Patelnie do serwowania

2 pozycji razem
Patelnia do serwowania PROFI RESIST 28 cm, WMF
692 zł
WM1756386411
Patelnia do serwowania PROFIRESIST 24 cm, WMF
599 zł –14 %
510 zł
WM1756346411

Patelnie do serwowania - czym różnią się od standardowych patelni i do czego można ich używać?

Patelnie do serwowania to świetny sposób na podawanie jedzenia na stół. Nadadzą one jadalni charakter bistro i sprawią, że będziesz wyglądać bardziej jak szef kuchni niż jak domowy kucharz. Serwowanie kolacji na patelni wprowadza do stołu swobodną atmosferę i pozwala na dzielenie się jedzeniem, co jest wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich osób zgromadzonych przy stole.

Co sprawia, że patelnia jest patelnią do serwowania?

Jeśli zastanawiasz się, czym różni się patelnia do serwowania od standardowej patelni, oto niektóre z cech patelni używanych do serwowania, które sprawiają, że patelnia do gotowania staje się specjalnym rodzajem "zastawy obiadowej" (zobacz także nasze najlepiej sprzedające się patelnie do serwowania tutaj).

Patelnie do serwowania:

  • występują w różnych rozmiarach; od małych patelni odpowiednich dla jednej osoby i małych porcji (zwykle wykonanych z żeliwa, co pozwala na użycie sztućców) po patelnie o standardowych rozmiarach, które mogą być używane do serwowania potraw na stół
  • posiadają dwa małe uchwyty, które ułatwiają przenoszenie ich z piekarnika na stół
  • ich krawędzie są czasami niższe, aby umożliwić użycie noża (dotyczy to małych patelni zaprojektowanych do użytku zamiast talerzy, które nie mają nieprzywierającej powłoki, która może zostać łatwo zniszczona przez sztućce)
  • bardzo często nadają się do stosowania w piekarniku

Co można gotować i podawać na patelni do serwowania?

Istnieje wiele dań jednogarnkowych, które można gotować i podawać, a wybór zależy od wielkości patelni i kreatywności, ale najpopularniejsze rzeczy, które można gotować i / lub podawać na patelni do serwowania to:

  • zapiekane jajka (w stylu meksykańskim lub Shakshuka)
  • steki
  • paelle i risotto
  • kruszonka owocowa
  • makaron jednogarnkowy

W sklepie Kulina oferujemy różne rodzaje patelni do serwowania: eleganckie patelnie do serwowania w różnych kolorach marki Smeg oraz patelnie ze stali nierdzewnej marki WMF lub Mauviel. Jeśli podajesz danie na patelni, pamiętaj, aby nie używać metalowych sztućców (szczególnie w przypadku patelni z powłoką nieprzywierającą), ponieważ mogą one zniszczyć powłokę. Zamiast tego używaj drewnianych lub silikonowych sztućców do serwowania.