Zestaw noży TWIN GRIP , 2 szt, Zwilling

Kod: ZW38736200
Marka: ZWILLING
93 zł –9 %
Zestaw noży TWIN GRIP , 2 szt, Zwilling
93 zł –9 % 84 zł
Wyprzedane
Pozycja została wyprzedana…

W skład zestawu noży wchodzi nóż śniadaniowy Zwilling z ząbkowanym ostrzem o długości 12 cm, który nadaje się do pieczywa, miękkich owoców i warzyw z twardą skórką oraz nóż do obierania z krótkim ostrzem o długości 9 cm. Ostrza wykonane są ze specjalnej mieszanki stali nierdzewnej o twardości 57 HRC. Zalecane jest mycie ręczne

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

OPIS

Zestaw noży Twin Grip firmy Zwilling zawiera nóż śniadaniowy i nóż do obierania. Nóż śniadaniowy posiada krótkie ostrze o długości 12 cm, które jest ząbkowane. Nóż ten jest idealny do krojenia pieczywa (bagietek, bułek, bułeczek) lub do krojenia miękkich warzyw i owoców o twardej skórce (np. pomidorów). Nóż do obierania z krótkim, prostym ostrzem o długości 9 cm jest odpowiedni do obierania i krojenia mniejszych kawałków owoców i warzyw.

Noże są kute z jednego kawałka stali, dlatego nie posiadają spawów i łączeń. Są one doskonale wyważone , bezpieczne i łatwe w użyciu. Ostrza są utwardzane przez wymrażanie. Noże mają długotrwałą ostrość, którą można łatwo przywrócić poprzez ostrzenie ręczne, polerowanie i kontrolę laserową.

Rękojeści są ergonomicznie ukształtowane, gładkie i są wykonane z wytrzymałego syntetyku. Osłony równoważą nóż i chronią palce podczas cięcia. Ostrza noży wykonane są ze specjalnej mieszanki niemieckiej stali nierdzewnej, chromu i węgla o twardości ok. 57 HRC (skala Rockwella). Noże nadają się do mycia w zmywarce, ale zalecamy delikatniejsze mycie ręczne. Użyj bloku do noży do bezpiecznego i wygodnego przechowywania.

Wysyłamy w ciągu dwóch dni roboczych od złożenia zamówienia.

SPECYFIKACJA

Pakiet zawiera:

1 x nóż śniadaniowy, długość ostrza 12 cm, długość ostrza 22,3 cm, wysokość ostrza 1,6 cm, waga 25 g

1 x nóż do obierania, długość ostrza 9 cm, długość noża 19,5 cm, wysokość ostrza 1,5 cm, waga 20 g

Materiał: mieszanka stali nierdzewnej, chromu i węgla (ostrze), syntetyk (rękojeść)

Kolor: srebrny, czarny

Gwarancja: 50 lat na ostrze, pozostałe części 2 lata

ZALETY I WADY

plus

Noże są kute z jednego kawałka specjalnej niemieckiej stali nierdzewnej o twardości 57 HRC

Idealne wyważenie ostrzy pozwala na łatwą i bezpieczną obsługę.

Długotrwała ostrość dzięki ręcznemu ostrzeniu, polerowaniu i kontroli laserowej.

Ergonomicznie ukształtowana rękojeść z osłoną, która równoważy nóż i chroni palce.

PRAKTYCZNE PORADY

Można myć w zmywarce: Tak, ale zalecamy delikatniejsze mycie ręczne

Konserwacja noży Zwilling

Mycie i czyszczenie

Noże Zwilling można myć w zmywarce dzięki specjalnej formule wysokiej jakości stali, jednak noże nie powinny być narażone na działanie temperatury powyżej 55 °C nie powinny dotykać żadnych innych przedmiotów (garnków, sztućców, innych noży). Środki do mycia naczyń w zmywarkach często zawierają agresywne substancje chemiczne, które mogą uszkodzić powierzchnię stali i rękojeści, a także skrócić żywotność ostrzy i skrócić czas, w którym zachowują one swoją wysoką ostrość. Mycie ręczne jest delikatniejsze dla noży i dlatego jest zalecane. Umyj noże letnią wodą z dodatkiem łagodnego detergentu, używając miękkiej strony gąbki.

Mata do krojenia

Zalecamy używanie elastycznej deski do krojenia - drewnianej, silikonowej lub plastikowej. Zbyt twarde materiały, takie jak szkło, granit lub ceramika, mogą w pewnych okolicznościach uszkodzić ostrze i krawędź tnącą.

Ostrzenie

Każdy nóż, nawet najlepszy, prędzej czy później traci swoją pierwotną ostrość i wymaga ostrzenia. A ponieważ tępy nóż jest bardziej niebezpieczny niż ostry, zalecamy regularne ostrzenie noży. Jeśli na nożu pojawi się "ząb" lub deformacja, zalecamy jak najszybsze oddanie noża w ręce specjalisty (sprawdzone sztućce).
Zalecamy używanie oryginalnych ostrzałek Zwilling, osełek i kamieni do ostrzenia.

Bezpieczne przechowywanie

Przechowuj noże w bezpiecznym miejscu (poza zasięgiem dzieci), zawsze upewniając się, że rękojeść jest skierowana do Ciebie, a nie ostrze. Podczas przechowywania ostrza nie powinny się wzajemnie dotykać.
W drewnianym bloku na noże lub na listwie magnetycznej należy zawsze umieszczać tylko umyte i wysuszone noże.

Odpowiedni nóż

Zawsze używaj odpowiedniego noża - wielkość i tekstura składników, które przetwarzasz (mięso, warzywa, ryby, pieczywo) znacznie się różni, dlatego do każdego składnika używaj specyficznych technik krojenia, a więc i specyficznego noża.

Źródło: www.vasekuchyne.cz

Parametry dodatkowe

Kategoria: Zestawy noży
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.1 kg
Ze stojakiem: Nie
Liczba części: 2 szt
Właściwości: Można myć w zmywarce
Rodzaj produktu: Zestaw noży
Margin: D
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
Pozycja została wyprzedana…

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: