Wyciskacze do czosnku

9 pozycji razem
Wyciskacz do czosnku PROFI PLUS, WMF
193 zł –17 %
159 zł
WM1872916030
Wyciskacz do czosnku PROFI PLUS L 17,5 cm, WMF
158 zł –15 %
134 zł
WM1871636030
Wyciskacz do czosnku HELIX, zielony, Joseph Joseph
90 zł
JS20102
Wyciskacz do czosnku INGENIO K2072614, czarny, Tefal
98 zł
TEFK2072614
Obieraczka do czosnku DUO, czerwona, silikonowa, Joseph Joseph JS80003
Wyciskacz do czosnku PRO, Zwilling
176 zł
ZW37160019
Wyciskacz do czosnku ROCKER, zielony, Joseph Joseph
72 zł
JS20062

Wyciskarki do czosnku - łatwiejsze przygotowywanie czosnku

Co to jest praska do czosnku?

Praska do czosnku służy do przeciskania surowego czosnku przez drobne pory w celu uzyskania mielonego czosnku. Korzystanie z wyciskarki do czosnku pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu , zamiast ostrożnego rozdrabniania każdego ząbka czosnku nożem.

Możesz wybierać spośród wielu wysokiej jakości wyciskarek do czosnku dostępnych na naszej stronie internetowej od renomowanych producentów, takich jak WMF lub Joseph Joseph.

Jaki jest najlepszy materiał na wyciskarkę do czosnku?

Wybór idealnego materiału na wyciskarkę do czosnku zależy od osobistych preferencji i oczekiwań użytkownika. Poniżej znajduje się lista typowych materiałów, z których wykonane są wyciskarki do czosnku, wraz z niektórymi ich zaletami:

Stal nierdzewna: Stal nierdzewna jest preferowanym materiałem do produkcji wyciskarek do czosnku ze względu na jej wytrzymałość, łatwość czyszczenia i brak reakcji z żywnością. Jest również odporny na rdzę i nadaje się do mycia w zmywarce.

Aluminium: Aluminium nie wchodzi w reakcje z żywnością, jest lekkie i odporne na rdzę. Może być anodyzowany w celu zwiększenia trwałości i często jest tańszy niż stal nierdzewna.

Plastik: Plastikowe praski do czosnku są lekkie i zazwyczaj tańsze niż praski wykonane z innych materiałów. Są one dostępne w różnych kolorach i bardzo łatwe w czyszczeniu.

Czy wyciskarki do czosnku faktycznie działają?

Tak, wyciskarka do czosnku wykonuje całą pracę za Ciebie. Przeciska surowy czosnek przez drobne pory, aby uzyskać czosnek mielony. Ząbków czosnku nie trzeba nawet obierać przed zmiażdżeniem w wyciskarce do czosnku.

Czy lepiej jest posiekać czosnek czy użyć wyciskarki do czosnku?

Odpowiedź na to pytanie zależy od konkretnych preferencji i przygotowywanego dania.

Podczas siekania lub krojenia czosnku nożem, takim jak nóż szefa kuchni lub nóż Santoku, można regulować rozmiar kawałków i dodawać teksturę do potrawy, co jest zaletą. Możesz także poprawić swoje umiejętności posługiwania się nożem, ręcznie siekając czosnek.

Z drugiej strony, użycie wyciskarki do czosnku jest szybsze i łatwiejsze (zwłaszcza jeśli używasz dużo czosnku), a także daje drobniejsze mielenie, które można wykorzystać bardziej równomiernie w całym przepisie. Jeśli przygotowujesz sos lub pastę do smarowania lub szukasz bardziej stonowanego smaku czosnku, może to być niezwykle przydatne.

A jeśli nie lubisz zapachu czosnku na swoich dłoniach, możesz również sprawdzić naszą kolekcję środków do usuwania zapachu rąk z mydłem ze stali nierdzewnej.