzi, a wieczorem uspokoi Cię mieszanka Be Cool składająca się z werbeny, lukrecji i mięty.

Photoalbum

#4 CZWARTEK
Dzień wdzięczności 

Czwartek jest często najtrudniejszy. Jesteśmy zmęczeni i przytłoczeni. Często skupiamy się tylko na problemach i negatywnych aspektach, a dobro w naszym życiu uznajemy za oczywiste. Nie uwierzysz, jak wielką moc ma regularne uświadamianie sobie, za co w życiu możemy być wdzięczni. Eksperci zalecają spisanie takiej listy i regularne do niej wracanie. Możesz po prostu zapisywać swoje cenne chwile na papierze lub zachować je w staroświeckim fotoalbumie wdzięczności. A jeśli jesteś wdzięczny za kogoś konkretnego w swoim życiu, koniecznie powiedz mu o tym dzisiaj!

 

Made in Japan teacups

#5 PIĄTEK
Zacznij czytać książkę

Czy ciebie też irytują te "listy lektur obowiązkowych" gwiazd i zastanawiasz się, skąd oni biorą na to czas, skoro ty nie możesz skończyć nawet magazynu z obrazkami? A jednak nadal siedzisz przy komputerze o północy i nie zrobiłeś nic pożytecznego w ciągu ostatniej godziny? Wystarczy wyłączyć komputer. Zamiast odkładać lekturę na później, poświęć godzinę przed snem na książkę. Zdziwisz się, jak dużo przeczytasz, a także jak bardzo poprawi się jakość Twojego snu.

 

Woodwick candle

#6 SOBOTA
Weź kąpiel

Nie chodzi o szybki prysznic i w pośpiechu położenie dzieci do łóżka. Zapal kilka świec zapachowych, nalej wina, i może kontynuuj lekturę książki. Ciesz się chwilą całkowitego relaksu, wszystkimi zmysłami. Aromaterapia wzmacnia równowagę i harmonię ciała zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Możesz wypróbować na przykład wieczorną kompozycję świec zapachowych WoodWick Evening Onyx. Jaśmin łagodzi napięcie, niepokój i lęk, jest naturalnym środkiem antydepresyjnym. Drzewo sandałowe i czarna orchidea działają uspokajająco i erotyzują.

Made in Japan breakfast

#7 NIEDZIELA
Śniadanie z najbliższymi

Ciesz się długim śniadaniem w gronie najbliższych. Przygotuj jajka, naleśniki, nakryj stół przy użyciu pięknej zastawy. Po prostu rób to, co kochasz, a na co nie masz czasu przez cały tydzień. Na przykład wspólna pogawędka, a potem wyjście na świeże powietrze. 

 

Wiesz, że godzina to tylko 4% całego dnia?

Te codzienne rytuały zajmą Ci 10-30 minut dziennie. Czy naprawdę nie możesz wygospodarować 1-2% swojego dnia, aby poczuć się lepiej?

 

18 pozycji razem
Miska na makaron Black Pearl 20 cm 900 ml MIJ
77 zł
MIJC2443
Miska Udon Aurora 20 cm 950 ml MIJ
77 zł
MIJC9057
Płytki talerz do przystawek Black Pearl  17 cm MIJ
53 zł
MIJC8070
Kubek z uchem Sky Blue 250 ml MIJ
69 zł
MIJC7230
Płytki talerz Copper Swirl 25 cm MIJ
106 zł
MIJC3803
Zaparzacz do herbaty Tea maker 1,0 l antracyt Eva Solo
429 zł –36 %
273 zł
ES567489
Płytki talerz Sky Blue 27 cm MIJ
159 zł
MIJC8957
Czarna herbata PRINCE VLADIMIR Kusmi Tea puszka 100 g
80 zł
KUSMI21716A1070
Czajnik elektryczny 1,5 l biały Eva Solo
619 zł –25 %
464 zł
ES502920
Album na zdjęcia Moments that Matter XL Printworks
129 zł
PRPW00529
Zestaw herbat Wellness Kusmi Tea 5 x  puszka 25g
135 zł
KUSMIBIEN525R
Zestaw kubeczków do sake Sho-chu srebrny brązowy 2 szt. MIJ MIJC5466
Album na zdjęcia Happy Days Printworks srebro
169 zł
PRPW00465
Album na zdjęcia Memories XL Printworks
129 zł
PRPW00527
Czajnik Umea Tea for one Bredemeijer biały 500 ml
219 zł –9 %
200 zł
BRED142007
Kubek bez ucha metaliczny 150 ml MIJ
48 zł
MIJC0032
Świeca zapachowa French Linen Water Max Benjamin
169 zł –24 %
129 zł
MXMBC9
Talerz płytki Earth & Sky 25 cm MIJ
106 zł
MIJC9011