Ostrzałka do noży TRIUM Diamond Cams Pro

Kod: DB429002
339 zł
W magazynie (> 5 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Ostrzałka do noży TRIUM Diamond Cams Pro francuskiej firmy de Buyer została zaprojektowana do szybkiego i łatwego ostrzenia noży. Jest odpowiednia do bardzo tępych noży, a także do tych, których ostrze chcemy utrzymywać w dobrym stanie. Opatentowany system ostrzenia TRIUM Diamond Cams Pro wytwarza regularne ostrze. Przeznaczona dla profesjonalistów i kucharzy-amatorów.

Ostrzałka z dwoma szczelinami do ostrzenia wyposażona jest w 3 moduły szlifujące. Pierwsza szczelina zawiera jeden moduł szlifujący (przemysłowy diament, grubość ziarna 400), druga pomysłowo zaprojektowana szczelina zawiera dwa moduły (przemysłowy diament o grubości ziarna 600 i moduł chromowany). Podczas ostrzenia należy zwracać uwagę na sposób przeciągania noża przez ostrzałkę. W czasie podstawowego szlifowania noż przeciągamy drugą szczeliną głębokim ruchem. Jeśli chcemy jedynie utrzymać ostrość, płytko przeciągamy nóż.

 • Uniwersalna ostrzałka do noży wszystkich marek
 • Do łatwego i szybkiego ostrzenia za pomocą przeciągnięcia
 • Profesjonalna jakość, wygodne i bezpieczne trzymanie
 • Opatentowany system ostrzenia "Diamond Cams"
 • Długa żywotność ostrzałki – aż 10 000 przeciągnięć
 • Trójstopniowa metoda ostrzenia do bardzo tępych noży
 • Moduł pierwszy do odnowienia fasety bardzo stępionego noża, diament przemysłowy, grubość 400
 • Moduł drugi do podstawowego naostrzenia, diament przemysłowy, grubość 600
 • Chromowany moduł trzeci do wygładzenia, a także do końcowego wypolerowania ostrza
 • Nie nadaje się do specjalnych kling szlifowanych z jednej strony, np. w nożach do sashimi


Łatwe użytkowanie:

 1. Do tępych noży należy użyć najpierw modułu nr 1 (diament przemysłowy, grubość ziarna 400, ostrzenie pod kątem 15°), który wygładzi nierówności klingi. Palce pozostają bezpiecznie umieszczone na uchwycie ostrzałki. Nóż należy przeciągnąć kilka razy w dół, w kierunku do siebie.
 2. Następnie, aby nóż naostrzyć, należy ustawić moduł nr 2 - Diamond Cams (diament przemysłowy, grubość ziarna 600, ostrzenie pod kątem 15°). Na drugim etapie należy nóż przeciągnąć przez moduł nr 2 tylko kilka razy. U noży w dobrym stanie należy zaczynać od tego modułu. Nóż należy przeciągać po łuku „do wnętrza” ostrzałki, w kierunku do siebie.
 3. Należy kontynuować na etapie nr 3, poprzez przeciągnięcie noża przez moduł nr 3 w dół, delikatnie w kierunku do siebie. Chromowany moduł wygładzi ostrze podobnie jak klasyczna ostrzałka (powierzchnia chromowana poleruje ostrze nożna, nie szlifuje go, dzięki czemu nie dochodzi do niszczenia materiału, z którego wykonana jest klinga). Zalecamy częstą konserwację ostrza za pomocą chromowanego modułu nr 3, najlepiej przed każdym użyciem noża.

Wskazówka dla użytkownika: Metoda ostrzenia jest bardziej efektywna, gdy używa się jej odwrotnie. Jeśli nóż jest w bardzo dobrym stanie, należy zacząć od kroku nr 3. Jeśli to nie wystarczy, należy spróbować przeciągnąć nóż kilka razy przez moduł nr 2. Jeśli wciąż nie będzie pożądanego efektu, nóż należy kilka razy przeciągnąć przez moduł nr 1, aż do otrzymania doskonałego ostrza. Aby ścieranie noża było jak najmniejsze, przy codziennym ostrzeniu należy używać tylko modułu nr 3.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Ostrzałki i stalki
Gwarancja: 2 lata
Rodzaj produktu: Ostrzenie noży

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: