Tłuczki i praski do ziemniaków

10 pozycji razem
Tłuczek do ziemniaków PROFI PLUS 29 cm, WMF
128 zł
WM1871696030
Tłuczek do ziemniaków PROFI PLUS, WMF
128 zł
WM1871386030
Składane tłuczek do ziemniaków Delta™ Joseph Joseph
74 zł
JS10161
Tłuczek do ziemniaków B BOIS, de Buyer
108 zł –20 %
86 zł
DB270103
Tłuczek do ziemniaków INGENIO K2071214, Tefal
129 zł
TEFK2071214
Tłuczek do ziemniaków INGENIO K1181214, stal nierdzewna, Tefal TEFK1181214
Tłuczek do ziemniaków EASY-MASH 20140, Joseph Joseph
56 zł
JS20140
Tłuczek do ziemniaków PRO, stal nierdzewna, Zwilling
143 zł –9 %
130 zł
ZW37160001
Tłuczek do ziemniaków, Brabantia
41 zł
BRAB122866
Tłuczek do ziemniaków DUO, Joseph Joseph
54 zł
JS80004

Tłuczki do ziemniaków - lepszy sposób na radzenie sobie z warzywami

Dlaczego tłuczki do ziemniaków to najlepszy sposób na tłuczenie ziemniaków?

Tłuczek do ziemniaków to narzędzie służące do przygotowywania potraw, używane do tłuczenia gotowanych, miękkich warzyw, takich jak ziemniaki, jabłka czy fasola. W porównaniu z innymi metodami tłuczenia, ziemniaki tłuczone za pomocą tłuczka do ziemniaków mają tendencję do bycia bardziej puszystymi i lżejszymi w teksturze, ponieważ użycie narzędzia zmniejsza ilość skrobi uwalnianej z komórki ziemniaka.

Na stronie Kulina można wybierać spośród różnych tłuczków do ziemniaków renomowanych producentów, takich jak Joseph Joseph oraz WMF.

Jakie są dwa rodzaje narzędzi kuchennych używanych do tłuczenia ziemniaków?

Dwa główne rodzaje tłuczków do ziemniaków to:

Standardowy tłuczek do ziemniaków: Tradycyjne tłuczki do ziemniaków mają długą rączkę z metalowymi drutami skręconymi w siatkę lub szczelinową powierzchnię na końcu. Ziemniaki są przeciskane przez kratkę lub płytę szczelinową, co nadaje im konsystencję puree.

Tłuczki do ziemniaków: Tłuczek do ziemniaków lub praska do ziemniaków to rodzaj tłuczka do ziemniaków, który tłucze ziemniaki za pomocą tłoka i perforowanej płyty. Ziemniaki są umieszczane w leju w górnej części maszynki, a następnie tłok jest wciskany, aby przepchnąć ziemniaki przez perforowaną płytę. W rezultacie ziemniaki mają delikatną i puszystą konsystencję po przeciśnięciu przez drobne pory prasy. Sprawdź naszą ofertę wyciskarek kuchennych, aby zobaczyć ładny przykład wyciskarki do ziemniaków.

Podczas gdy oba rodzaje tłuczków do ziemniaków bardzo dobrze tłuczą ziemniaki, tekstura, którą generują, jest nieco inna. Praska do ziemniaków jest preferowana do uzyskania bardziej kremowej i puszystej konsystencji, podczas gdy druciana tłuczka do ziemniaków jest idealna do produkcji grubych lub rustykalnych tłuczonych ziemniaków.

Do czego jeszcze mogę używać tłuczków do ziemniaków?

Tłuczek do ziemniaków może być używany w kuchni do wielu innych celów poza typowym zastosowaniem do tłuczenia ziemniaków. Niektóre z nich to miażdżenie czosnku, robienie guacamole, zmiękczanie mięsa, zacieranie fasoli z puszki lub gotowanej, zacieranie innych gotowanych warzyw itp.

Ostatecznie, tłuczek do ziemniaków to przydatne akcesorium kuchenne, które może być wykorzystywane do wielu innych zadań niż tylko tłuczenie ziemniaków.

A jeśli lubisz gotowane ziemniaki lub inne warzywa, upewnij się, że masz dobrą obieraczkę do warzyw, aby przygotować je w sekundę.