Termometry kuchenne

1 pozycji razem
Termometr do mięsa PROFI PLUS, WMF
237 zł –15 %
201 zł
WM1872386030

Termometry do żywności - najlepszy sposób na monitorowanie tego, co jesz

Czym jest termometr do żywności?

Termometr spożywczy to urządzenie służące do pomiaru temperatury żywności w celu wykrycia, czy osiągnęła ona wymagany poziom gotowości lub sprawdzenia, czy kuchenka lub lodówka pracuje w odpowiedniej temperaturze.

Jakie są rodzaje termometrów spożywczych?

Istnieje kilka rodzajów termometrów do żywności, różniących się działaniem, budową, a czasami także przeznaczeniem:

Cyfrowy termometr do mięsa

Za pomocą termometru do mięsa można niezawodnie grillować mięso, przyrządzać filety rybne, kotlety wieprzowe, piersi z kurczaka lub przyrządzać steki na odpowiednim poziomie wysmażenia.

Termometr igłowy

Termometry z igłami lub sondami to przenośne urządzenia cyfrowe służące do wykrywania temperatury żywności, takiej jak mięso, kiełbasa, ser, pomidory itp. Dzięki niewielkim rozmiarom, szybkiemu czasowi reakcji i możliwości wykrywania temperatury obiektu bez konieczności bezpośredniego dotyku, termometr z sondą jest niezwykle prosty w użyciu.

Bezprzewodowe termometry do żywności

Bezprzewodowe, inteligentne termometry do żywności, pozwalają na kontrolę temperatury na odległość, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w przypadku gotowania na dworze (grill, ognisko, gotowanie nad ogniem w kociołku, etc.). Termometry te są nie tylko inteligentne, ale także przyjazne użytkownikowi i łatwe w obsłudze. (sprawdź też naszą ofertę termometrów do grillowania)

Termometr do wina

Korzystanie z termometru do wina jest dość proste. Temperaturę wina można potwierdzić nawet bez otwierania butelki. Wystarczy owinąć termometr do wina wokół butelki jak zegarek, a po krótkiej chwili można sprawdzić temperaturę na cyfrowym wyświetlaczu.

Termometry spożywcze i inne akcesoria dostępne w Kulinie

Wszystkie te rodzaje termometrów spożywczych znajdziesz w Kulinie. Jesteśmy znani z niezawodnych, wysokiej jakości artykułów kuchennych i urządzeń, od takich marek jak WMF, de Buyer i wielu innych.

Doskonałym dodatkiem do termometrów spożywczych są minutniki. Timer kuchenny to narzędzie, które można ustawić na określoną liczbę minut, a po upływie wyznaczonego czasu emituje ono sygnał alarmowy. Mając do czynienia z gorącymi potrawami, należy również używać podstawek, aby chronić stół przed uszkodzeniem, a także nosić rękawice kuchenne, aby chronić ręce przed poparzeniem.

A jeśli szukasz termometru do żywności, ponieważ jesteś miłośnikiem grillowania lub mięsa, sprawdź również naszą ofertę innych przyborów do grillowania, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie to doświadczenie.