Patelnia stalowa z drewnianą rękojeścią Mineral B Element B Bois Ø 32 cm

Kod: DB571032
409 zł
W magazynie (3 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Francuska klasyka de Buyer wprowadziła nową kolekcję naczyń oraz akcesoriów B Bois - połączenie stali i drewna bukowego.

Seria patelni Mineral B Bois została ulepszona poprzez impregnację powierzchni woskiem pszczelim, co zapewnia jej właściwości nieprzywierające. Wosk chroni patelnię przed oksydacją i zwiększa jej właściwości nieprzywierające, które są jeszcze lepsze z każdym użyciem. Patelnie są przeznaczone na wszystkie kuchenki łącznie z indukcyjnymi. Stalowe patelnie Mineral B są w 100% naturalne, EKO i odnawialne. Rękojeść patelni jest z wysokiej jakości drewna bukowego i jest również chroniona woskiem pszczelim.

Patelnie Mineral B Bois - krótki opis:

  • Patelnie są idealne do szybkiego smażenia mięsa i warzyw lub do grillowania. Do chrupiących naleśników i doskonałych omletów.
  • Stal to materiał w 100% naturalny pokryty powłoką na bazie wosku pszczelego.
  • Patelnie Mineral B Bois nie są pokryte żadnymi sztucznymi powłokami nieprzywierającymi, nie zawierają one PFOA ani PTFE.
  • Bez dodawanych chemikaliów - produkcja oszczędna dla środowiska.
  • Patelnie można stosować w bardzo wysokich temperaturach. W takich warunkach dochodzi do bardzo szybkiego ścięcia powierzchni potrawy, co umożliwia zachowanie witamin i substancji odżywczych w smażonych potrawach.
  • Im częściej patelnia jest używana, tym lepsze są jej właściwości nieprzywierające.
  • Świetna przewodność cieplna.
  • Solidne wykonanie, bardzo duża trwałość.
  • Nie myć w zmywarce

Jak poprawnie używać patelni Mineral B:

Przed pierwszym użyciem: wypłukać patelnię wrzącą wodą i dobrze wysuszyć. Wlać olej na patelnię do wysokości ok. 1 mm i podgrzewać przez ok. 5 minut. Wylać olej i wytrzeć patelnię za pomocą papierowej ściereczki kuchennej. Im częściej patelnia będzie stosowana, tym lepsze będą wyniki gotowania. Im bardziej czarna będzie powierzchnia wewnętrzna, tym lepsze będą jej właściwości nieprzywierające. Patelni nie należy myć w zmywarce, gdyż spowodowałoby to utratę jej właściwości nieprzywierających i korozję.

Procedura smażenia: podgrzać patelnię z małą ilością oleju. Po jej dostatecznym rozgrzaniu szybko obsmażyć żywność z obu stron. Obniżyć temperaturę i dopiec w zależności od potrzeb.

Czynności po ukończeniu pracy: Usunąć resztki jedzenia i opłukać patelnię we wrzącej wodzie. Natychmiast wytrzeć ściereczką w celu zachowania właściwości patelni i uniknięcia ryzyka tworzenia się korozji.

Czyszczenie i konserwacja: należy zastosować grubą sól morską (bez wody) - włożyć ją do patelni i podgrzewać w wysokiej temperaturze przez 1:30 min. Następnie wytrzeć za pomocą papierowej ściereczki kuchennej. Gruba sól morska usunie przypieczone resztki i niepożądane zapachy. Następnie posmarować olejem i przechowywać w suchym miejscu.

UWAGA! Nigdy nie zostawiać patelni do odmoczenia. W razie przypalenia pokarmu należy wyczyścić patelnię za pomocą szorstkiej gąbki. Nie myć w zmywarce do naczyń!

Parametry dodatkowe

Kategoria: Patelnie uniwersalne
Gwarancja: 2 lata
Material: Żelazo
Nieruchomości: Nadaje się na indukcję
Rodzaj produktu: Uniwersalna patelnia
Seria: de Buyer Mineral B Element B Bois

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: