Rękawy cukiernicze

2 pozycji razem
Rękaw cukierniczy do dekorowania 40 cm, 100 szt., de Buyer DB434840N

Rękawy cukiernicze - świetne narzędzie dla fanów pieczenia

Czym są rękawy cukiernicze?

Rękaw cukierniczy, czasami określany jako"worek do wyciskania" lub "worek do ciasta", to stożkowe akcesorium do pieczenia - worek z otworem na samym końcu i końcówką do dekorowania ciast lub babeczek, ciast, ciasteczek i innych wypieków. Niektóre rękawy cukiernicze są jednorazowe, inne wielokrotnego użytku, a kupując zestaw do dekorowania zawierający worek cukierniczy, zazwyczaj otrzymujesz również zestaw wymiennych końcówek z różnymi rozmiarami otworów i perforacjami dla różnych rodzajów wzorów kremów.

Do czego można używać rękawa do wyciskania?

Istnieje kilka zastosowań rękawa cukierniczego, które mogą okazać się niezwykle przydatne. Co można zrobić za pomocą rękawa do wyciskania?

  • dekorowanie ciast, ciasteczek i wszelkiego rodzaju wypieków
  • wyciskanie ciast, kremów i ubitych białek na blachy do pieczenia
  • stylizuj swoje danie, wyciskając puree ze składników, takich jak ziemniaki, na talerze lub półmiski

Jak wybrać odpowiedni worek do wyciskania i jak go używać?

Przede wszystkim należy sprawdzić przepis, przeczytać instrukcje pieczenia i zobaczyć ilustracje, aby zdecydować, jakiego rodzaju końcówki do rękawa do wyciskania należy użyć.

W sklepie Kulina można dostać zarówno jednorazowe, jak i wielorazowe rękawy cukiernicze, a wybór zależy od receptury i osobistych preferencji.

  • jednorazowe worki do ciasta są bardziej przyjazne dla użytkownika, nie trzeba ich czyścić, a jeśli używasz rękawa do wyciskania tylko raz na jakiś czas, możesz również zrobić worek do wyciskania DIY z plastikowego worka, którego używasz na przykład do zamrażania.
  • jeśli jednak często pieczesz i dekorujesz ciasta, potrzebujesz dużo kremu lub lukru i chcesz korzystać z rozwiązań przyjaznych dla środowiska, powinieneś wybrać rękaw cukierniczy wielokrotnego użytku wykonany z bawełny lub nylonu.

Jak napełniane są rękawy cukiernicze?

Będziesz potrzebować dużej szklanki lub zlewki, aby złożyć krawędzie rękawów cukierniczych na górze dużego, pustego pojemnika. Dzięki temu pozostanie on na swoim miejscu, podczas gdy ty będziesz używać gumowej szpatułki do przekładania kremu lub lukru z miski do woreczka.

Napełnij worek do około dwóch trzecich. Zapewni to lepszą kontrolę nad ilością kremu wypychanego z rękawa do wyciskania. Aby utrzymać lukier na miejscu, można skręcić torebkę i zawiązać ją na górze.

W sklepie Kulina można znaleźć rękawy cukiernicze marki de Buyer, ale także wiele innych akcesoriów do pieczenia, takich jak formy do pieczenia, szpatułki do dekorowania i lukrowania czy serwery do ciast.