Patelnia do smażenia MINERAL B ELEMENT 24 cm, de Buyer

Kod: DB561024
Promocja Sticker
Marka: de Buyer
291 zł –29 %
Patelnia do smażenia MINERAL B ELEMENT 24 cm, de Buyer
291 zł –29 % 206 zł
W magazynie (55 Szt)

Mineral B Element to seria stalowych patelni francuskiej firmy de Buyer. Firma de Buyer ma tradycję sięgającą 1830 roku i jest rozpoznawalna na całym świecie, zwłaszcza w profesjonalnych kuchniach, gdzie ich patelnie stalowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje niezastąpione właściwości podczas smażenia mięsa czy warzyw. Patelnie Mineral B Element wykonane są z wysokiej jakości stali o dużej grubości z wykończeniem o wzorze wosku pszczelego. To chroni je przed utlenianiem i zwiększa naturalne właściwości nieprzywierające patelni, które poprawiają się z każdym użyciem. Patelnie przeznaczone są do wszystkich rodzajów źródeł gotowania, w tym indukcji. Patelnie stalowe Mineral B Element są w 100% naturalne, ekologicznei nadają się do recyklingu.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Mineral B Element to seria stalowych patelni od francuskiej firmy de Buyer. Firma de Buyer ma tradycję sięgającą 1830 roku i jest rozpoznawalna na całym świecie, zwłaszcza w sferze profesjonalnej, gdzie patelnie stalowe są bardzo popularne ze względu na swoje niezastąpione właściwości podczas pieczenia mięsa lub warzyw. Patelnie z serii Mineral B Element wykonane są z wysokiej jakości stali o dużej grubości z wykończeniem na bazie wosku pszczelego. Chroni to je przed utlenianiem i zwiększa naturalne właściwości nieprzywierające patelni, które również poprawiają się z każdym użyciem. Patelnie są przeznaczone do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym indukcyjnych. Patelnie stalowe Mineral B Element są w 100% naturalne, ekologiczne i nadają się do recyklingu.

Patelnie Mineral B Element mogą być używane w piekarniku tylko przez krótki czas pieczenia, maksymalnie do 10 minut w temperaturze 180°C. Jeśli patelnia pozostanie w piekarniku przez dłuższy czas, lakierowany uchwyt może ulec uszkodzeniu. Jeśli wolisz patelnię, która może być również używana w piekarniku przez nieokreślony czas, wybierz patelnię z serii Mineral B Element PRO lub French Collection B Element.

Patelnie Mineral B Element w skrócie:

 • Patelnie są idealne do smażenia mięsa lub warzyw oraz grillowania. Do chrupiących naleśników i doskonałych omletów.
 • Stal jest w 100% naturalnym materiałem z wykończeniem na bazie wosku pszczelego.
 • Patelnie Mineral B Element nie mają sztucznej powierzchni nieprzywierającej, nie zawierają PFOA ani PTFE.
 • Bez dodatku chemikaliów - produkcja przyjazna dla środowiska.
 • Przyjazny dla środowiska i nadający się do recyklingu.
 • Cząsteczki żelaza z patelni są korzystne dla zdrowia.
 • Patelnie mogą być używane w bardzo wysokich temperaturach, w których przygotowane jedzenie szybko się chowa i nie traci witamin ani składników odżywczych.
 • Im częściej patelnia jest używana, tym lepsze są jej właściwości nieprzywierające.
 • Doskonała przewodność cieplna.
 • Solidna konstrukcja, bardzo długa żywotność.

Jak dbać o patelnie MINERAL B:

 1. Patelnie stalowe de Buyer to patelnie na całe życie, które są objęte dożywotnią gwarancją. Nie dotyczy to jednak roszczeń spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem. Przed pierwszym użyciem należy uważnie przeczytać instrukcję.
 2. Stal jest materiałem naturalnym, a patelnie są wykonywane ręcznie. Mogą więc mieć drobne naturalne niedoskonałości estetyczne.
 3. Przed pierwszym użyciem patelni należy rozpakować ją z oryginalnego opakowania i umyć gąbką pod bieżącą ciepłą wodą. Usuń wosk z zewnętrznej części patelni, aby uniknąć zanieczyszczenia płyty grzewczej, a następnie osusz patelnię.
 4. Spal patelnię, możesz zobaczyć procedurę na filmie po prawej stronie. Włącz płytę grzewczą na maksymalną moc i umieść na niej patelnię. Wlej około 1-2 mm oleju na patelnię i pozwól mu się rozgrzać, aż olej zacznie dymić = spalanie jest zakończone (podczas spalania obróć patelnię, aby olej dostał się na wewnętrzne strony, patelnia zacznie ciemnieć miejscami na dnie).
 5. Pozostawić patelnię do ostygnięcia i zetrzeć pozostały olej serwetką lub szmatką, nie myć, aby zachować warstwę ochronną i zapobiec rdzewieniu, patelnia jest gotowa do użycia.
 6. Wystarczy wytrzeć patelnię ręcznikiem papierowym po użyciu, naoliwiona powierzchnia chroni patelnię. Przechowywać w suchym miejscu.
 7. Używaj detergentów tylko wyjątkowo i NEVER włóż patelnię do zmywarki lub pozwól jej namoknąć!!!
  Stopniowe ciemnienie patelni jest naturalne, zapewniając lepszą powierzchnię nieprzywierającą. Ewentualną rdzę można usunąć szorstką stroną gąbki, a następnie naoliwić, nie jest to powód do narzekania na patelnię.

Stalowa patelnia i indukcja:

Stal (żelazo) jest bardzo reaktywnym przewodnikiem ciepła i dlatego jej zdolność do nagrzewania indukcyjnego jest wyjątkowa. W związku z tym należy przestrzegać poniższych instrukcji dotyczących kuchenki indukcyjnej:

 • nie używaj maksymalnej mocy. Nawet niższa moc na indukcji wystarcza do doskonałego smażenia.
 • nie używaj funkcji booster (szybkie uruchomienie ogrzewania)
 • nie przegrzewać pustej patelni

Parametry dodatkowe

Kategoria: Patelnie do smażenia
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1.39 kg
Materiał: Stal
Rozmiar: 24 cm
Właściwości: Nadaje się do indukcji
Rodzaj produktu: Uniwersalna patelnia
Seria: de Buyer Mineral B Element
Margin: B
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
SortBy01: 1

How to season a carbon steel pan?

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: