Młynki do kawy

8 pozycji razem
Młynek do kawy ARTISAN 5KCG8433EMS , srebrno-szary, KitchenAid KA5KCG8433EMS
Młynek do kawy STELIO, WMF
479 zł –12 %
Młynek do kawy STELIO, WMF
W magazynie (4 Szt)
418 zł
WM417070011
Młynek do kawy 5KCG8433EAC, migdałowy, KitchenAid
1 290 zł
KA5KCG8433EAC
Młynek do kawy 5KCG8433EDG, szary matowy, KitchenAid
1 290 zł
KA5KCG8433EDG
Młynek do kawy 5KCG8433EOB, czarny, KitchenAid
1 290 zł
KA5KCG8433EOB
Młynek do kawy KM 3879, Severin
159 zł –35 %
102 zł
SEVEKM3879

Młynki do kawy - świetny sposób na przygotowanie doskonałej filiżanki kawy

Czym jest młynek do kawy i jakie jest jego przeznaczenie?

Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem kawy, wiesz, że źle zmielone ziarna spowodują, że filiżanka kawy będzie niesmaczna. A najlepszą kawę można przygotować - również w domu, oszczędzając pieniądze! - jeśli ziarna są świeżo zmielone. Dlatego właśnie potrzebujesz młynka do kawy (chyba że masz automatyczny ekspres do kawy, który zmieli ziarna kawy za Ciebie).

Młynek do kawy to narzędzie służące do mielenia ziaren kawy. Wielkość mielenia powinna zależeć od rodzaju używanego ekspresu do kawy i techniki parzenia.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie młynka do kawy?

Kilka najważniejszych pozycji na liście kontrolnej podczas próby zakupu nowego młynka do kawy obejmuje:

  • Rozmiar mielenia

Ustawienia młynka do kawy zapewniają elastyczność w dostosowywaniu wielkości mielenia do preferowanej techniki parzenia, a w rezultacie pozwalają wydobyć pełny smak ziaren kawy.

Każdy proces parzenia wykorzystuje unikalną procedurę ekstrakcji i może wymagać różnych czasów i ciśnień, pod którymi fusy są wystawione na działanie wody. Wielkość mielenia musi być zgodna z techniką parzenia.

Przykładowo, grubiej zmielone ziarna muszą być wystawione na działanie wody przez dłuższy czas, aby uzyskać wystarczającą ilość aromatu, ponieważ mają mniej odsłoniętą powierzchnię. Półautomatyczny ekspres do kawy może zapewnić szybki, wysokociśnieniowy proces parzenia, w którym lepsze są drobniej zmielone ziarna.

Jakie są rodzaje młynków do kawy?

  • Młynki ostrzowe - mielenie ziaren kawy za pomocą elektrycznego młynka ostrzowego jest idealne do parzenia kawy w sposób, który nie wymaga drobnych fusów, takich jak prasa francuska lub drip.
  • Młynki żarnowe - składające się z dwóch obrotowych żaren, pomiędzy którymi mielona jest kawa - znacznie poprawiają jakość kawy. Ponieważ żarna mielą pod naciskiem, a nie poprzez rozdrabnianie ziaren, zapewniają one drobniejsze mielenie niż młynek ostrzowy.

Upewniliśmy się, że mamy dla ciebie najlepsze młynki do kawy (jak zawsze) od najlepszych producentów, takich jak KitchenAid oraz Smeg. Poszukaj młynka, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, rodzajowi używanego ekspresu do kawy i stylowi Twojej kuchni.