Peugeot

Peugeot to francuski producent legendarnych i niezawodnych młynków do przypraw. Jako lider na rynku gwarantuje Ci najlepszy smak, wysoką jakość, długotrwałe rozwiązania i design, który cieszy oko. Dla najlepszego smaku w Twojej kuchni i pięknego wyglądu Twojego stołu.
27 pozycji razem
Zestaw elektrycznych młynków do soli i pieprzu ZELI, Peugeot PG228480
Elektryczny młynek do soli ELIS SENSE , Peugeot
499 zł
PG27179
Młynek do pieprzu PARIS USELECT 30 cm, stal nierdzewna, Peugeot PG32517
Elektryczny młynek do soli ALASKA, Peugeot
296 zł
PG27674
Młynek do pieprzu PARIS 30 cm, czekolada, drewno bukowe, Peugeot PG8704301
Młynek do chilli OLERON 14 cm, czekolada, akryl, Peugeot
227 zł
PG28428
Wgórę
Inne produkty

Peugeot – najlepszy smak Twojej kuchni

Młynki do soli i pieprzu, młynki do kawy i młynki do przypraw Peugeot są uwielbiane zarówno przez smakoszy, jak i wielkich kucharzy. Stały się ikonami zastawy stołowej i używa się ich z przyjemnością. Charakteryzują się rozpoznawalnym, eleganckim wzornictwem, słyną z jakości i niezniszczalnych materiałów, z których są wykonane, z różnorodności kształtów i kolorów oraz z dożywotniej gwarancji.

Historia smaku- dzieje marki Peugot

Wszystko zaczęło się w 1810 roku, kiedy bracia Peugeot - Jean Pierre i Jean Frédéric - przerobili młyn odziedziczony po swoich młynarskich przodkach na stalownię. W 1840 roku wykonali pierwszy młynek do kawy (nazwany później "zwykłym modelem"), a w 1850 roku na łopatkach po raz pierwszy pojawił się Lew na strzale - symbol, który marka Peugeot ma w swoim logo. Symbolizuje on cechy przyborów Peugeot - odporność na ząbki, elastyczność ostrza i szybkie, sprawne cięcie, a w 1858 roku został oficjalnie zarejestrowany jako znak towarowy.

W 1874 roku wyprodukowano pierwszy model stołowego młynka do pieprzu Peugeot - model Z, który jest najbardziej popularny i dlatego produkowany do dziś! Początkowo był produkowany z białej porcelany, później z posrebrzanego metalu, bakelitu i drewna. W 1879 roku do katalogu dodano model Y (pierwszy, który był używany głową w dół, z mechanizmem ukrytym w głowicy), a w 1881 roku pojawiły się modele X, A i C.

Auberge i Paris – prawdziwe klasyki z kolekcji marki Peugot

W 1956 roku powstał prawdziwy klasyk - model Auberge, który do dziś znajduje się w kolekcji Peugeot, będąc prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym wzorem Peugeot, który można dostrzec w najlepszych restauracjach na całym świecie. Właściwie... jest jeden młynek do soli i pieprzu, który może konkurować z modelem Auberge, jeśli chodzi o popularność - i jest to model Paris z 1987 roku, jeden z najbardziej symbolicznych modeli, które są oferowane w nielakierowanym lub lakierowanym drewnie. Wykonane w bogatej gamie kolorów i wielkości, mierzą od 10 do 110 cm! Po prostu nie można ich przegapić!

Ale dwie gwiazdy z kolekcji Peugeot to nie jedyne projekty, z których słynie marka. W 1997 roku pojawiły się pierwsze elektryczne młynki do pieprzu i soli, a w 2004 roku Peugeot opatentował system u'Select do regulacji stopnia rozdrobnienia, który pozwala uzyskać dokładnie taką grubość przemiału, jaka jest pożądana (z sześcioma opcjami dla pieprzu i trzema dla soli).

Peugeot – dla całkowitej przyjemności spotkań przy stole

Peugeot dba nie tylko o smak serwowanych potraw, ale także o wygląd stołu. W 2006 roku znany projektant zastawy stołowej Thomas Bastide stworzył młynek Java z wyciętym wzorem rowków, który daje genialne złudzenie optyczne. W 2011 roku Peugeot postanowił połączyć swoją tradycję z nowymi technologiami, tworząc elektryczne młynki Elis Sense, które mogą być obsługiwane za pomocą prostego dotyku dłoni i są podświetlane diodą LED.

Oprócz młynków do soli i pieprzu, Peugeot oferuje młynki do różnego rodzaju przypraw i nasion (m.in. do chili, nasion lnu i soli morskiej), młynki do kawy, akcesoria do wina, a nawet naczynia do pieczenia.

Świetny kunszt i jakość - gwarancja firmy Peugeot

Ręczne mechanizmy mielące Peugeot posiadają dożywotnią gwarancję, a młynki elektryczne 5-letnią. Gwarancje te nie obejmują normalnego zużycia, przypadkowych uszkodzeń lub jakiegokolwiek użytkowania młynka niezgodnie z jego przeznaczeniem.