Kod: MI38006
Marka: Microplane
Seria: Microplane Professional
Kolor / wymiary: 31,2 x 7,5 x 3 cm
Materiał: guma
nadaje się do zmywarki
szlachetna stal nierdzewna

Opis produktu

Dzięki tarkom z serii Professional, wykonanym w całości ze stali nierdzewnej osiągną Państwo perfekcyjne wyniki kulinarne w każdych warunkach. Nie tylko profesjonalni kucharze, ale także amatorzy domowego gotowania, za pomocą eleganckich i niezwykle praktycznych tarek amerykańskiej marki Microplane® zdołają nadać każdej potrawie perfekcyjnego smaku.

Tarka do plasterkowania umożliwi Państwu tworzenie potraw urzekających od pierwszego wejrzenia dzięki równiutkim plasterkom poszczególnych składników. Szerokie, a przy tym subtelne wiórki nie tylko sprawiają wspaniałe wrażenie wizualne, ale także podkreślają smak użytych produktów spożywczych. Tarka będzie niezawodnym pomocnikiem cukierników, którym umożliwi szybkie i łatwe krojenie zimnego masła do ciasta. Natomiast miłośnicy luksusowej kuchni francuskiej nie pogardzą plasterkami aromatycznych trufli na domowym makaronie. Stabilne antypoślizgowe wykończenie podnosi jakość użytkowania tarki na najwyższy poziom.

 • Tarka do plasterkowania tworzy drobne plasterki i wiórki
 • Ekstremalnie ostra, wyjątkowo szeroka powierzchnia tnąca o wymiarach 12,6 x 6 cm
 • Wyczaruje wiórki parmezanu zarówno na zniewalające wołowe carpaccio, jak i do sałatki caesar
 • Równiutkie plasterki ogórka, marchewki i buraków do świeżych sałatek
 • Idealna również do czekolady lub masła
 • Gumowa końcówka antypoślizgowa zapewnia większą stabilność podczas użytkowania oraz ochronę blatu kuchennego
 • Ostrość tarki zapobiega kruszeniu, rozdrabnianiu i miażdżeniu produktów spożywczych
 • Efektywne, precyzyjne użytkowanie bez zbytecznego wysiłku i nacisku
 • Ergonomiczna rękojeść jest tak samo jak cała tarka wykonana z chirurgicznej stali nierdzewnej
 • Poszczególne części tarki są do siebie przyspawane niezawodną metodą laserową
 • Długotrwała ostrość powierzchni tnącej z wysokiej jakości stali nierdzewnej wyprodukowanej w USA
 • Możliwość powieszenia za praktyczne oczko
 • Łatwe czyszczenie za pomocą gąbki/szczotki pod bieżącą wodą
 • Nadaje się do mycia w zmywarce do naczyń
 • W zestawie z pokrowcem ochronnym do bezpiecznego przechowywania w szufladzie

Uwaga: Ze względu na naprawdę wysoką ostrość tarek, dla Państwa bezpieczeństwa zalecamy użycie specjalnych rękawic lub osłon na palce Microplane®!

Niezawodność, efektywność i precyzja to wymagania, które stawiają akcesoriom kuchennym nie tylko profesjonaliści, ale również kucharze-amatorzy. Wysokiej jakości efektów w smaku i wyglądzie potraw oczekuje się obecnie także od domowej sztuki kulinarnej, która stała się światowym fenomenem oraz pasją dla szerokich kręgów społeczeństwa.

Seria Professional stanowi połączenie niezwykłej praktyczności, ponadprzeciętnej żywotności oraz prostej elegancji. Poszczególne części stalowych tarek z wypukłą powierzchnią tnącą są przyspawane za pomocą lasera, dzięki czemu ich połączenie jest naprawdę silne i odporne na czynniki zewnętrzne. Tarki o kilku stopniach grubości powierzchni tnącej posiadają praktyczną gumową końcówkę antypoślizgową, która chroni blat kuchenny przed uszkodzeniem i zapewnia stabilność tarki podczas użytkowania. Powierzchnia tnąca jest taka sama, jak w przypadku tarek Gourmet, seria Professional wyróżnia się jednak rękojeścią ze stali nierdzewnej z praktycznym oczkiem do powieszenia.

Rodzinna firma amerykańska Microplane® z siedzibą w Arkansas specjalizuje się w produkcji innowacyjnych, wyjątkowo ostrych akcesoriów kuchennych od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Asortyment marki obejmuje kilkadziesiąt tarek przeznaczonych do różnego użytku, ale najbardziej interesujące spośród nich są długie tarki z serii Premium Classic. W przeciwieństwie do konkurencyjnych producentów, którzy stosują technikę prasowania (ząbki tarki są tej samej grubości, co pozostała część powierzchni tnącej, zatem nie charakteryzują się pożądaną ostrością), Microplane® wykorzystuje proces fototrawienia, w którym krawędzie każdego ząbka tarki są ostrzone z maksymalną dokładnością. W ten sposób powstają prawdziwie precyzyjne, doskonale funkcjonalne produkty, które ułatwią Państwu codzienne czynności w kuchni.

Firmę założyli w 1967 roku ojciec oraz dziadek jej obecnego dyrektora Chrisa Grace'a. Z pierwotnej produkcji podzespołów komputerowych firma zmieniła specjalizację na szeroką ofertę pomocników kuchennych, produktów przeznaczonych do pielęgnacji ciała oraz, co nie powinno nikogo zaskoczyć, narzędzi do obróbki drewna. O rzetelności marki Microplane® świadczy skromna wypowiedź jej kierownictwa: „W rzeczywistości za procesem produkcji stoją ludzie, to oni obsługują maszyny, które wytwarzają produkty najwyższej jakości. To są nasi prawdziwi bohaterzy.“

KOD PRODUCENTA: 38006

O firmie Microplane

Microplane

Amerykańska marka Microplane® to szeroki wybór pomocników kuchennych przeznaczonych przede wszystkim do tarcia. Jej asortyment obejmuje wiele rodzajów tarek i innych specjalnych akcesoriów. Wszystkie produkty łączy 40 lat doświadczenia i ultra ostrą klinga ze szlachetnej stali nierdzewnej wyprodukowaną w USA wyjątkową metodą.