Noże do serów

8 pozycji razem
Nóż do sera PROFI PLUS 15 cm, WMF
179 zł –18 %
145 zł
WM1871656030
Nóż do sera PREMIUM 10 cm, czarny, Laguiole
51 zł
LAGSDV-301029
Nóż do sera do twardego CLASSIC 14 cm, Wüsthof
579 zł
WU3103
Nóż do sera ZWILLING COLLECTION, Zwilling
179 zł –17 %
147 zł
ZW39405010
Nóż do sera i kiełbasy 11 cm, czarny, Victorinox
34 zł
VN67863
Nóż do sera 11 cm, czerwony, Victorinox
36 zł
VN67861

Noże do sera - idealny zestaw dla miłośników sera

Czym są noże do sera?

Noże do sera to specjalne noże przeznaczone do krojenia różnych rodzajów sera - stąd różne kształty i ostrza noży. Są one również przeznaczone do serwowania serów na desce serów lub tapas podczas kolacji lub przyjęć, więc bardzo często mają kształty, które ułatwiają podnoszenie świeżo pokrojonego kawałka sera.

Noże do sera, które można znaleźć w tej kategorii, nie są przeznaczone do krojenia plastrów sera z większych bloków. Jeśli szukasz tego rodzaju narzędzia, sprawdź nasze krajalnice do sera (które są idealnym narzędziem do krojenia cienkich plastrów twardego sera), noże szefa kuchni lub noże do krajalnic.

Dlaczego noże do sera mają różne kształty?

Miłośnicy sera używają różnych noży do różnych serów w taki sam sposób, w jaki kucharze używają różnych noży do krojenia różnych owoców, warzyw lub mięsa. Podczas gdy twarde sery, takie jak parmezan, wymagają solidnego ostrza do odłupywania małych kawałków, miękkie sery, takie jak mozzarella, wymagają perforowanych lub cienkich ostrzy, aby zapobiec przywieraniu sera.

Zestaw noży do sera i do serwowania sera

Francuzi podają ser po obiedzie jako formę deseru. Wiele osób lubi zjeść deskę serów z kieliszkiem czerwonego wina, a deska tapas z oliwkami, krakersami i kawałkami sera to idealna propozycja na kolację z przyjaciółmi. Zestaw noży będzie przydatny, jeśli chcesz zaoferować swoim gościom kawałki sera premium jako przekąskę. Połóż ser na desce, dodaj winogrona, plasterki szynki, pasty warzywne, chleb lub oliwki i... nonszalancko rzuć noże do sera na deskę.

Zestaw noży do sera to również świetny prezent na każdą okazję, zwłaszcza jeśli noże są dostarczane z ładnym drewnianym etui.

Takie zestawy można znaleźć w sklepie Kulina!

Jak dbać o noże do sera?

Jeśli chcesz, aby noże do sera służyły ci przez długi czas, upewnij się, że przestrzegasz kilku podstawowych zasad podczas obchodzenia się z nimi:

  • nie wkładaj noży do sera do zmywarki (zwłaszcza jeśli mają drewniane uchwyty)
  • myj noże natychmiast po użyciu (lub po imprezie)
  • wysuszyć je zaraz po umyciu
  • bezpiecznie je przechowywać (najlepiej w drewnianym etui, w którym zostały zakupione), aby ich ostrza nie uległy zniszczeniu

Kulina zapewnia fantastyczny asortyment różnych noży do sera od najlepszych producentów, w tym Laguiolenicolas Vahe, WMF lub Victorinox. Znajdziesz tu również tarki do sera, które będą idealne do dodawania sera do dań z makaronu!