łyżki do zupy i sosów

3 pozycji razem
Łyżka do serwowania DAILY, 26 cm, Nicolas Vahé
31 zł
NV160670010

Łyżki do zupy i sosu - pomocnicy w jadalni

Łyżki do serwowania zup i sosów, podobnie jak inne łyżki do serwowania, mają większe miseczki niż standardowe łyżka stołowa lub łyżki do mieszania. Ich miski są przeznaczone do przechowywania większej ilości płynów, a ich uchwyty są dłuższe, aby umożliwić sięgnięcie do głębokiego garnka lub waza.

Jakie są rodzaje łyżek używanych w jadalni?

Istnieje wiele różnych rodzajów łyżek używanych podczas serwowania obiadu lub innego posiłku przy stole, ale kilka z najbardziej popularnych jest następujących:

  • Chochle do zupy: Używana do serwowania zup lub gulaszu, chochla to duża, głęboka łyżka z długim uchwytem. Zazwyczaj jest on wyposażony w haczykowaty uchwyt do łatwego zawieszenia na rondel lub waza do zupy.
  • Łyżka do sosu lub chochla do sosu to mniejsza łyżka z głębszą, węższą miseczką (często z dziobkiem) używana do serwowania sosów podawanych w miseczkach lub sosjerkach
  • Łyżki do serwowania z miseczkami płytszymi niż chochle do zupy, używane do serwowania ryżu, ziemniaków lub warzyw
  • Łyżki stołowe - łyżki używane głównie do jedzenia
  • Łyżeczki do herbaty i espresso - używane do serwowania herbaty, kawy i deserów

To tylko kilka przykładów z kilku wzorów łyżka do serwowania zup i sosów, które są oferowane na stronie Kulina; przeglądając kolekcję, znajdziesz kolejne odmiany. Wybór łyżki zależy od rodzaju serwowanej zupy lub sosu, a także od preferencji użytkownika.

Czy mogę używać łyżki do zupy lub sosu do serwowania innych posiłków?

Owszem, można używać chochli lub łyżki do sosu do serwowania innych rodzajów posiłków, ale nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. W przeciwieństwie do innych rodzajów łyżek, łyżki do zup i sosów mają większą, głębszą miseczkę, ponieważ zostały stworzone specjalnie do serwowania zup i sosów. Łyżki te mogą być jednak dobrym rozwiązaniem w przypadku serwowania dań z dużą ilością sosu lub płynu, którego nie należy odsączać - np. gulaszu. Niektórzy ludzie używają również łyżek do serwowania dań z makaronu.

Jeśli szukasz chochli kuchennej, zapoznaj się z naszą ofertą narzędzia kuchenne.