Nóż do obierania IKON 7 cm, Wüsthof

Kod: WU4920
Marka: WÜSTHOF
803 zł
Wyprzedane
Pozycja została wyprzedana…

Nóż do obierania Ikon to mały, lekki, praktyczny nóż z zakrzywionym, prostym ostrzem i stałym czubkiem. Obiera ziemniaki, owoce i warzywa, a także nadaje się do wycinania wad z ziemniaków.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Nóż do obierania Ikon to mały, lekki, praktyczny nóż z zakrzywionym, prostym ostrzem i stałym czubkiem. Obiera ziemniaki, owoce i warzywa, a także nadaje się do wycinania wad z ziemniaków.

Seria Ikon

 • Luksusowe noże kute, najwyższej jakości wykonane w Solingen
 • Piękna rękojeść wykonana z wyselekcjonowanego drewna grenadill
 • Ergonomiczny, przyjemny w dotyku, z trzema nitami
 • Grawer z logo na pięcie rękojeści ze stali nierdzewnej
 • Każdy nóż jest unikalny, doskonale wyważony
 • Wykonany z wysokiej jakości niemieckiej stali stopowej X50CrMoV15
 • Nadzwyczajne ostrze, które jest łatwe w utrzymaniu
 • Twardość 58 HRC w skali Rockwella
 • Precyzyjnie ręcznie gładzone i polerowane dla uzyskania doskonałej krawędzi
 • Ścisła ciągła kontrola jakości, ostrze sprawdzane laserem
 • Skrócony kształt nasady noża pozwala na wykorzystanie całego ostrza i łatwiejsze ostrzenie
 • Płynne przejście między okuciem a uchwytem
 • Gładkie, higieniczne mocowanie rękojeści
 • Noże nie nadają się do mycia w zmywarce
 • Przedłużona gwarancja na wady produkcyjne i materiałowe na 15 lat

Marka WÜSTHOF wzbogaciła swoją ofertę o luksusowe noże z serii Ikon, które są wykute z jednego kawałka stopowej stali nierdzewnej X50CrMoV15. Są to idealnie wyważone noże o doskonałej krawędzi. Wyjątkową ostrość noży Ikon zapewnia precyzyjne ręczne honowanie i końcowe polerowanie ostrzy. Jakość ostrza jest wysoka i, co ważne, łatwo odnawialna.

Drewniana, przymocowana trzema nitami rękojeść noży Ikon wykonana z afrykańskiego drewna grenadill przyciąga wzrok już na pierwszy rzut oka. Jego dynamiczny kształtnie nie pozostawi żadnego kucharza obojętnym. Rękojeść w pełni spełnia wymagania pod względem ergonomii, natomiast pod względem estetycznym doskonale łączy nowoczesny design z elegancką strukturą drewna, zwanego również hebanem mozambickim.

WÜSTHOF, to noże najwyższej jakości, wykonane z wielką starannością o każdy detal. Dokładnie tak, jak się tego oczekuje się od noży Solingen .

Zastosowane technologie i materiały

Noże WÜSTHOF produkowane są z wysokiej jakości niemieckiej stali X50CrMoV15, która zawiera ok. 0,5 % węgla oraz pierwiastki stopowe: chrom, molibden i wanad. Dzięki dodatkowi chromu jest odporny na korozję, co jest pożądane w przypadku noży kuchennych.

Precyzyjne ostrza są formowane z taśmy stalowej poprzez kucie w matrycy. Są one utwardzane przez 15 minut w temperaturze 1070 °C, a następnie szybko schładzane do temperatury 60 °C w ciągu dwóch minut. Późniejsze odpuszczanie (proces powolnego podgrzewania Materiału do 200 °C przez 45 minut) uwalnia ostrze od naprężeń wewnętrznych i stabilizuje jego strukturę martenzytyczną. Dzięki temu ostrze uzyskuje optymalną wymaganą twardość 58° Rockwell i wyższą ciągliwość.

Stabilne ostrze i idealna geometria noża zapewniają wyjątkową wydajność cięcia i precyzyjną kontrolę cięcia. Ostry kąt zapewnia jeszcze większą ostrość, co sprawia, że krojenie staje się przyjemniejsze. Dzięki klinowemu szlifowi, nóż bez trudu wbija się w żywność.

Jelec jest zintegrowany jako część ostrza z jednego kawałka stali. Zapewnia właściwe rozłożenie ciężaru oraz precyzyjną i bezpieczną manipulację z nożem. Okucia w podstawie noży Ikon płynnie przechodzą w górną część rękojeści, co zapewnia jeszcze wygodniejszy chwyt.

Ergonomiczna rękojeść wykonana jest z afrykańskiego drewna grenadill. Jest to bardzo trwałe, twarde drewno o gęstości większej niż heban. Ze względu na wysoką zawartość żywicy jest stosunkowo niewrażliwy na wilgoć, ale nie nadaje się do mycia w zmywarce. Drewniane rękojeści noży Ikon są trwale połączone z trzpieniem za pomocą trzech nitów. Perfekcyjne połączenie poszczególnych części zapobiega gromadzeniu się osadów i bakterii.

Ostrzenie noży WÜSTHOF

Każdy nóż trzeba od czasu do czasu naostrzyć, ponieważ po dłuższym użytkowaniu się tępi. Do konserwacji i ożywiania ostrza używamy chromowanych ostrzałek, a do ostrzenia noży polecamy kamienie do ostrzenia WÜSTHOF. Dla mniej doświadczonych oferujemy również ostrzałki o prostszej obsłudze. Wystarczy kilka razy delikatnie przejechać ostrzem przez rowek szlifierski, a ostrze zostanie przywrócone do stanu używalności.

Firma Ed.Wüsthof Dreizackwerk KG została założona w Solingen już w 1814 roku. W ciągu 200 lat istnienia firmy siedem pokoleń rodziny Wüsthof sprawowało nad nią pieczę. Szczyci się jednymi z najbardziej zaawansowanych, wysoce zautomatyzowanych procesów produkcyjnych na świecie. Przykładowo w produkcji noży w blisko 40 etapach wykorzystuje 100 robotów.

Dziś noże WÜSTHOF sprzedawane są w ponad 80 krajach na całym świecie. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów i nowoczesnych technologii sterowanych komputerowo są wygodne w użytkowaniu i przygotowywaniu potraw. Kulinarna rozkosz sama w sobie.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Noże do obierania
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.14 kg
Kolor: Brązowy
Materiał: Stal nierdzewna
Rozmiar: 7 cm
Długość ostrza: 7 cm
Rodzaj produktu: Nóż uniwersalny
Seria: WÜSTHOF Ikon
Margin: D
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
Pozycja została wyprzedana…

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: