Patelnia do naleśników MINERAL B ELEMENT 27 cm, stal, de Buyer

Kod: DB561216
Marka: de Buyer
289 zł
W magazynie (1 Szt)

Patelnia Mineral B Element Poffertjes przeznaczona jest dla miłośników małych naleśników lub holenderskiej specjalności Poffertjes (mini pancakes), które podaje się na świeżo, posypane cukrem lub polane masłem. Patelnia umożliwia jednoczesne usmażenie 16 równych naleśników. Średnica każdego z nich wynosi 4 cm.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Patelnia Mineral B Element Poffertjes przeznaczona jest dla miłośników małych naleśników lub holenderskiej specjalności Poffertjes (mini pancakes), które podaje się na świeżo, posypane cukrem lub polane masłem. Patelnia umożliwia jednoczesne usmażenie 16 równych naleśników. Średnica każdego z nich wynosi 4 cm.

Mineral B Element to seria stalowych patelni francuskiej firmy de Buyer. Firma de Buyer jest rozpoznawalna na całym świecie, szczególnie w sferze profesjonalnej, gdzie patelnie stalowe są bardzo popularne ze względu na ich niezastąpione właściwości podczas gotowania mięsa lub warzyw. Linia patelni Mineral B Element została wzbogacona do użytku domowego o wykończenie na bazie wosku pszczelego. To chroni je przed utlenianiem i zwiększa naturalne właściwości nieprzywierające patelni, które poprawiają się z każdym użyciem. Patelnie przeznaczone są do wszystkich rodzajów źródeł gotowania, w tym indukcji. Patelnie stalowe Mineral B Element są w 100% naturalne, ekologicznei nadają się do recyklingu.

Patelnie Mineral B Element w skrócie:

  • Patelnie idealnie nadają się do smażenia mięsa lub warzyw oraz grillowania. Do chrupiących naleśników i doskonałych omletów.
  • Stal jest w 100% naturalnym Materiałem z wykończeniem na bazie wosku pszczelego.
  • Patelnie Mineral B Element nie posiadają żadnej sztucznej powierzchni nieprzywierającej, nie zawierają PFOA ani PTFE.
  • Bez dodatku chemikaliów - produkcja przyjazna dla środowiska.
  • Przyjazny dla środowiska i nadający się do recyklingu.
  • Cząsteczki żelaza z miednicy są korzystne dla zdrowia.
  • Patelnie mogą być używane w bardzo wysokich temperaturach, w których przygotowana potrawa szybko się zwija i nie traci witamin ani składników odżywczych.
  • Im częściej patelnia jest używana, tym lepsze są jej właściwości nieprzywierające.
  • Doskonała przewodność cieplna.
  • Solidna konstrukcja, bardzo długa żywotność.

Reakcja Maillarda:

Gdy patelnia jest rozgrzana do temperatury powyżej 140 °C, przygotowane potrawy szybko się smażą na powierzchni dzięki karmelizacji naturalnych soków. Tworzy się skorupka, która zapobiega wysychaniu potraw w środku. W rezultacie otrzymujemy przyrumienione i chrupiące danie z miękkim i wilgotnym środkiem. Idealny do pieczenia mięsa, robienia chrupiących naleśników lub smacznych omletów.

Selfk prawidłowo używać patelni Mineral B Element:

Przed pierwszym użyciem: opłukać patelnię wrzącą wodą i dobrze wysuszyć. Na patelnię wlewnamy olej do wysokości ok. 1 mm i podgrzewamy ok. 5 minut. Zlać olej i wytrzeć patelnię papierowym ręcznikiem kuchennym. Im częściej używasz patelni, tym lepsze będą rezultaty gotowania. Im czarniejsza powierzchnia wewnętrzna, tym lepsze właściwości nieprzywierające. Keen należy myć patelni w zmywarce, ponieważ straci ona swoje właściwości nieprzywierające i ulegnie korozji.

Sposób przyrządzania: rozgrzej patelnię z odrobiną oleju. Gdy ogień będzie wystarczająco gorący, usmaż danie z obu stron. Zmniejszyć ogień i dokończyć pieczenie w razie potrzeby.

Pielęgnacja po użyciu: usunąć resztki jedzenia i opłukać patelnię wrzącą wodą. Następnie natychmiast wytrzeć ściereczką, aby zachować właściwości patelni i zapobiec rdzewieniu.

Czyszczenie i konserwacja: używaj gruboziarnistej soli morskiej (bez wody), którą wsypujesz na patelnię i podgrzewasz na dużym ogniu przez 1:30 min. Następnie wytrzeć papierowym ręcznikiem kuchennym. Gruboziarnista sól morska usuwa przypalone resztki i niepożądane zapachy. Następnie posmarować olejem i przechowywać w suchym miejscu.

UWAGA! Nigdy nie dopuszczaj do zamoczenia patelni. Gdy potrawa się przypali, wyszoruj patelnię gruboziarnistą gąbką. Nie należy myć w zmywarce do naczyń!

Parametry dodatkowe

Kategoria: Patelnie do placków
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1.1 kg
Materiał: Stal
Właściwości: Nadaje się do indukcji
Rodzaj produktu: Naleśnikarka
Seria: de Buyer Mineral B Element
Margin: B
K překladu: CZ AUTO

How to season a carbon steel pan?

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: