Talerze obiadowe

13 pozycji razem
Talerz obiadowy EARTH & SKY 29 cm, MIJ
159 zł
MIJC9010
Talerz obiadowy COPPER SWIRL 29 cm, MIJ
159 zł
MIJC3757
Talerz obiadowy BLACK PEARL 29 cm, MIJ
159 zł
MIJC2439
Talerz obiadowy BRONZE CONVERGING 29 cm, MIJ
185 zł
MIJC2457
Talerz do sahimi SKY BLUE 29 x 12 cm, MIJ
106 zł
MIJC7019
Talerz obiadowy MATT 28,5 cm, MIJ
159 zł
MIJC4200
Talerz obiadowy EARTH BLACK 29 cm, MIJ
185 zł
MIJC8001
Talerz obiadowy NIN-RIN 29 cm, MIJ
159 zł
MIJC9023
Talerz obiadowy WHITE STAR 29 cm, MIJ
159 zł
MIJC3252
Talerz obiadowy WHITE SPIRAL, 29,5 cm, biały, MIJ
159 zł
MIJC8178
Duża płytka For Zbiegające się 29 cm MIJ
159 zł
MIJC3712
Talerz do sushi STONE SLAB 29 x 12 cm, MIJ
132 zł
MIJC0453
Talerz do sushi SHELL SLAB 29 x 12 cm, MIJ
106 zł
MIJC0472

Talerze obiadowe - najważniejsze ze wszystkich talerzy na Twoim stole

Talerz obiadowy to talerz używany zazwyczaj do dań głównych podczas kolacji lub obiadu. Wiele osób woli jednak używać dużych talerzy obiadowych również do śniadania, ponieważ talerze śniadaniowe lub deserowe są dla nich zbyt małe. Standardowy talerz obiadowy miał kiedyś średnicę 26,5 cm, ale w ostatnich latach coraz więcej restauracji i użytkowników decyduje się na używanie większych talerzy obiadowych o średnicy nawet 30 cm.

Jak wybrać talerze obiadowe na Twój stół?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, weź pod uwagę wielkość talerza oraz przestrzeń do przechowywania, którą dysponujesz. Pamiętaj, że zazwyczaj jeden zestaw talerzy obiadowych to za mało i że powinieneś mieć co najmniej dwa zestawy zastawy obiadowej na różne okazje lub różne rodzaje ustawień stołu. Wybierz styl i materiał, który najlepiej pasuje do Twojego wnętrza, oraz innych naczyń obiadowych, które już posiadasz.

Jakie rodzaje materiałów są używane do produkcji talerzy obiadowych?

Zanim zaczniesz myśleć o wzorach i kolorach, dobrze jest skupić się na rodzaju materiału, który chcesz widzieć na swoim stole. To dobry punkt wyjścia do wyboru także innych elementów zastawy - sztućców, szkła czy naczyń do serwowania.

Talerze obiadowe wykonane są najczęściej z porcelany, ceramiki lub kamionki.

  • Porcelanowe talerze obiadowe

Dzięki wysokiej temperaturze wypalania porcelany uzyskuje się materiał o nieporowatej powierzchni i niezwykłej trwałości. Zazwyczaj talerze porcelanowe można myć w zmywarce i mikrofalówce, są bardzo uniwersalne, a zestaw talerzy obiadowych z białej porcelany będzie służył przy wielu okazjach.

  • Ceramiczne talerze obiadowe

Jednym z najpopularniejszych materiałów na talerze obiadowe jest ceramika. W przeciwieństwie do porcelany, talerze ceramiczne powstają z gruboziarnistej gliny wypalanej w niższych temperaturach, dzięki czemu powstaje porowata substancja o obniżonej twardości.

Ceramika jest znacznie tańsza niż porcelana, a dodatkowo pozwala na uzyskanie ciekawego wykończenia, które jest idealne dla domów, małych piekarni, cukierni i kawiarni, gustujących w bardziej swobodnym, rustykalnym stylu.

  • Talerze obiadowe z kamionki

Te zestawy charakteryzują się unikalnym szkliwem, które zapewnia materiałowi gładki wygląd i nieprzepuszczalną powierzchnię, co czyni je idealnymi do regularnego użytkowania. Unikaj poddawania talerzy kamionki działaniu ekstremalnych temperatur - gorąca lub zimna, jeśli chcesz ich używać przez długi czas. Pamiętaj, że ręcznie malowane talerze mogą wymagać ręcznego mycia.

W Kulinie oferujemy doskonały wybór talerzy obiadowych od wielu renomowanych producentów, w tym MIJ, Revol, Eva Solo i Bitz. Możesz również sprawdzić naszą kolekcję talerzy do zupy lub misek obiadowych, aby Twoja zastawa stołowa była kompletna i praktyczna.