Microplane

Tarka czterostronna Elite Box z pojemnikiem na starte składniki czarna Specialty

5 rodzajów powierzchni tnących, dwa wizjery z podziałką

 • 237,00 zł
 • na zamówienie
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: MI34019
Marka: Microplane
Seria: Microplane Specialty
Kolor / wymiary: czarny / 27 x 13,5 x 9,3 cm, obj. 600 ml
Materiał: nadaje się do zmywarki
plastik
szlachetna stal nierdzewna

Opis produktu

Tradycyjna czterostronna tarka Elite Box z serii Specialty amerykańskiej marki Microplane® z pojemnikiem na starte składniki oraz specjalnymi wizjerami z podziałką ułatwi Państwu czynności kuchenne przy każdej okazji. Oferuje aż pięć najczęściej używanych typów powierzchni tnących: drobną, grubą, bardzo grubą, do grubych plasterków oraz do efektownych szerokich paseczków, która umożliwia tarcie w obie strony.

Rękojeść z gumowym wykończeniem i antypoślizgowa podstawa gwarantują bezpieczne trzymanie w dłoni oraz szybką i efektywną pracę. Dzięki otwieranemu dnu tarka służy także jako pojemnik na starte składniki, których ilość można kontrolować dzięki dwóm praktycznym wizjerom z podziałką. Ani w profesjonalnych, ani w domowych kuchniach ten wspaniały pomocnik na pewno nie zgubi się w stercie niepotrzebnych rzeczy.

 • Popularna czterostronna tarka z 5 powierzchniami tnącymi i pojemnikiem na starte składniki
 • Drobna tarka do imbiru, przypraw, chili, czosnku, parmezanu, orzechów, czekolady i skórki z cytrusów
 • Gruba tarka do większych kawałków serów, jajek, wędlin, warzyw i owoców
 • Bardzo gruba tarka do dużych kawałków np. ziemniaków i warzyw jako składników smażonych i pieczonych placuszków
 • Tarka do szerokich paseczków do tarcia w obie strony tworzy kawałki o efektownej strukturze
 • Tarka do grubych plasterków np. warzyw do sałatki, gruszek na placek lub masła do ciasta francuskiego
 • Wbudowany pojemnik na starte składniki o pojemności 600 ml z otwieranym dnem
 • Dwa wizjery z podziałką gwarantują kontrolę nad zawartością pojemnika
 • Ergonomiczna rękojeść i podstawa z antypoślizgowym wykończeniem zapewniają komfortowe i bezpieczne użytkowanie
 • Tarcie bez kruszenia, rozdrabniania i miażdżenia produktów spożywczych
 • Szybkie, efektywne, precyzyjne użytkowanie bez wysiłku i nacisku
 • W zestawie z przezroczystą obudową ochronną do bezpiecznego przechowywania w szufladzie
 • Długotrwała ostrość powierzchni tnącej z wysokiej jakości stali nierdzewnej wyprodukowanej w USA
 • Korpus tarki wykonany jest z wytrzymałego plastiku
 • Łatwe czyszczenie za pomocą gąbki/szczotki pod bieżącą wodą
 • Nadaje się do mycia w zmywarce do naczyń

Uwaga: Ze względu na naprawdę wysoką ostrość tarek, dla Państwa bezpieczeństwa zalecamy użycie specjalnych rękawic lub osłon na palce Microplane®!

Niezawodność, efektywność i precyzja to wymagania, które stawiają akcesoriom kuchennym nie tylko profesjonaliści, ale również kucharze-amatorzy. Wysokiej jakości efektów w smaku i wyglądzie potraw oczekuje się obecnie także od domowej sztuki kulinarnej, która stała się światowym fenomenem oraz pasją dla szerokich kręgów społeczeństwa.

Seria Specialty obejmuje różne specjalne tarki, młynki, noże oraz akcesoria. Produkty są zaprojektowane w najdrobniejszym szczególe w taki sposób, aby maksymalnie ułatwiały czynności kuchenne i pomagały czerpać z gotowania więcej radości i przyjemności. Każdy produkt z serii Specialty charakteryzuje się wyjątkowym, nowoczesnym designem połączonym z wysoce funkcjonalnymi i praktycznymi właściwościami. Codzienne przyrządzanie potraw stanie się dzięki tym pomocnikom łatwiejsze, bezpieczniejsze, a wszystkie zadania kuchenne, od krojenia, poprzez tarcie i siekanie, aż po dekorowanie dań i napojów od tej chwili będą stanowić Państwa ulubione czynności.

Rodzinna firma amerykańska Microplane® z siedzibą w Arkansas specjalizuje się w produkcji innowacyjnych, wyjątkowo ostrych akcesoriów kuchennych od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Asortyment marki obejmuje kilkadziesiąt tarek przeznaczonych do różnego użytku, ale najbardziej interesujące spośród nich są długie tarki z serii Premium Classic. W przeciwieństwie do konkurencyjnych producentów, którzy stosują technikę prasowania (ząbki tarki są tej samej grubości, co pozostała część powierzchni tnącej, zatem nie charakteryzują się pożądaną ostrością), Microplane® wykorzystuje proces fototrawienia, w którym krawędzie każdego ząbka tarki są ostrzone z maksymalną dokładnością. W ten sposób powstają prawdziwie precyzyjne, doskonale funkcjonalne produkty, które ułatwią Państwu codzienne czynności w kuchni.

Firmę założyli w 1967 roku ojciec oraz dziadek jej obecnego dyrektora Chrisa Grace'a. Z pierwotnej produkcji podzespołów komputerowych firma zmieniła specjalizację na szeroką ofertę pomocników kuchennych, produktów przeznaczonych do pielęgnacji ciała oraz, co nie powinno nikogo zaskoczyć, narzędzi do obróbki drewna. O rzetelności marki Microplane® świadczy skromna wypowiedź jej kierownictwa: „W rzeczywistości za procesem produkcji stoją ludzie, to oni obsługują maszyny, które wytwarzają produkty najwyższej jakości. To są nasi prawdziwi bohaterzy.“

KOD PRODUCENTA: 34019

O firmie Microplane

Microplane

Amerykańska marka Microplane® to szeroki wybór pomocników kuchennych przeznaczonych przede wszystkim do tarcia. Jej asortyment obejmuje wiele rodzajów tarek i innych specjalnych akcesoriów. Wszystkie produkty łączy 40 lat doświadczenia i ultra ostrą klinga ze szlachetnej stali nierdzewnej wyprodukowaną w USA wyjątkową metodą.