Kod: MI43320
Marka: Microplane
Seria: Microplane Master
Kolor / wymiary: 31 x 3,9 x 1,5 cm
Materiał: drewno orzechowe
guma
szlachetna stal nierdzewna 18/8

Opis produktu

Nadzwyczajnie piękne i niezwykle przyjemne w dotyku rękojeści z impregnowanego drewna orzechowego, które wprowadzą atmosferę ciepła do kuchni urządzonej w dowolnym stylu, to jedna z największych zalet nowej serii stylowych tarek Master amerykańskiej marki Microplane®. Oprócz wyjątkowego designu tarki wyróżniają się niestandardową funkcjonalnością, którą, dzięki jakości wykorzystanych materiałów, będą się Państwo cieszyć przez długie lata. Idealny wybór dla "rzemieślników", którzy w kuchni zamieniają się w prawdziwych artystów i tworzą doskonałe dzieła sztuki.

Drobna tarka do skórki z cytrusów Zester przeznaczona jest szczególnie do tarcia wierzchniej warstwy skórki owoców cytrusowych. Angielski wyraz "zest" oznacza wierzchnią, kolorową warstwę skórki cytrusów, która w przeciwieństwie do spodniej, białej warstwy zawiera olejki eteryczne. Skórka cytryny, pomarańczy, limonki i innych cytrusów często jest stosowana w kuchni do przyprawiania najróżniejszych potraw – od słodkich deserów, poprzez dressingi i sosy, aż po makarony i pieczone mięso. Używana jest także do ich ozdabiania, zarówno w świeżej, jak i kandyzowanej postaci. Tarka typu zester zetrze cienką skórkę niezwykle precyzyjnie, bez niepotrzebnego uszkodzenia owoców.

 • Drobna tarka typu zester przeznaczona szczególnie do tarcia skórki z cytrusów
 • Wąska i bardzo długa powierzchnia tnąca
 • Poradzi sobie również z twardym serem, imbirem, czekoladą, gałką muszkatołową i truflami
 • Czosnek przemieni w delikatne purée, a przyprawy w aromatyczny proszek
 • Wspaniały "rzemieślniczy" design z drewnianą rękojeścią w połączeniu z nadzwyczajną funkcjonalnością
 • Seria Master zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot Design Award 2017 – winner
 • Gumowa końcówka antypoślizgowa zapewnia większą stabilność podczas użytkowania oraz ochronę blatu kuchennego
 • Ostrość tarki zapobiega kruszeniu, rozdrabnianiu i miażdżeniu produktów spożywczych
 • Efektywne, precyzyjne użytkowanie bez zbytecznego wysiłku i nacisku
 • Rękojeść z impregnowanego drewna orzechowego z certyfikatem potwierdzającym pochodzenie z USA
 • Długotrwała ostrość powierzchni tnącej z chirurgicznej stali nierdzewnej 18/8
 • Możliwość powieszenia za praktyczny haczyk na rękojeści
 • Łatwe czyszczenie za pomocą gąbki/szczotki pod bieżącą wodą
 • Nadaje się do mycia w zmywarce do naczyń
 • W zestawie z pokrowcem ochronnym do bezpiecznego przechowywania w szufladzie

Uwaga: Ze względu na naprawdę wysoką ostrość tarek, dla Państwa bezpieczeństwa zalecamy użycie specjalnych rękawic lub osłon na palce Microplane®!

Skórka z cytrusów – nasze rady:

 • Do tarcia skórki należy wybierać niepryskane cytrusy
 • Owoce należy dokładnie umyć pod bieżącą, zimną wodą
 • Podczas mycia delikatnie usunąć palcami tłustą warstwę i ewentualne zabrudzenia
 • Owoce powinny zostać dokładnie osuszone
 • Tarkę typu zester należy oprzeć o blat kuchenny w taki sposób, aby tworzyła z nim kąt ostry i delikatnie trzeć wierzchnią warstwę skórki z cytrusów
 • Należy zachować ostrożność, aby nie naruszyć białej, gorzkiej warstwy skórki
 • Owoc należy stopniowo obracać, aż do uzyskania pożądanej ilości startej skórki
 • Tarkę można również trzymać w powietrzu i trzeć skórkę na przykład prosto do miski ze słodkim kremem
 • Drobne wiórki najlepiej wykorzystać od razu, póki skórka jest świeża i aromatyczna
 • Owoce pozbawione skórki można wykorzystać do wyciśnięcia soku
 • Tarkę należy wyczyścić za pomocą gąbki do naczyń pod bieżącą wodą

Niezawodność, efektywność i precyzja to wymagania, które stawiają akcesoriom kuchennym nie tylko profesjonaliści, ale również kucharze-amatorzy.Wysokiej jakości efektów w smaku i wyglądzie potraw oczekuje się obecnie także od domowej sztuki kulinarnej, która stała się światowym fenomenem oraz pasją dla szerokich kręgów społeczeństwa.

Nowa kolekcja Master wyróżniona prestiżową nagrodą Red Dot Design Award 2017 obejmuje kilka typów eleganckich tarek kuchennych z imponującą rękojeścią z impregnowanego amerykańskiego drewna orzechowego. Tarki o ponadczasowym designie z praktyczną antypoślizgową gumową końcówką, które kształtem nawiązują do serii Gourmet, zostały zaprojektowane we współpracy z profesjonalistami i zapalonymi kucharzami-amatorami. Długa, smukła, lekko wygięta powierzchnia tnąca o bardzo szerokim zasięgu i doskonałej ostrości, wykonana jest z chirurgicznej stali nierdzewnej 18/8. Seria Master łączy w sobie niezapomnianą tradycję marki Microplane®, charakterystyczną poprzez podobieństwo tarek do narzędzi do obróbki drewna, ze współczesnym designem mądrze zaprojektowanych produktów rzemieślniczych, reprezentujących doskonałą jakość, funkcjonalność i wytrzymałość.

Rodzinna firma amerykańska Microplane® z siedzibą w Arkansas specjalizuje się w produkcji innowacyjnych, wyjątkowo ostrych akcesoriów kuchennych od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku.Asortyment marki obejmuje kilkadziesiąt tarek przeznaczonych do różnego użytku, ale najbardziej interesujące spośród nich są długie tarki z serii Premium Classic. W przeciwieństwie do konkurencyjnych producentów, którzy stosują technikę prasowania (ząbki tarki są tej samej grubości, co pozostała część powierzchni tnącej, zatem nie charakteryzują się pożądaną ostrością), Microplane® wykorzystuje proces fototrawienia, w którym krawędzie każdego ząbka tarki są ostrzone z maksymalną dokładnością. W ten sposób powstają prawdziwie precyzyjne, doskonale funkcjonalne produkty, które ułatwią Państwu codzienne czynności w kuchni.

Firmę założyli w 1967 roku ojciec oraz dziadek jej obecnego dyrektora Chrisa Grace'a. Z pierwotnej produkcji podzespołów komputerowych firma zmieniła specjalizację na szeroką ofertę pomocników kuchennych, produktów przeznaczonych do pielęgnacji ciała oraz, co nie powinno nikogo zaskoczyć, narzędzi do obróbki drewna. O rzetelności marki Microplane® świadczy skromna wypowiedź jej kierownictwa: „W rzeczywistości za procesem produkcji stoją ludzie, to oni obsługują maszyny, które wytwarzają produkty najwyższej jakości. To są nasi prawdziwi bohaterzy.“

KOD PRODUCENTA: 43320

O firmie Microplane

Microplane

Amerykańska marka Microplane® to szeroki wybór pomocników kuchennych przeznaczonych przede wszystkim do tarcia. Jej asortyment obejmuje wiele rodzajów tarek i innych specjalnych akcesoriów. Wszystkie produkty łączy 40 lat doświadczenia i ultra ostrą klinga ze szlachetnej stali nierdzewnej wyprodukowaną w USA wyjątkową metodą.