szklanki do piwa

27 pozycji razem
Szklanka do piwa NOBLESSE 600 ml, Nachtmann
89 zł
NM95635
Szklanka do piwa 350 ml, Eva Solo
174 zł –20 %
139 zł
ES541111
Szklanka do piwa VERITAS BEER, 460 ml, Riedel
296 zł
RD644911
Kieliszek do wina ESTETICO QUOTIDIANO 11,5 cm, Seletti
78 zł
SLT10629
Szklanka do piwa STOUT CRAFT BEER 600 ml, zestaw 2 szt., Spiegelau SP4992661
Szklanka do piwa, zestaw 4 szt., Lyngby Glas
147 zł
LYG916185
Szklanka do piwa CHARLOTTE AMALIE 300 ml, Holmegaard
147 zł
HMG4304912
Wgórę
Inne produkty

Szklanki do piwa - ciesz się piwem jeszcze bardziej!

Czym są szklanki do piwa?

Szklanka do piwa to szczególny rodzaj szklanego kubka przeznaczonego do picia piwa. Szklanki do piwa dostępne są w różnych formach, wymiarach i z różnych materiałów, a wszystkie z nich mają na celu poprawę doznań podczas picia i smaku różnych rodzajów piwa.

Szklanki do piwa dostępne w sklepie Kulina produkowane są przez renomowanych producentów i specjalistów od szkła, takich jak Eva Solo. A jeśli szukasz prezentu dla fana piwa, sprawdź naszą ofertę designerskich otwieraczy do butelek.

Jakie są rodzaje szklanek do piwa?

Aby picie piwa było przyjemniejsze, piwo podawane jest w szklankach. Kształt i rozmiar szklanki mogą wpływać na wygląd, zapach i smak piwa, pozwalając w pełni cieszyć się wszystkimi jego charakterystycznymi cechami. Możesz cieszyć się swoim ulubionym piwem jeszcze bardziej, używając odpowiedniego rodzaju szkła. Do najbardziej typowych stylów szklanek do piwa należą:

  • Szklanka Pint: Standardowa szklanka typu pint ma proste boki i niewielkie zwężenie u dołu. Zazwyczaj podaje się w nim piwa typu ale i lager.
  • Szklanka tulipanowa: Szklanka tulipan przypomina szklankę kuflową, ale różni się tym, że ma rozszerzoną górę, która staje się węższa w kierunku dołu. Służy do poprawy smaku i zapachu mocnych, aromatycznych piw, takich jak piwo belgijskie.
  • Szklanka do pilznera: Szklanka do pilznera to wysoka i smukła szklanka z lekkim rozszerzeniem u góry. Został zaprojektowany, aby pokazać klarowność i musowanie pilznerów i innych lekkich piw.
  • Szklanka do Weissbier: Szklanka do Weissbier ma bulwiastą górę, jest wysoka i cienka. Jego celem jest poprawa smaku i aromatu piw pszenicznych.
  • Szklanka typu snifter: Szklanka typu snifter ma wąski otwór i szeroką czaszę. Jest krótki i wytrzymały. Został stworzony w celu poprawy smaku i zapachu mocnych, złożonych piw, takich jak stouty, portery i barleywiny.

Jak należy nalewać piwo do szklanki?

Piwa nie nalewa się po prostu do szklanki, przechylając butelkę lub puszkę. Wybór odpowiedniej szklanki do serwowanego piwa, przechylenie jej pod kątem 45 stopni, ostrożne nalewanie po ściance szklanki i stopniowe prostowanie w celu utworzenia dobrej piany to wszystkie etapy sztuki idealnego nalewania.

Przed degustacją warto poświęcić chwilę na delektowanie się zapachem i widokiem piwa. Pozostaw około centymetra wolnej przestrzeni na górze szklanki, aby umożliwić osadzenie się piany.

Oferujemy również wiele różnych kieliszków do napojów alkoholowych, takich jak kieliszki koktajlowe, kieliszki do wina, kieliszki do szampana i kieliszki do long drinków.