Patelnia do naleśników MINERAL B ELEMENT 27 cm, stal, de Buyer

Kod: DB561203
Marka: de Buyer
329 zł –29 %
Patelnia do naleśników MINERAL B ELEMENT 27 cm, stal, de Buyer
329 zł –29 % 232 zł
W magazynie (91 Szt)

Mineral B Element to seria stalowych patelni francuskiej firmy de Buyer. Firma de Buyer jest rozpoznawalna na całym świecie, szczególnie w sferze profesjonalnej, gdzie patelnie stalowe są bardzo popularne ze względu na ich niezastąpione właściwości podczas gotowania mięsa lub warzyw. Linia patelni Mineral B Element została wzbogacona do użytku domowego o wykończenie na bazie wosku pszczelego. To chroni je przed utlenianiem i zwiększa naturalne właściwości nieprzywierające patelni, które poprawiają się z każdym użyciem. Patelnie przeznaczone są do wszystkich rodzajów źródeł gotowania, w tym indukcji. Patelnie stalowe Mineral B Element są w 100% naturalne, ekologicznei nadają się do recyklingu.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Mineral B Element to seria stalowych patelni francuskiej firmy de Buyer. Firma de Buyer ma tradycję sięgającą 1830 roku i jest rozpoznawalna na całym świecie, zwłaszcza w sferze profesjonalnej, gdzie patelnie stalowe są bardzo popularne ze względu na swoje niezastąpione właściwości podczas pieczenia mięsa lub warzyw. Gama patelni Mineral B Element wykonana jest z wysokiej jakości stali o dużej grubości z wykończeniem na bazie wosku pszczelego. To chroni je przed utlenianiem i zwiększa naturalne właściwości nieprzywierające patelni, które poprawiają się z każdym użyciem. Patelnie przeznaczone są do wszystkich rodzajów źródeł gotowania, w tym indukcji. Patelnie stalowe Mineral B Element są w 100% naturalne, ekologicznei nadają się do recyklingu.

Patelnie Mineral B Element mogą być używane w piekarniku tylko przez krótki czas pieczenia, maksymalnie do 10 minut w temperaturze 180°C. Jeśli patelnia pozostanie w piekarniku przez dłuższy czas, lakierowana rączka może ulec uszkodzeniu. Jeśli wolisz patelnię, która może być używana w piekarniku przez nieokreślony czas, wybierz patelnię z serii Mineral B Element PRO lub French Collection B Element.

Patelnie Mineral B Element w skrócie:

 • Patelnie idealnie nadają się do smażenia mięsa lub warzyw oraz grillowania. Do chrupiących naleśników i doskonałych omletów.
 • Stal jest w 100% naturalnym Materiałem z wykończeniem na bazie wosku pszczelego.
 • Patelnie Mineral B Element nie posiadają żadnej sztucznej powierzchni nieprzywierającej, nie zawierają PFOA ani PTFE.
 • Bez dodatku chemikaliów - produkcja przyjazna dla środowiska.
 • Przyjazny dla środowiska i nadający się do recyklingu.
 • Cząsteczki żelaza z miednicy są korzystne dla zdrowia.
 • Patelnie mogą być używane w bardzo wysokich temperaturach, w których przygotowana potrawa szybko się zwija i nie traci witamin ani składników odżywczych.
 • Im częściej patelnia jest używana, tym lepsze są jej właściwości nieprzywierające.
 • Doskonała przewodność cieplna.
 • Solidna konstrukcja, bardzo długa żywotność.

Jak dbać o patelnie MINERAL B:

 1. Patelnie stalowe de Buyer to patelnie na całe życie, a także objęte dożywotnią gwarancją. Nie dotyczy to jednak roszczeń spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem. Przed pierwszym użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją.
 2. Stal jest materiałem naturalnym, a patelnie są wykonywane ręcznie. Mogą więc posiadać drobne naturalne niedoskonałości estetyczne.
 3. Przed pierwszym użyciem patelni należy ją rozpakować z oryginalnego opakowania i umyć gąbką pod ciepłą bieżącą wodą. Usuń wosk z zewnętrznej części patelni, aby nie zanieczyścić płyty grzewczej, a następnie wysusz patelnię.
 4. Spalić patelnię, procedurę można zobaczyć na filmie po prawej stronie. Włącz płytę grzewczą na maksymalną moc i umieść na niej patelnię. Wlej na patelnię ok. 1-2 mm oleju i pozwól jej się rozgrzać, aż olej zacznie dymić = przypalać się (podczas przypalania obracaj patelnię, aby olej dostał się na wewnętrzne strony, patelnia zacznie miejscami ciemnieć na dnie).
 5. Pozwól patelni ostygnąć i wytrzyj pozostały olej serwetką lub ściereczką, nie myj, aby zachować warstwę ochronną i zapobiec rdzy, patelnia jest gotowa do użycia.
 6. Wystarczy po użyciu przetrzeć patelnię ręcznikiem papierowym, olejowa powierzchnia chroni patelnię. Przechowywać w suchym miejscu.
 7. Używaj detergentów jedynie wyjątkowo i NIGDY nie wkładaj patelni do zmywarki ani nie pozwól jej się namoczyć!!!
  Stopniowe ciemnienie patelni jest naturalne, co zapewnia lepszą powierzchnię nieprzywierającą. Ewentualną powstałą rdzę można usunąć szorstką stroną gąbki, a następnie naoliwić, nie jest to powód do narzekania na patelnię.

Stalowa patelnia i indukcja:

Stal (żelazo) jest bardzo reaktywnym przewodnikiem ciepła i dlatego jej zdolność do nagrzewania indukcyjnego jest wyjątkowa. W związku z tym należy przestrzegać poniższych instrukcji dotyczących kuchenki indukcyjnej:

 • nie używaj maksymalnej mocy. Nawet niższa moc na indukcji wystarcza do doskonałego smażenia.
 • nie używaj funkcji booster (szybkie uruchamianie ogrzewania)
 • nie przegrzewać pustej patelni

Parametry dodatkowe

Kategoria: Patelnie do placków
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1.11 kg
Materiał: Stal
Rozmiar: 27 cm
Właściwości: Nadaje się do indukcji
Rodzaj produktu: Naleśnikarka
Seria: de Buyer Mineral B Element
Margin: E
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
SortBy01: 1

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: