kieliszki do szampana

39 pozycji razem
Kieliszek do szampana PALAIS, zestaw 6 szt., Nachtmann
174 zł
NM92953
Kieliszek do szampana VERITAS, 2 szt., Riedel
299 zł –27 %
217 zł
RD644928
Kieliszek do szampana AUTHENTIS, zestaw 4 szt., 270 ml, Spiegelau SP4400185
Kieliszki do szampana vintage Sommeliers Black Tie Riedel
436 zł
RD410028
Kieliszek do szampana 200 ml Eva Solo
137 zł –11 %
121 zł
ES541004
Kieliszek do szampana FUUM, zestaw 4 szt. klubowy, brązowy, Blomus BM63945
Kieliszek do szampana 200 ml, Eva Solo
144 zł –9 %
130 zł
ES541007
Wgórę
Inne produkty

Kieliszki do szampana - elegancki kieliszek na elegancką uroczystość

Jakie są rodzaje kieliszków do szampana?

Dostępnych jest wiele kieliszków do szampana, z których każdy ma na celu zwiększenie doznań związanych z piciem wina musującego. Najpopularniejsze kieliszki do szampana obejmują następujące elementy:

  • Flet: Flet jest najpopularniejszym Kieliszek do szampana ze względu na wysoką, wąską czaszę, która utrzymuje nasycenie wina dwutlenkiem węgla i koncentruje jego smaki.
  • Tulipan: Szersza czasza kieliszka tulipanowego i zwężająca się krawędź pomagają wydobyć smaki i aromaty wina, jednocześnie zachowując bąbelki.
  • Coupe: Szklanka coupe to szeroka, płytka szklanka z szerokim brzegiem, która była popularna na początku XX wieku. Mimo, że w dzisiejszych czasach jest to mniej powszechne, napoje szampańskie nadal często go używają.
  • Trąbka: Kieliszek typu trąbka jest podobny do kieliszka typu flet, z tą różnicą, że ma większą czaszę i krótszą nóżkę. Jego celem jest utrzymanie nasycenia dwutlenkiem węgla wina przy jednoczesnym wydobyciu jego smaków i aromatów.

Każdy Kieliszek do szampana jest unikalny pod względem kształtu i konstrukcji, co może mieć wpływ na smak, aromat i ogólną przyjemność z picia wina.

W sklepach Kulina można kupić wiele kieliszków do szampana od renomowanych producentów, takich jak Blomusoferujących różnorodne style i wzory do wyboru. Upewnij się, że podajesz szampana w chłodnym miejscu, a w tym celu wybierz stylowy cooler do szampana i wypełnij go kostkami lodu!


Jak Francuzi piją szampana?

Szampan to wino musujące, które jest często spożywane we Francji przy specjalnych okazjach i kojarzy się z bogactwem i świętowaniem. Szampan jest często spożywany jako aperitif, do potraw takich jak skorupiaki, drób lub ser, a także do deserów. Podczas wznoszenia toastów na dużych imprezach, takich jak wesela i uroczystości sylwestrowe, szampan jest również powszechnie używany.

Francuzi lubią mieszać szampana z innymi składnikami, tworząc koktajle, takie jak Mimosa lub Kir Royale, a także pić go samodzielnie.

Czy mogę pić prosecco z kieliszek do szampana?

Oczywiście, Prosecco można podawać w kieliszek do szampana. Chociaż kieliszki do szampana i Prosecco różnią się nieco rozmiarem i kształtem, są one na tyle podobne, że można po prostu zamienić jeden na drugi.

Aby jednak wydobyć z Prosecco jak najwięcej smaku i musowania, zwykle zaleca się podawanie go w kieliszku do Prosecco, który został zaprojektowany specjalnie do tego celu.

Koniecznie sprawdź nasze inne kieliszki do drinków, w tym kieliszki do wina, kieliszki koktajlowe i długie kieliszki do drinków, które zostały stworzone specjalnie z myślą o specjalnych drinkach.