Zestaw noży 3-częściowy Classic Ikon crème

Kod: WU96010
1 279 zł
W magazynie (1 Szt)

Zestaw noży 3-częściowy Classic Ikon crème zawiera:

 • 1x Nóż do szpikowania Classic Ikon crème, klinga 9 cm, kod prod.: WU4086009
 • 1x Nóż do mięsa Classic Ikon crème, klinga 20 cm, kod prod.: WU4506020
 • 1x Nóż kucharski Classic Ikon crème, klinga 20 cm, kod prod.: WU4596020

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Nóż do szpikowania Classic Ikon crème jest małym, lekkim i wszechstronnym nożem o delikatnym ostrzu ze średnio szpiczastą klingą. Nadaje się do szpikowania i przygotowywania mięsa, obierania, krojenia, czyszczenia, ewentualnie do ozdobnego wykrawania owoców i warzyw.

Nóż do mięsa Classic Ikon crème jest wąskim nożem z masywną klingą i delikatnym ostrzem. Odpowiedni do przygotowywania wszystkich rodzajów mięsa i porcjowania pieczeni.

Nóż kucharski Classic Ikon crème jest masywnym, ciężkim nożem z szeroką klingą i delikatnym, ale wytrzymałym ostrzem. Znajdzie szerokie zastosowanie w domowej i profesjonalnej kuchni, może posłużyć do czyszczenia warzyw, siekania ziół lub mięsa na kotlety.

Seria Classic Ikon crème

 • Najwyższej jakości eleganckie kute noże wyprodukowane w Solingen
 • Dla profesjonalnych kucharzy i entuzjastów domowego gotowania
 • Kremowa rękojeść ze specjalnego materiału syntetycznego
 • Ergonomiczna, przyjemna w dotyku, z trzema nitami
 • Rękojeść zakończona nierdzewną aplikacją z logo firmy
 • Najwyższej jakości niemiecka stal stopowa X50CrMoV15
 • Wyjątkowe, łatwe w pielęgnacji ostrze
 • Twardość 58 HRC w skali Rockwella
 • Specjalny, sterowany komputerowo proces szlifowania PEtec
 • Precyzyjne ręczne wygładzanie i polerowanie dla doskonałej ostrości
 • Surowa, systematyczna kontrola jakości, laserowa kontrola ostrza
 • Skrócony kształt osłony umożliwia użycie całego ostrza oraz ułatwia ostrzenie
 • Gładkie przejście pomiędzy klingą a rękojeścią
 • Bezproblemowe i higieniczne mocowanie okładziny rękojeści
 • Noże można myć w zmywarce – zalecamy jednak mycie ręczne
 • Przedłużona gwarancja na wady produkcyjne i materiałowe do 15 lat
 • Seria otrzymała w USA prestiżowy certyfikat jakości i higieny NSF

WÜSTHOF to wysokiej jakości noże wykonane z ogromną precyzją, nawet najmniejszych detali. Dokładnie tak, jak oczekuje się od noży z Solingen. Elegancka seria noży Classic Ikon crème, których klingi są kute z jednego kawałka nożowej nierdzewnej stali stopowej X50CrMoV15, ujmie dynamicznym kształtem, jakością wykonania, a także wygodą użytkowania.

Rękojeść noży Classic Ikon crème jest wykonana z odpornego syntetycznego materiału w delikatnym kremowym kolorze. Spełnia oczekiwania zarówno pod względem ergonomii, jak i estetyki, a także subtelnie łączy nowoczesny design oraz typowy wygląd rękojeści z trzema nitami. Odporny materiał rękojeści wytrzyma mycie w zmywarce, ale dla zachowania ostrości noży zalecamy mycie ręczne, które jest bardziej odpowiednie dla noży wysokiej jakości.

Specjalny proces szlifowania noży WÜSTHOF jest sterowany komputerowo i zapewnia perfekcyjną ostrość. Komputer za pomocą lasera mierzy nóż i przekazuje do robota informacje o idealnym szlifie. Dzięki produkcji sterowanej komputerowo noże charakteryzują się doskonałą początkową wydajnością cięcia (na całej długości noża) oraz długotrwałą ostrością. Najwyższa jakość ostrza sprawia, że noże są łatwe w ostrzeniu.

Należałoby także zaznaczyć, że seria Classic Ikon crème otrzymała w USA prestiżowy certyfikat NSF. Celami organizacji NSF jest ochrona zdrowia publicznego i środowiska naturalnego. Certyfikaty przyznaje m.in. produktom do kuchni, w tym nożom, które są nieszkodliwe dla zdrowia. Testowane są również: design, bezpieczeństwo materiału i użycie. Logo NSF znajduje się na produktach, które produkowane są w taki sposób, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Użyte materiały i technologie

Do produkcji noży WÜSTHOF używa się wysokiej jakości niemieckiej stali X50CrMoV15, która zawiera ok. 0,5 procenta węgla, a także dodatki stopowe w postaci chromu, molibdenu i wanadu. Dodatek chromu sprawia, że stal jest odporna na korozję, co w przypadku noży kuchennych jest niezwykle pożądane.

Ze stalowego paska poprzez kucie w specjalnej formie powstają precyzyjne klingi. Następnie są one przez 15 minut hartowane w temperaturze 1070°C, po czym są w ciągu dwóch minut szybko schładzane do temperatury 60°C. W ostatniej fazie – procesie odpuszczania (wolne ogrzewanie materiału do temperatury 200°C przez 45 minut) klingi pozbawiane są naprężeń wewnętrznych oraz dochodzi do stabilizacji martenzytu. Klinga uzyskuje w ten sposób optymalną twardość 58° w skali Rockwella oraz wysoką udarność.

Specjalny proces szlifowania noży WÜSTHOF o nazwie PEtec (Precision Edge Technology) zapewnia idealny kąt ostrza. Jest to pierwszorzędna technologia, w której noże szlifowane są przy pomocy robotów sterowanych i kontrolowanych komputerowo. Zaletą tej metody jest idealna geometria na całej długości ostrza, wyjątkowa, godna uwagi początkowa wydajność cięcia porównywalna do ostrej brzytwy oraz długa żywotność noża.

Stabilne ostrze o idealnej geometrii gwarantuje wyjątkową wydajność cięcia i kontrolę jego prowadzenia. Ostry kąt zapewnia jeszcze większą ostrość, która sprawia, że krojenie staje się przyjemniejsze. Dzięki szlifowi w kształcie klina nóż łatwo przenika przez produkty spożywcze.

Garda jest integralną częścią klingi z jednego kawałka stali. Zapewnia to właściwe rozłożenie wagi i precyzyjne prowadzenie noża oraz chroni palce przed ześlizgnięciem się na ostrze. Okucie gardy płynnie przechodzi w przednią część rękojeści, jeszcze bardziej ułatwiając trzymanie.

Ergonomiczna rękojeść jest wykonana z mocnego materiału syntetycznego, który jest wytrzymały i odporny zarówno na uderzenia, jak i działanie kwasów spożywczych. Można ją myć w zmywarce do naczyń. Okładzina klingi jest przymocowana do trzpienia za pomocą trzech nitów. Perfekcyjne dopasowanie poszczególnych elementów zapobiega również osadzaniu się brudu i bakterii, dzięki czemu noże spełniają normy higieniczne.

Ostrzenie noży WÜSTHOF

Każdy nóż wymaga od czasu do czasu naostrzenia, ponieważ po dłuższym używaniu może się stępić. Do pielęgnacji i odświeżania ostrza sprawdzą się chromowane stalki, do ostrzenia noży polecamy natomiast osełki WÜSTHOF. Mniej doświadczeni użytkownicy znajdą w ofercie także ostrzałki o łatwiejszej obsłudze. Wystarczy kilkukrotnie przeciągnąć nóż przez ostrzałkę, a ostrze będzie jak nowe.

Firma Ed. Wüsthof Dreizackwerk KG została założona w Solingen już w 1814 roku, a przez 200 lat istnienia firmy kierowało nią siedem pokoleń rodziny Wüsthofów. Firma może się pochlubić jednym z najnowocześniejszych, wysoce zautomatyzowanych procesów produkcyjnych na świecie. Przykładowo przy produkcji noży w prawie 40 etapach używa się 100 robotów.

Noże marki WÜSTHOF są sprzedawane w ponad 80 krajach świata. Dzięki użyciu najlepszych materiałów i nowoczesnych technologii sterowanych komputerowo są wygodne w użyciu. Czysta radość z gotowania.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Zestawy noży
Gwarancja: 2 lata
Rodzaj produktu: Zestaw noży
Seria: WÜSTHOF Classic Ikon crème

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: