Patelnia głęboka MINERAL B ELEMENT B BOIS 24 cm, drewniana rączka, de Buyer

Kod: DB571424
Promocja Sticker
Marka: de Buyer
448 zł –28 %
Patelnia głęboka MINERAL B ELEMENT B BOIS 24 cm, drewniana rączka, de Buyer
448 zł –28 % 319 zł
W magazynie (6 Szt)

Francuski klasyk de Buyer oferuje nową gamę naczyń kuchennych i pomocników B Bois wykonanych z połączenia stali nierdzewnej i drewna bukowego.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Francuski klasyk de Buyer oferuje nową gamę naczyń kuchennych i pomocników B Bois wykonanych z połączenia stali nierdzewnej i drewna bukowego.

Gama patelni Mineral B Bois została wzbogacona o powłokę na bazie wosku pszczelego, która zapewnia dodatkowe właściwości nieprzywierające. Chroni to je przed utlenianiem i zwiększa naturalne właściwości nieprzywierające patelni, które poprawiają się z każdym użyciem. Patelnie są przeznaczone do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym indukcyjnych. Patelnie ze stali Mineral B są w 100% naturalne, ekologiczne i nadają się do recyklingu. Uchwyty pat elni wykonane są z wysokiej jakości drewna bukowego i zabezpieczone woskiem pszczelim.

Patelnie Mineral B Bois w skrócie:

 • Patelnie są idealne do smażenia mięsa lub warzyw i grillowania, do chrupiących naleśników i doskonałych omletów.
 • Stal jest w 100% naturalna z wykończeniem na bazie wosku pszczelego.
 • Patelnie Mineral B Bois nie mają sztucznej powierzchni nieprzywierającej, nie zawierają PFOA ani PTFE.
 • Bez dodatku chemikaliów - przyjazny dla środowiska.
 • Patelnie mogą być używane w bardzo wysokich temperaturach, w których przygotowane jedzenie szybko się chowa i nie traci witamin ani składników odżywczych.
 • Im częściej patelnia jest używana, tym lepsze są jej właściwości nieprzywierające.
 • Doskonała przewodność cieplna.
 • Solidna konstrukcja, bardzo długa żywotność.
 • Nie myć w zmywarce

Jak dbać o patelnie MINERAL B:

 1. Patelnie stalowe de Buyer to patelnie na całe życie, które są objęte dożywotnią gwarancją. Nie dotyczy to jednak roszczeń spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem. Przed pierwszym użyciem należy uważnie przeczytać instrukcję.
 2. Stal jest materiałem naturalnym, a patelnie są wykonywane ręcznie. Mogą więc mieć drobne naturalne niedoskonałości estetyczne.
 3. Przed pierwszym użyciem patelni należy rozpakować ją z oryginalnego opakowania i umyć gąbką pod bieżącą ciepłą wodą. Usuń wosk z zewnętrznej części patelni, aby uniknąć zanieczyszczenia płyty grzewczej, a następnie osusz patelnię.
 4. Spal patelnię, możesz zobaczyć procedurę na filmie po prawej stronie. Włącz płytę grzewczą na maksymalną moc i umieść na niej patelnię. Wlej około 1-2 mm oleju na patelnię i pozwól mu się rozgrzać, aż olej zacznie dymić = spalanie jest zakończone (podczas spalania obróć patelnię, aby olej dostał się na wewnętrzne strony, patelnia zacznie ciemnieć miejscami na dnie).
 5. Pozostawić patelnię do ostygnięcia i zetrzeć pozostały olej serwetką lub szmatką, nie myć, aby zachować warstwę ochronną i zapobiec rdzewieniu, patelnia jest gotowa do użycia.
 6. Wystarczy wytrzeć patelnię ręcznikiem papierowym po użyciu, naoliwiona powierzchnia chroni patelnię. Przechowywać w suchym miejscu.
 7. Używaj detergentów tylko wyjątkowo i NEVER włóż patelnię do zmywarki lub pozwól jej namoknąć!!!
  Stopniowe ciemnienie patelni jest naturalne, zapewniając lepszą powierzchnię nieprzywierającą. Ewentualną rdzę można usunąć szorstką stroną gąbki, a następnie naoliwić, nie jest to powód do narzekania na patelnię.

Stalowa patelnia i indukcja:

Stal (żelazo) jest bardzo reaktywnym przewodnikiem ciepła i dlatego jej zdolność do nagrzewania indukcyjnego jest wyjątkowa. W związku z tym należy przestrzegać poniższych instrukcji dotyczących kuchenki indukcyjnej:

 • nie używaj maksymalnej mocy. Nawet niższa moc na indukcji wystarcza do doskonałego przyrumienienia
 • nie używaj funkcji booster (szybkie uruchomienie ogrzewania)
 • nie przegrzewać pustej patelni

Parametry dodatkowe

Kategoria: Patelnie głębokie
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1.88 kg
Materiał: Stal
Rozmiar: 24 cm
Właściwości: Nadaje się do indukcji
Rodzaj produktu: Uniwersalna patelnia
Seria: de Buyer Mineral B Element B Bois
Margin: D
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

How to season a carbon steel pan?

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: