Stojaki na drewno kominkowe

9 pozycji razem
Zewnętrzny stojak na drewno, sześcian, rdzawy, Remundi
1 801 zł
RMDI800967
Zewnętrzny stojak na drewno, poziomy, rdzawy, Remundi
1 801 zł
RMDI800961
Siedzisko do stojaka na drewno REMUNDI, drewno, Remundi
296 zł
RMDI800992
Zewnętrzny stojak na drewno, poziomy, czarny, Remundi
1 772 zł
RMDI800962
Zewnętrzny stojak na drewno, pionowy, czarny, Remundi
1 772 zł
RMDI800965
Zewnętrzny stojak na drewno, pionowy, rdzawy, Remundi
1 801 zł
RMDI800964
Stojak na drewno do kominka ASHI, czarny, Blomus
1 099 zł
BM66164
Stojak na drewno do kominka ASHI, brązowy, Blomus
1 099 zł
BM66165
Zewnętrzny stojak na drewno, czarny, Remundi
1 965 zł
RMDI800968

Zewnętrzne stojaki na drewno opałowe - stylowa organizacja drewna

Dlaczego potrzebuję zewnętrznego stojaka na drewno opałowe?

Stojak na drewno opałowe do użytku na zewnątrz pozwala utrzymać drewno w porządku i z dala od ziemi. Aby drewno opałowe paliło się wydajnie - czy to do kominka, czy do palenisko ogrodowe i zapewniało ciepło, musi być "sezonowane" lub wysuszone, a można to zrobić poprzez prawidłowe ułożenie drewna w stojaku na drewno opałowe. Zapewnia również wentylację, chroniąc przed wilgocią i zmniejszając prawdopodobieństwo przyciągnięcia szkodników.

Na stronie Kulina, posiadamy szeroką gamę stojaków na drewno opałowe, w tym te od znanej marki Remundi w różnych rozmiarach, wykończeniach i konstrukcjach.

Dlaczego stojaki na kłody są otwarte z przodu?

Większość stojaków na drewno ma otwarty przód, co ułatwia załadunek i rozładunek drewna opałowego oraz zapewnia optymalny przepływ powietrza i wentylację, co pomaga polanom szybciej wyschnąć. Zapobiega również gromadzeniu się wilgoci i możliwości wystąpienia pleśni, rozkładu i inwazji owadów. Otwarty przód pozwala na łatwą kontrolę drewna opałowego i zwiększa ogólną estetykę obszaru zewnętrznego.

Jednakże, gdy pogoda jest niesprzyjająca, ważne jest, aby zaopatrzyć się w plandekę, aby przykryć przód składu drewna i utrzymać drewno w suchości. Czemu? Niezależnie od sposobu przechowywania, drewno opałowe powinno być zawsze suche, ponieważ pali się szybciej i łatwiej je rozpalić.

Gdzie mogę umieścić zewnętrzny stojak na drewno opałowe?

Ważne jest, aby znaleźć miejsce na stojak na drewno opałowe, którego często używasz do przechowywania rzeczy poza domem lub gdzie lubisz odpoczywać po pracy. Lokalizacje takie jak:

  • Garaż zewnętrzny lub wiata magazynowa: Konstrukcje te pomagają utrzymać drewno suche i chronione przed warunkami atmosferycznymi.
  • Można je również umieścić na patio lub tarasie, aby mieć łatwy dostęp do drewna opałowego.
  • Wreszcie, stojak można umieścić obok palenisko ogrodowe lub w rogu podwórka, jeśli jest ono wystarczająco duże.

Wymóg przestrzeni, dostępności i ochrony przed warunkami atmosferycznymi powinny być brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, gdzie umieścić stojak na drewno opałowe na zewnątrz.